devlet ödemeleri

Belediye Yardımları

İzmir Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama. Bizizmir eğitim yardımı ne zaman yatacak?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Başvurusu; Covid-19 pandemisi nedeniyle birçok iş yeri ve çalışanlar ekonomik zorluklarla karşı karşıya kaldı. Özellikle işsiz kalan kişiler bu durumdan fazlasıyla etkilendi.

Bu vatandaşlara yardım olması için İstanbul Belediyesinin başlatmış olduğu, ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin de birçok yardımın yanına eklediği askıda fatura uygulaması İzmir’de de hayata geçti.

Maddi sıkıntı içerisinde bulunan ve yeterli geliri bulunmayan vatandaşlar için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başlatmış olduğu “Biz İzmir” sloganlı yardım ve dayanışma kampanyası hayata geçirildi. Bu kapsamda faturasını ödeyemeyen vatandaşlar askıya fatura bırakabilmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Başvurusu Nasıl Yapılır?

Küresel salgının yarattığı etkilerden biri olan ekonomik sıkıntılar vatandaşları zor durumda bıraktı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu zorluğa karşı başlatmış olduğu “Biz İzmir” kampanyasına dahil ettiği “Askıda Fatura” uygulaması, zor durumdaki vatandaşların faturalarının ödenmesine katkı sağladı. Peki İzmir Büyükşehir Belediyesi askıda fatura başvurusu nasıl yapılır?

“Biz İzmir” kampanyası kapsamında “Askıda Fatura” uygulanmasından faydalanmak isteyen vatandaşlar https://www.bizizmir.com/AskidaFatura adresinden askıya fatura bırakabilir veya askıdaki herhangi bir faturayı ödeyebilirsiniz. Askıya fatura bırakmak için başvuru formunda bulunan kişisel bilgilerinizi ve İZSU abone numaranızı yazarak askıya fatura bırakabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Başvuru Sorgulama

Pandeminin neden olduğu bu zor zamanda geçim sıkıntısı çeken birçok vatandaş “Biz İzmir” yardım kampanyasıyla biraz olsun rahatlama imkanı buldu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Veren el alan eli görmeyecek” ilkesiyle yürüttüğü bu kampanya büyük ses getirdi. Su faturasını ödeyemeyenler ile bu kişilere yardımcı olmak isteyen vatandaşlar dijital ortamda buluşma imkanı bulabildi.

İhtiyaç sahiplerinin https://www.bizizmir.com/AskidaFatura adresine giderek kişisel bilgileri ve İZSU abone numaralarıyla sus faturalarını bırakabilirler. İzmir Büyükşehir Belediyesi askıda fatura sorgulama için vatandaşların bıraktıkları su faturaları ödendiği takdirde başvuru esnasında belirtmiş oldukları cep telefonlarına kısa mesaj ile bilgilendirme hizmeti sunmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Başvuru Formu

İzmir Büyükşehir Belediyesi askıda fatura başvuru formu için “Biz İzmir” platformunu kullanmaktadır. Askıya fatura bırakmak istiyorsanız https://www.bizizmir.com/AskidaFatura internet adresine giderek “askıya fatura bırak” seçeneğini işaretlediğinizde karşınıza başvuru formu çıkacaktır. Başvuru formunda ad, soyad, cep telefonu, T.C. kimlik No ve İZSU abone numarası bölümleri bulunmaktadır. Bu bölümleri eksiksiz doldurulduğunuz takdirde askıya fatura bırakabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Telefon Numarası

İhtiyaç sahiplerine biraz olsun nefes aldıran askıda fatura uygulaması hakkında merak ettikleriniz ve sormak istedikleriniz için https://www.bizizmir.com/ adresinden bilgi alabilir, İzmir Büyükşehir Belediyesi askıda fatura telefon numarası hizmetine yine aynı adreste bulunan ilgili telefon numarasından ulaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

 


İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi Süt Kuzusu Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama


İzmir Askıda Fatura Nasıl Ödenir?

İhtiyaç sahiplerine yardımcı olmak isteyenler İzmir askıda fatura nasıl ödenir sorusunun cevabını burada bulabilirler. Dijital ortam gereğince yapılan ödemeler online olup kredi veya banka kartı ile yapılmaktadır. Visa, Master Card, Troy, Union Pay, American Express ödeme sistemlerini seçerek peşin bir şekilde ödeme yapılabilmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Ödeme

Faturasını ödemekte zorlanan vatandaşlara yardımcı olmak isteyen kişiler tıpkı askıda fatura bırakmak için olduğu gibi https://www.bizizmir.com/AskidaFatura adresinden “askıdan fatura al” seçeneğini seçerek fatura ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi askıda fatura ödeme işlemini gerçekleştirmek için ödeyeceğiniz faturayı kendi bütçenize göre filtreleyebilme imkanı sunmaktadır.

Filtrelediğiniz miktar aralığından bir fatura seçerek yönlendirildiğiniz ekranda kart bilgilerinizi girerek ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Bilgileri

Askıda fatura uygulamasının hayata geçmesiyle nasıl başvuru yapılacağı hakkında vatandaşın kafasında birçok soru işareti kaldı. Bu yazımızda soru işaretlerini olabildiğince gidermeye çalıştık.

Akıllara takılan bir diğer soru da askıda fatura uygulamasına kimlerin başvuru yapabileceği idi. İhtiyaç sahibi olmak koşulunun yanında bir diğer önemli olan detaysa askıda fatura uygulamasına başvuran kişilerin faturalarının kendi adlarına olmasıdır.

Örneğin kirada oturuyorsanız ve su faturanız ev sahibiniz üzerineyse ev sahibinizin kendi kişisel bilgileriyle başvurması gerekmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi askıda fatura bilgileri için her faturada olduğu gibi başvuru esnasında güvenilirlik amacıyla kişisel bilgilerinizi talep etmektedir. Buna bağlı olarak T.C. kimlik numarası gibi bilgilerinizi başvuru formunda belirtmelisiniz.

İzmir Askıda Fatura Uygulaması

İlk olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin başlatmış olduğu vatandaşlara yardım kampanyalarını Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin de uygulamaya başlamasının ardından sırada İzmir Büyükşehir Belediyesi bu uygulamaları hayata geçirdi.

Pandeminin getirdiği birçok krizle beraber hayatı sekteye uğratan ve vatandaşları sıkıntıya sokan ekonomik zorluklar karşısında yürürlüğe konmuş uygulamalardan biri de İzmir askıda fatura uygulaması. Sosyal dayanışma ruhuyla hayata geçirilen askıda fatura uygulaması birçok ihtiyaç sahibi kişiye yalnız olmadıklarını hissettirdi.

Uygulamanın işleyişi “veren el alan eli görmeyecek” düşüncesine dayanmaktadır. İnternet üzerinden kişisel bilgilerinizi ve fatura abone numaranızı girerek askıya fatura bırakabilir, aynı şekilde bütçenize uygun olarak fatura seçip online ödeme yöntemiyle askıdaki faturaları ödeyebilirsiniz.

İzmir İZSU Askıda Fatura Su

Üç büyükşehirde hayata geçen yardım kampanyalarından biri de askıda fatura uygulamasıydı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin de uygulamaya geçirdiği desteklerden biri olan “askıda fatura” uygulamasının yanı sıra ihtiyaç sahibi vatandaşlar için maskematik, üreticilere destek, gönüllü imece kampanyası, seyyar pazar, sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım ve kalacak yer, 65 yaş üstü ile 18-20 yaş arasına ücretsiz iletişim desteği, kadına şiddeti önlemek için destek hattı ve kadın misafirhanesi gibi uygulamalar da hayata geçmişti.

Ne yazık ki İzmir İzsu askıda fatura su faturası şeklinde uygulanmaktadır. Pandemi koşullarında hijyenin en çok ön planda olduğu dönemde vatandaşların sularının kesilmemesi için çaba sarf edilen bir dayanışma örneği olsa da temel ihtiyaçlar kapsamında ilerleyen zamanlarda elektrik ve doğalgaz için de aynı şeyleri söyleyebilmeyi temenni ederiz.

İzmir Askıda Fatura Elektrik

İzmir askıda fatura elektrik faturalarını maalesef kapsamamaktadır. Konuyla ilgili olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği bir diğer hizmet olan hemşehri iletişim merkezine başvuruda bulunarak veya 7/24 belediye çağrı merkezine ulaşarak görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz. Detaylı bilgi için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İzmir Askıda Fatura Doğalgaz

İzmir askıda fatura doğalgaz faturalarını maalesef kapsamamaktadır. Konuyla ilgili olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği bir diğer hizmet olan hemşeri iletişim merkezine başvuruda bulunarak veya 7/24 belediye çağrı merkezine ulaşarak görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz. Detaylı bilgi için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (16 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

3 Yorum

  1. Cok zodayim eşim bırakıp gitti çocuğumun piskolojisi cok bozuk kirami veremiyorum ne olur yardimedin hayırlı ramazanlar

  2. Ben epleks hastasıyım ve sağ elimi doldurulacak çalışamıyorum aile ihtiyaçımız var. 2 tane kız çocuğum var birisi 9 yaşında ilkokul 3 sınıfa geçti kırtasiye malzemesi ve tablet ihtiyaçımız var. Öbürü de 1 yaşında bebek bezi ve ıslak mendil bebek püsküvisi ihtiyaçımız var. Mahallemizde bakkal yok gıda temizlik koli yardım. 2 tane kız çocuğum kurban bayramı parasıyla çocuklara bayramlık elbise ve ayakkabı alcam sizden yardım etmenizi istiyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim hepinize allah razı olsun derim çok dua ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu