İBB Nakit Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Nasıl Alınır? Ne Zaman Yatacak? Sorgulama

İBB Nakit Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Nasıl Alınır? Ne Zaman Yatacak? Sorgulama

İBB nakit yardım başvurusu nasıl yapılır? İhtiyaç sahibi vatandaşlar İBB nakit yardım başvurusunda bulunabilirler. Temel ihtiyaçlarını karşılayamayan veya karşılamakta güçlük çeken aileler nakdi yardım başvurusu yapabilmekte, başvurularının kabulü halinde nakdi yardım alabiliyorlar.

İBB Nakit Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır, İBB Nakit Yardımı Başvuru formu ve konu ile ilgili merak edilen tüm soruların cevaplarını sizler için yazımızın içeriğinde paylaştık.

İBB Nakit Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi il sınırları içerisinde ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşlar ALO 153 destek hattı üzerinden başvuru yapabilirler.

Ayrıca İBB resmi internet sitesinden de başvuru yapmanız mümkündür. Online başvuru için https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuru linke tıklayabilirsiniz.

E-devlet üzerinden de başvuru alınmakta, fakat e-devlet başvuruları ön başvuru olarak kabul edilmektedir.

İBB Nakit Yardımı Nasıl Alınır?

İBB nakit yardımı nasıl alınır; öncelikle ihtiyaç sahibi olmanız ve bunu muhtarlıktan alacağınız fakirlik belgesi ile ispatlamanız gerekmektedir. Başvuru sahibi işsiz ise SGK’dan alacağı belge ile işsiz olduğunu belgelemesi gerekir.  Hane halkı kişi başı aylık ortalama kazancı; asgari ücretin 1/3’ünü aşmayan kişiler de İBB nakit yardımı alabilirler.

İBB ihtiyaç sahibi vatandaşlara, sosyal yardım kartı vermektedir. Vatandaşlar  bağlı oldukları yani ikametgahlarının bulunduğu yerdeki ilçe belediyesine giderek, burada sosyal yardım kartı formu doldurarak başvuru yapabilirler.

E-devlet üzerinden sosyal destek kartına başvurmak isteyen vatandaşlar; https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkini tıkladıktan  sonra Uygulamaya Git seçeneğine gitmeleri gerekmektedir.

İBB Nakit Yardım Başvurusu Sorgulama

İBB nakit yardım başvurusu sorgulama; ihtiyaç sahibi vatandaşlar maddi yardım başvurusu yaptıktan sonra başvuru sorgulamalarını https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/basvuru-sorgulama linki üzerinden yapabilirler.

 

İBB Nakit Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Nasıl Alınır? Ne Zaman Yatacak? Sorgulama

İBB Nakit Yardım Ne Zaman Yatacak?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi; nakit yardım başvuruları ortalama 1 ay içerisinde sonuçlanmaktadır. İhtiyaç sahibi vatandaşların başvurularının onaylanmasından sonra ; mail, sms ya da telefon yoluyla  İBB tarafından yardımlarını ne zaman alabileceklerine dair bilgi verilmektedir. E-devlet üzerinden de vatandaşlar,  yardımlarını ne zaman alabilecekleri ile ilgili bilgi alabilirler.

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yüklenecek? 

İBB Nakit Yardımı Parası Ne Kadar?

İBB nakit yardımı parası ne kadar; İBB tarafından alacağınız nakit yardımı ailede yaşayan kişi sayısına, ailenin maddi gelirine göre değişiklik göstermektedir.

İBB Nakit Yardım Başvuru Formu

İBB Nakit Yardım Başvuru Formu; internet üzerinden başvuru için https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuru linke tıklayabilirsiniz.

İBB Nakit Yardım Kaç Ayda Bir Veriliyor?

İBB nakit yardım kaç ayda bir veriliyor; nakdi yardımlar tek seferlik yapılmaktadır.

İBB Nakit Yardım Her Ay Mı Alınıyor?

İBB nakit yardım her ay mı alınıyor; nakit yardımlar tek seferlik verilmektedir. Sosyal yardım kartı ile yardım alan kişilerin ise yardımları her ay düzenli olarak kartlarına yüklenmektedir. Bu kart ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar, alışveriş noktalarından temel ihtiyaçlarını karşılayabileceklerdir.

İBB Nakit Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Beyaz masa ALO 153 nolu telefon üzerinden başvuru yapabilir, merak ettiğiniz tüm sorulara cevap alabilirsiniz.

Ayrıca nakdi yardımlar için;0212 256 48 34 ve 0212 256 43 91 nolu telefonları arayabilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.