Sosyal Yardım

İBB Sosyal Yardım Kartı 1000 TL Başvuru Nasıl Yapılır?

İBB Sosyal Yardım Kartı 1000 TL Başvuru Nasıl Yapılır? Kimler Yardım Kartı Alabilir? Nasıl Başvuru Yapılabilir?

İBB Sosyal Yardım Kartı 1000 TL Başvuru Nasıl Yapılır?

İBB Sosyal Yardım Kartı 1000 TL Başvuru Nasıl Yapılır? İBB nakdi yardım parası ne kadar? İBB Sosyal Yardım Kartı başvurusu nereye yapılır?

İBB Sosyal Yardım Kartı 1000 TL Başvuru Nasıl Yapılır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi kendi bünyesinde yeni bir yardım projesi başlatarak sosyal kart sahibi olan kişilere 1000 Türk Lirası yardım projesini başlattı.

Bunu duyan vatandaşlar ise şimdilerde İBB sosyal yardım kartı 1000 TL başvurusu nasıl yapılır diye öğrenmek istiyor.

Yapılan yardımların tümü, aynı devlet tarafından yapılmakta olan destek türleri gibi tamamen vatandaşların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanır. Oluşturulan yardım projeleri, enflasyon oranlarına karşı vatandaşın parasını korumayı amaçlarken aynı zamanda da dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişilerinde alım gücünü attırmayı amaçlamaktadır.

Belirlenen yardım projeleri maddi ya da sosyal olmak üzere 2 gruba ayrılırken sizin maddi durumunuza göre alacağınız yardımın türü artar ya da azalır. Belirlenen yardım projesine dâhil olmak için öncelikle ‘ İstanbul Kart ‘ sahibi olmanız gerekmektedir.

Bu kartı aldıktan sonra, belirlenen yardım miktarı,  İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenen süre zarflarında düzenli olarak sizlere ulaştırılır.

İBB Sosyal Yardım Kartı 1000 TL Başvuru Nasıl Yapılır
İBB Sosyal Yardım Kartı 1000 TL Başvuru Nasıl Yapılır

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Nasıl Alınır?

 • İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait olan 0 212 444 00 93 numaralı iletişim numarasını aramak ve İstanbul Karta sahip olup olmayacağınızı sorgulamak
 • Sosyal yardım kartı başvurusu için SEDEP üzerinden başvuru da bulunmak
 • E – devlet sitesine girip yapılan yardımlar için gerekli başvuruları tamamlamak

Belirlenen bu maddi yardım türüne dâhil olmak isteyen vatandaşlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım kartı nasıl alınır konusunun açıklamasını Belediyeden beklemeye başladı. 

Eğer İBB yardım kartına internet üzerinden sahip olmak istiyorsanız, İBB tarafından oluşturulan sosyal yardımları vatandaşlar ile paylaşmak amaçlı kurulan SEDEP sitesine giriş yapmanız gereklidir.

Bu web sitesine hızlı ve güvenilir bir şekilde giriş yapmak için https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuru linkine tıklayabilir ve kart başvurunuzu kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

İBB 1200 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB 1200 TL yardım başvurusu nasıl yapılır diye araştırma yapan vatandaşlar için söyleyebiliriz ki bu yardım türünden faydalanmak için öncelikle İstanbul Karta sahip olmanız gerekmektedir.

Bu karta sahip olup gerekli kurumlara başvurunuzu tamamladıktan sonra, eğer başvurunuz kabul görürse belediye tarafından belirlenen süre zarflarında 1200 Türk Lirası yardım alabileceksiniz.

Bu yardım türünün halk tarafından bilinen diğer adı ise Destek Avans projesi olarak bilinmektedir. Bu proje kapsamında öğrencilere sadece 100 Türk Lirası geri ödemeli olarak 600 Türk Lirası verilirken ya da 1200 Türk Lirası vadesiz masraf desteği verilecektir. 

Yapılan uygulama Deniz Bank ile ortaklaşa yürütülecektir. Aynı zamanda bu yardım başvurusuna dâhil olmak için Deniz Bank müşterisi olmanıza da gerek kalmayacak.

Bu yardım türüne dâhil olup olmadığınızı ise 15 iş günü içerisinde yukarıda belirttiğimiz adres linkinden sorgulayabilirsiniz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan bu yardım kartı ikamet ettiğiniz adrese kadar ücretsiz bir şekilde teslim edilir.

Bu yardım türüne dahil olabilirseniz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek olan bu parayı; kafe, restoran, halk bakkal, online alışveriş ve süpermarket nakit farklı yerlerde nakit ihtiyacı duymadan rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kimler İBB 1200 TL Yardım Alabilir?

 • Üniversite okuyan öğrenciler
 • Zor şartlar altında eğitim ve öğretimine devam etmek zorunda kalan öğrenciler
 • Dar gelirli kişi ya da aileler
 • İhtiyaç sahibi aileler
 • Yardıma muhtaç aileler
 • Devletin 3294 sayılı kanun ile koruma kapsamına aldığı vatandaşlar

İBB Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yatacak?

1200 Türk Lirası yardım türüne dâhil olan insanlar şimdilerde ise İBB sosyal yardım kartı ne zaman yatacak sorusunun cevabını merak ediyor. Belirlenen maddi yardım türü her ayın 1’i ile 5’i arasında İstanbul Kartınıza yatmış olur.

İBB tarafından yatırılan ücretler hesabınıza yattığı zaman bu durum size mesaj yolu ile aktarılır. Eğer belirlenen yardım türüne yaptığınız yardım türü olumsuz sonuçlandıysa, 1200 TL yardım projesine 6 ay sonra tekrardan başvuru yapabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

Kart üzerinden alışveriş yapan kişiler İBB sosyal yardım kartı bakiye sorgulama nasıl yapılır sorusuna cevap arıyor. Kart bakiye sorgulaması yapmak için;

 • Alışveriş yaptığınız marketin kasiyerine sorgulama yaptırabilir,
 • İBB sosyal yardım kartı bakiye sorgulama işlemi için 444 00 93 numaralı hattı ücretsiz bir şekilde arayabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan bu yardım projesi de diğer maddi destekler gibi geri ödemesiz bir şekilde hibe edilir ve verilecek ücret tamamen belediyenin oluşturmuş olduğu yardım fonundan karşılanır.

⛓ İBB Sosyal Yardım Telefon Numarası 444 00 93
⛓ İBB Sosyal Yardım Ne Kadar? 1200 TL İBB Yardımı Veriliyor
⛓ İBB Yardım Başvuru Formu Linki https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuru

Devlet Ödemeleri Yardım Başvurusu İçin https://www.devletodemeleri.com ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (29 Oy )

devlet ödemeleri

Youtube Kanalımızı Takip Edebilirsiniz <<< https://www.youtube.com/@engelsizmedya >>>

devlet ödemeleri

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

4 Yorum

 1. Benim 3 cocugum var 2 tanesi okuyo biri bebek durumum çok kötü gecinemiyorum geçimsizlik var yapamıyorum çaresizim maddi manevi sorunlar yaşıyoruz kiram birikti bakkala borcum birikti lütfen yardım edin durumum gerçekten çok zor durumdayım yardımınıza ihtiyacım var evime hic birsey alamıyorum gidicek hic biryerim yok lutfen sesimi duyan artık gücüm kalmadı tukendim sağlığımda kalmadı sesimi duyun benim çocuklarım için bana yardım edin dayanamiyorum lütfen Allah rızası için

 2. Ben de bu yardıma başvurmak istiyorum benim İstanbul kartim var ama uç yüz TL yatiriyorlar ama ben hic birşey alamiyorum herşey o kadar pahalı ki uç tane çocuk bir çocuğum kalp hastası üstelik ameliyatı var inşallah cevap gelir yaaarabbim büyük

 3. Yardım istiyorum 3 tane çocuğum var kıradayım çok ihtiyacım var yardım istiyorum sizden

 4. Benim 3 çocuğum var 2 tanesi okuyo biri bebek gecinemiyorum durumum çok kötü gücüm kalmadı gidicek yerim yok lutfen yardim edin çocuklarım okula gidiyorlar onlara hicbirsey alamıyorum beslenmeye birsey koyucak bulamiyorum eşim sorumlu biri eşimle maddi manevi gecinemiyorum geçimsizlik var yapamıyorum çaresizim bakkala borcum birikti kiram birikti evime hic birsey alamıyorum lütfen Allah rızası için evime hicbirsey alamiyorum daha nasil size artik anlatim duyun artik sesimi gücüm kalmadı artık sağlığım da kalmadı hiç iyi değilim gidecek kimsem yok lutfen ne olur bana yardım edin lütfen küçük cocuguma bez alıyorum ve yağ alıyorum eve alicak hicbirsey gücüm yetmiyor tukendim gerekiyorsa evime bakilsin lutfen tek başına çaresizim sesimi duyun yardımınıza ihtiyacım var

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu