Sosyal Yardım

İnsani Yardım Vakfı Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

İnsani Yardım Vakfı Başvurusu. İHH Yardım Başvuru Şartları. İHH Yardım Başvuru Şartları Nelerdir? ihh.org.tr Yardım Başvurusu. İHH Nakdi Yardım Başvurusu. İHH Nakdi Yardım Sorgulama. İnsani Yardım Vakfı Güvenilir Mi?

İnsani Yardım Vakfı Başvurusu

İnsani yardım vakfı, son dönemde durumu olmayan ve geçim sıkıntısı çeken kişilere yaptığı yardımlarla ön planda yer alıyor. İhtiyaç sahibi vatandaşların sorduğu İHH’dan nasıl yardım alabilirim sorusu son dönemde gündemin ilk sırasında bulunuyor.

Bunun en büyük sebebi de İHH’nın insanlara bu zor dönemlerde karşılıksız şekilde yardım etmesinden kaynaklanıyor. İnsanların İnsani Yardım Vakfına nasıl başvuru yapıldığı konusundaki araştırmalar doğrultusunda öğrenilmiştir ki İHH’ya başvuru yapmak internet yoluyla mümkün değildir.

İHH için başvuru merkezleri genellikle İHH’nın çağrı merkezi ya da direkt vakıfa gidilerek bilgi almak mümkündür. İHH’nın telefon numarasına ulaşarak tüm yardımlar ve bu yardımların başvurularıyla ilgili bilgi almak için 0212 631 2121 numarasından ulaşabilmek mümkündür. Çağrı merkezi yetkililerine İHH yardım başvurusu için aradığınızı belirtmeniz durumunda içtenlikle yardımcı olacaklarından emin olabilirsiniz.

İnsani Yardım Vakfı
İnsani Yardım Vakfı

İHH Yardım Başvuru Şartları

İHH yardımlarından almak isteyen vatandaşların bazı şartları karşılaması gerekir. Bu şartlar arasında yardımı alıp almayacağını netleştiren önemli faktörler de vardır. Tüm bu önemli faktörleri karşılayan kişiler ise İHH yardımlarından yararlanabilir.

Ancak yine de başvuru yapmadan önce İHH yardım başvuru şartları hakkında bilgi sahibi olmanız gerektiğini unutmamalısınız. İHH yardımlarında aranan başvuru şartları aşağıdaki gibidir;

İHH Yardım Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Başvuru sahibinin yoksul olması ve yardıma muhtaç olması gerekmektedir.
  • Başvuru sahibinin yoksulluğunu kanıtlayabilmesi gerekir.
  • Başvuru sahibinin son üç aydır sigortasız bir şekilde görünmesi gerekir.
  • Bu ve bunlar gibi gerekli önemli şartların karşılanması durumunda İHH yardımı almak için yalnızca İHH ile iletişime geçmek ve İnsani Yardım Vakfına yardım talebinde bulunmanız gerekmektedir.
  • Sürecin en kolay kısımlarından biri olan başvuru sonrasında 1-3 hafta içerisinde başvuru talebiniz sonuçlanarak size başvuru sırasında verdiğiniz numara üzerinden İHH yetkililerinin ulaşması mümkündür.

ihh.org.tr Yardım Başvurusu

ihh.org.tr web sitesi üzerinden İnsani Yardım Vakfına ait yardım başvurularını görüntülemek mümkün değildir. Ancak bu durum elbette ki İHH’nın yardım vermediği anlamına da gelmemektedir. İHH’dan yardım alabilmek için İHH’ya ait telefon numarasıyla iletişime geçmek veya direkt olarak vakıfa gitmek mümkündür.

İHH vakfı dünyanın dört bir yanından gönüllülerin birleşmesiyle kurulmuş bir vakıftır. Vakıfın en büyük göreviyse zor durumda kalan kişilere ve doğal afetlerden etkilenmiş kişilere yardımda bulunmalarıdır. İHH yardım paketleri arasında gıda, giyinme, barınma gibi pek çok yardım bulunmaktadır.

Yardım başvurusunda bulunmak için İHH ekipleriyle iletişime geçmek ve yardım talebinizi iletmek başvurunuzun alınması için yeterlidir. Eğer yardım talebiniz acilse ve bir doğal afetten etkilendiyseniz direkt olarak İHH vakıflarına giderek yöneticilerle bu durumu paylaşmanız neticesinde en hızlı şekilde İHH yardımı alabilmeniz mümkündür.

İHH Nakdi Yardım Başvurusu

İHH çok zor şartlar oluşmadığı sürece nakdi yardım vermeyen bir vakıftır. İHH nakdi yardım başvurusu bu sebeple pek de mümkün değildir. Genellikle verilen yardımlar gıda, yakacak, giyecek gibi temel ihtiyaçların karşılanacağı yardımlardır. Bu sebeple nakdi yardım için başvurulması gereken kurum İHH değildir.

Ancak elbette ki İHH ile iletişime geçerek durumunuzu anlatmanız ve eğer onaylanırsa nakdi yardım almanız da olasıdır. İHH’nın kuruluş amacı gönüllü insanların birleşerek zor durumda kalan diğer insanlara hiçbir karşılık ve çıkar beklemeden yardım etmesidir.

Bu sebeple İHH’nın faaliyetleri tamamen gönüllülük esaslı olarak uygulanmaktadır. Doğal afetler sonucunda evini, işini kaybeden ve mağdur olan kişiler İHH tarafından yardım kapsamına alınarak işler normale dönene kadar yardımlar sürdürülmektedir. Bazı durumlarda çok uzun yıllar dahi İHH üzerinden yardım alabilmek mümkündür.

İHH Nakdi Yardım Sorgulama

İHH’nın internet sitesi olan ihh.org.tr üzerinden vakfın verdiği tüm yardım paketlerine erişebilir ve bu paketlerle ilgili bilgi alınabilir. İHH nakdi yardım sorgulama ve diğer yardım türlerini sorgulamak için de bu işlemi gerçekleştirmek mümkündür.

Vakıfın sunduğu yardımlara ek olarak özel durumlara sahip kişilerin İHH ile iletişime geçmesi ve durumlarını belirterek diğer yardım paketlerinden de yararlanabilmesi mümkündür. Bu tür özel durumlara sahip kişilere zamanın ve koşulların şartlarına göre yapılabilecek yardımlar vakıf tarafından değerlendirilerek en kısa sürede yapılmaktadır.

Türkiye’nin en eski tarihe sahip vakfı olan İHH, son dönemlerde yaptığı yardımlarla ve projelerle de adından sıkça söz ettirmeye devam etmektedir. İnsani Yardım Vakfı olarak bu yardım ve projeleri yalnızca Türkiye’de değil dünyanın dört bir yanında ihtiyacı olan diğer insanlara da ulaştırmayı görev olarak edinmiştir.

İnsani Yardım Vakfı Güvenilir Mi?

İHH yani İnsani Yardım Vakfı, yeryüzünde adaletin ve iyiliğin hakim olması için nerede olursa olsun yardıma ihtiyaç duyan kişilere insani yardımı ulaştırmayı misyon edinmiştir. Böylesine büyük bir misyonu tanımlayan ve 1992 yılından beri aynı misyon ve vizyonla hareket eden İHH, son dönemde verdiği yardımlarla konuşulmaya devam ediyor.

Elbette ki bu durum da insanların aklına İnsani Yardım Vakfı güvenilir mi sorusunu getirebiliyor. Bu soruya verilebilecek en doğru yanıt İHH’nın Türkiye’nin en güvenilir vakıflarından biri olduğunu belirtmektir.

Savaş, işgal ve diğer doğal afetler sebebiyle mağdur olmuş, felakete uğramış insanların her zaman için yanında olmayı kendine misyon edinmiş İHH, 1995 yılında İstanbul’da vakıfa dönüştürülmüş ve o günden bu yana faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Tüm yardım projelerinin yanı sıra kalıcı projelerle de ihtiyaç sahiplerini desteklemeye devam etmektedir.

5/5 - (8 Oy )

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu