Haberler

İzmir’de Eşi Tarafından Öldürülen Gözde Karamus’a Gözyaşlarıyla Veda Edildi

İzmir'de Eşi Tarafından Öldürülen Gözde Karamus'a Gözyaşlarıyla Veda Edildi. Vahşi Cinayet İzmir'de Yaşandı. Şiddetin Ardında Evliliğin İzleri Ortaya Çıktı

İzmir’de Eşi Tarafından Öldürülen Gözde Karamus’a Gözyaşlarıyla Veda Edildi. İzmir’de boşanma aşamasındaki eşi tarafından hunharca öldürülen Gözde Karamus, ailesi, yakınları ve sevenleri tarafından gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.

Acılı baba Yüksel Madi, cenaze töreninde duygusal bir çağrıda bulunarak, “Bu vahşeti yazın. Bu ilk de, son vahşet de değil. Bu cinayetlere yasayla tedbir alınması lazım.” dedi.

İzmir'de Eşi Tarafından Öldürülen Gözde Karamus'a Gözyaşlarıyla Veda Edildi
İzmir’de Eşi Tarafından Öldürülen Gözde Karamus’a Gözyaşlarıyla Veda Edildi

Vahşi Cinayet İzmir’de Yaşandı

Olay, Karşıyaka ilçesi Yalı Mahallesi 6434 Sokak’taki Sedat Kahraman Parkı’nda meydana geldi. Boşanma aşamasındaki Gözde Karamus ile işsiz olan eski eşi Serdar Karamus arasında çıkan tartışma, korkunç bir cinayete dönüştü. Serdar Karamus, parkta eşini sırtından ve başından vurduktan sonra intihar girişiminde bulundu.

Acı Gerçek Gözde Karamus Hayatını Kaybetti

Durumu gören çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri, Gözde Karamus’u hastaneye kaldırdı. Ancak tüm müdahalelere rağmen genç kadın yaşamını yitirdi. Eşi Serdar Karamus ise ağır yaralı olarak Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi.

Şiddetin Ardında Evliliğin İzleri Ortaya Çıktı

Gözde Karamus’un evliliği boyunca maruz kaldığı şiddet, çiftin ayrı yaşamasına neden oldu. Genç kadının acı ölümü, toplumda kadına yönelik şiddetin vahim boyutlarını bir kez daha gözler önüne serdi.

Baba Yüksel Madi’den Çağrı “Adalet İstiyoruz”

Cenaze töreninde konuşan baba Yüksel Madi, kızının yaşadığı vahşeti kamuoyuna duyurarak, benzer cinayetlere karşı hukuki tedbirler alınması gerektiğini belirtti. Madi’nin gözyaşları içinde yaptığı çağrı, kadına yönelik şiddetle mücadelede toplumsal bir duyarlılık oluşturmayı hedefliyor.

Gözde Karamus, Şemikler Merkez Camisi’ndeki cenaze namazının ardından Sasalı Mezarlığı’nda toprağa verildi. Acılı aile, kızlarının ardında adalet talebiyle yola çıktı.

5/5 - (4 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu