Yardım Kartı

Kart 61 Nasıl Alınır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Kart 61 Nasıl Alınır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Kart 61 Nasıl Alınır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Kart 61, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yapmış olduğu yardım kartı arasında bulunmaktadır. Belediye tarafından kart sahibi kişilerin kartlarına aylık belli bir miktarda para yatırıp, bu kart içindeki para ile ihtiyaç sahibi aileler de temel ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Kart 61 Nedir?

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, maddi imkanı kısıtlı olan ve geçinmekte zorluk çeken ailelere yönelik olarak her ay düzenli bir şekilde kart 61 dağıtımı yapmaktadır. Her ay bakiye yüklemesi yaparak tüm ihtiyaç sahiplerini bu yardımdan faydalandıran Trabzon Belediyesi’nin yaptığı bu yardım, birçok kişiye ulaşmaktadır. Yüklenen bakiye, gıda alışverişlerinde kullanılarak maddi durumu kötü olan birçok kişiye maddi destek sağlamaktadır.

Kart 61 Başvurusu Nasıl Yapılır?

Maddi durumu kötü olan ve Trabzon sınırları içerisinde ikamet eden birçok kişi, kart61 başvurusu nasıl yapılır sorusuna cevap bulmak ister. Kart 61 başvurusu, Trabzon Belediyesi’nin internet adresi üzerinden yapılabilmektedir. Kart61 başvuru formu doldurulduktan sonra başvuru işlemi gerçekleştirilmektedir. Bir diğer yöntem olan Alo 153 nolu iletişim numarasını arayarak da kart 61 başvurusu yapılabilmektedir. Her iki yöntemle başvurular da incelenmeye alınmaktadır.

Kart 61 Başvuru Formu

Kart61 başvuru formu dolduran kişilerin bazı bilgileri istenen şekilde doldurması gerekmektedir. Bu bilgiler;

  • Kimlik numarası
  • Başvurunun neden yapıldığı
  • Mail adresi
  • Telefon numarası

gibi bilgilerdir. Başvurunun değerlendirilebilmesi için bu karta neden ihtiyaç duyulduğunu ayrıntılı bir şekilde açıklamakta ve bilgilerin hatasız ve gerçek olmasında fayda vardır. Bilgiler kontrol edilip doğruluğu kesinleştiğinde e-posta veya telefon numarasına Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından geri bildirim yapılmaktadır.

Kart 61 Nasıl Alınır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Kart 61 Başvuru Sorgulama

Kart 61 başvurusunda bulunan kişiler, Alo 153 hattından kart61 başvuru sorgulama işlemi yapabilirler. Alo 153 çağrı merkezini arayarak TC kimlik numarası verilerek işlem yapılabilmektedir. Aynı zamanda Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesinden de kart61 başvuru sonucu sorgulanabilmektedir.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Kart 61 Başvuru Sonucu

Bazı bireylerin kart61 başvuru sonucu hemen onaylanırken, bazı kişilerin ise değerlendirme ve onaylama işlemi yoğunluğa göre değişkenlik gösterebilmektedir. Kart61 başvurusu yapmak için gereken şartları taşıyan ve başvuru formunu eksiksiz olarak dolduran kişilerin kart61 başvuru sonucu genellikle kısa süre içerisinde açıklanmaktadır.

61 Kart Hangi Marketlerde Geçerli?

61 Kart hangi marketlerde geçerli? Şok, Bim, Migros, Carrefour ve A101 gibi zincir marketlerde geçerli olan bu kart ile bu marketlerin tüm şubelerinden rahatlıkla gıda alışverişi yapılabilmektedir.

Her ay yüzlerce kişinin kullandığı kartın limitleri ise farklılık göstermektedir. Kart61 hangi marketlerde geçerli sorusunun cevabını kartı teslim eden belediye personeli de ifade etmektedir.

Trabzon Belediyesi Kart 61 Nasıl Alınır?

Trabzon Belediyesi tarafından verilen ve alışverişlerde birçok kolaylığı da  beraberinde getiren kart61 den maddi durumu asgari düzeyin altında olan ve geçinmekte çok zorlanan bireyler faydalanabilmektedir.

Bu şartları taşıyan kişilerin Trabzon Belediye binasına başvurmaları veya internet sitesi üzerinden kart61 başvuru formunu doldurmaları halinde gereken işlemler yapıldıktan sonra kart61 hakkından yararlanma imkanları bulunmaktadır. Alo 153 çağrı merkezini arayarak  kart61 başvurusunun nasıl  yapılacağı sorgulanabilmektedir.

Kart 61 Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

Kart61 sosyal yardım kartının limitleri, birey sayısına göre gruplar halinde değişiklik göstermektedir.

1 veya 2 kişiye 150 TL limit, 3 veya 4 kişiye 200 TL, 5 ve 6 bireye 250 TL, 7 ve daha fazla kişiye ise 300 TL kart 61 limiti verilmektedir. Bu kişiler bir ailede yaşayan bireyleri ifade etmektedir. A grubu, daha az limite sahip olan kart 61 kullanabiliyorken D grubu daha fazla kart limitine sahip kart61 kullanabilmektedir.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, 61 kart ile ihtiyaç sahibi ailelere maddi olarak yardım ederek, sosyal belediyecilik kavramını oturtan bir belediyedir. Bu kapsam ile birlikte kart61 limiti;

  • A grubu için 150 TL (hane içerisinde yaşayan birey sayısı 1 ve 2)
  • B grubu için 200 TL (hane içerisinden yaşayan birey sayısı 3 ve 4)
  • C grubu için 250 TL (hane içerisinde yaşayan birey sayısı 5 ve 6)
  • D grubu için 300 TL (hane içerisinde yaşayan birey sayısı 7 ve üzeri)

Kart61 için detaylı bilgi Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesinde https://www.trabzon.bel.tr/fck-sayfalar.aspx?id=4299 bulunuyor.

Kart 61 Bakiye Sorgulama

Kart61 bakiye sorgulama işlemi kartın kullanılacağı tüm marketlerde kolaylıkla yapılabilmektedir. Marketten kart limiti kadar alışveriş yapıldığında eksik veya fazla tutar, market görevlisi tarafından bildirilmektedir. Böylelikle birkaç seferlik  alışveriş yapılabildiği gibi tek seferlik alışveriş yapmak da mümkündür.

Kart 61 nedir?

Kart 61, Trabzon’da kullanılan bir toplu taşıma kartıdır.

Kart 61 nasıl alınır?

Kart 61, Trabzon’da belirli noktalardaki satış noktalarından veya internet üzerinden satın alınabilir.

Kart 61 nasıl kullanılır?

Kart 61, toplu taşıma araçlarına bindiğinizde özel kart okuyucularına okutularak kullanılır.

Kart 61 fiyatları nedir?

Kart 61 fiyatları, kullanılacak bölge, yaş ve sıklık gibi faktörlere göre değişiklik gösterir.

Kart 61’le hangi araçlara binebilirim?

Kart 61, Trabzon’da toplu taşıma hizmeti veren otobüs, minibüs ve tramvay gibi araçlarla kullanılabilir.

Kart 61 nasıl yenilenir?

Kart 61, belirli satış noktalarından veya internet üzerinden yenilenebilir.

Kart 61’de indirim var mı?

Kart 61, öğrencilere, engellilere ve yaşlılara belirli oranlarda indirim sağlamaktadır.

Kart 61’nin avantajları nelerdir?

Kart 61, Trabzon’da toplu taşıma hizmetlerinde indirimli tarifeler sunmakta ve şehir içi ulaşımı daha ekonomik hale getirmektedir. Ayrıca, nakit ödeme yerine kart kullanmak, hızlı ve pratik bir ödeme yöntemi sunmaktadır.

4.1/5 - (12 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

4 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu