Maddi Yardım

İbb Evlilik Desteği Başvurusu Başladı

İbb Evlilik Desteği Başvurusu Başladı. İBB Evlilik Desteği Kimin Hesabına Yatacak? İBB Evlilik Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir? İBB Evlilik Yardımı Başvurusu

İbb Evlilik Desteği Başvurusu Başladı. İBB Evlilik Desteği Kimin Hesabına Yatacak? İBB Evlilik Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir? İBB Evlilik Yardımı Başvurusu

İbb Evlilik Desteği Başvurusu Başladı

İbb Evlilik Desteği Başvurusu Başladı. İBB Evlilik Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir? İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İbb) Evlilik Desteği Başvurusu Başladı, ihtiyaç sahibi çiftlere evlenme yardımı yapacak. Bu sosyal destek projesine başvurular Alo 153 Çözüm Merkezi ve İstanbul Senin mobil uygulaması üzerinden alınacak.

Başvuru şartları arasında gelir durumu ve ihtiyaç seviyesinin belirlenmesi yer almaktadır. Başvuranların bu kriterleri karşılaması halinde, tek seferlik olarak 7 bin TL tutarındaki ödeme kadının hesabına yatırılacaktır.

Proje ile ilgili açıklama yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise “Hayalleriniz gerçek olsun, mutluluğunuz daim” sözlerini kullanarak projenin amacını vurgulamıştır.

İBB Evlilik desteği almak isteyen çiftler için önemli olan nokta, gerekli koşulları sağlayan herhangi bir kişi veya kurumdan daha fazla maddiyata gereksinim duymadan hayal ettikleri dünya evine adım atmalarına imkân tanınmasıdır.

İBB evlilik Desteği Projesi ve verilen ekonomik katkısı sayesinde pek çok aile artık rahatlıkla dünya evine girip yeni yaşamlarına merhaba diyebilmekler.

İbb Evlilik Desteği Başvurusu Başladı
İbb Evlilik Desteği Başvurusu Başladı

İBB Evlilik Desteği Kimin Hesabına Yatacak?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan evlilik desteği paketi ile ilgili detayları anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle belirtmek gerekir ki bu destek paketi ihtiyaç sahibi çiftleri hedeflemekte ve sadece İstanbul’da ikamet eden çiftler başvurabilmektedir.

Destekten yararlanmak isteyen çiftlerin iş durumu, maddi yeterlilikleri ve ihtiyaçları sosyal araştırma yöntemiyle tespit edilecek. Bu kapsamda yapılan inceleme sonucunda şartları taşıyan çiftlere tek seferlik 7 bin TL ödeme yapılacak. Bu ödeme bayanın hesabına yatacak.

İBB Evlilik Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan evlilik yardımı desteğine başvurmak isteyen çiftlerin belirli şartları yerine getirmesi gerekiyor. Bu şartlar arasında öncelikle, değerlendirmeye tabii tutulacak çiftlerin 3 ay içinde evlenmeleri ve İstanbul’da ikamet etmeleridir.

Başvuru yapabilmek için Alo 153 Çözüm Merkezi, İstanbul Senin mobil uygulaması veya sosyalyardim.ibb.gov.tr adresini kullanabilirsiniz. Başvuru sırasında gerekli olan bilgiler ise ad-soyad, TC kimlik numarası gibi kişiye ait temel bilgiler ile nikah tarihi ve yeri gibi detaylı bilgiler olmalıdır.

Evlilik yardımının miktarını da açıklığa kavuşturalım. Belediyeden alınabilecek en fazla maddî desteğin üst limitinin ne kadar olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Evlenecek her bir bireye toplamda verilebilecek maksimum hibe bedeli 7 BİN TL‘dir.

Son olarak belirtmek gerekir ki daha önce boşanmayla sonuçlanmış bir evlilik gerçekleştirmiş olmak başvurulara engel teşkil etmez. Ancak bu durumun sosyal inceleme sürecinde dikkate alınması gerekebilir.

İstanbul’da her yıl yaklaşık 90 bin çiftin evlenmesi göz önüne alındığında, İBB’nin sunduğu bu yardım programı ihtiyaç sahibi olan pek çok çifte destek sağlayacaktır.

İBB Evlilik Yardımı Başvurusu

İbb Evlilik Yardımı Başvurusu için hemen http://sosyalyardim.ibb.gov.tr Tıklayın. Web site üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Aynı Zamanda Alo 153 Çözüm Merkezi ve İstanbul Senin mobil uygulaması üzerinden de başvuru yapabilirsiniz.

Devlet Ödemeleri Yardım Başvurusu için hemen https://www.devletodemeleri.com ziyaret edebilirsiniz.Devlet Ödemeleri

5/5 - (14 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu