Belediye Yardımları

him.izmir büyükşehir belediyesi yardım başvurusu. Başvuru Formu ve Şartları

him.izmir büyükşehir belediyesi yardım başvurusu. Başvuru Formu ve Şartları. Him izmir büyükşehir belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır?

him.izmir büyükşehir belediyesi yardım başvurusu. Başvuru Formu ve Şartları. Him izmir büyükşehir belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır?

him.izmir büyükşehir belediyesi yardım başvurusu. Başvuru Formu ve Şartları
him.izmir büyükşehir belediyesi yardım başvurusu. Başvuru Formu ve Şartları

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? Ülkemizde belediyeler, yardıma muhtaç vatandaşlara pek çok yardım paketiyle destek vermektedir. Bu belediyelerden bir tanesi de İzmir Büyükşehir Belediyesidir. İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir sınırları içinde oturan ve hem ekonomik hem de sosyal açıdan yetersiz durumda yaşayan işsiz, sosyal güvencesi olmayan yardıma muhtaç kişi ve ailelere, engellilere, yaşlılara, kronik hastalığı olanlara, kimsesizlere, şehit ve gazi yakınlarına, doğal afet ve pandemide zarar görenlere, kadınlara, farklı yardımlar sunar.

Ayni ve nakdi olarak yapılan bu yardım hizmetleri, belediyenin yardım komisyonu aracılığı ile verilmektedir. İhtiyaç sahiplerine, yaptığı yardımlarla umut ışığı olan ve bir nebze olsun nefes aldıran İzmir Büyükşehir Belediyesinin yardımlarına başvuru, birkaç farklı yöntemle yapılmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım kategorileri, bir hayli çeşitlidir. İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapan kişilerden kimlerin yardım alacağına belediye, incelemeler sonucu karar verir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardımları Nelerdir?

İzmir Büyükşehir Belediyesinin yardımlarından faydalanmak isteyen ihtiyaç sahipleri, başvuru sırasında bir form doldurarak, almak istedikleri yardım türünü seçerek ve gereken tüm belgeleri teslim ederek, uygun görüldükleri takdirde, yardım alabilmektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesi yardımları için belediye binasına bizzat gidilerek, HİM telefon numarası aranarak veya HİM resmi internet sitesine girilerek yapılabilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardımları nelerdir? diye merak edenler için bu yardımların neler olduğu şu şekilde özetlenebilir.

  • Kişinin ve ailenin durumuna göre değişen ve 200 ila 400 TL arasında verilen Gıda Paketi Yardımı
  • 0 ila 5 yaşa arası çocuğu ola kişilere aylık 10 binişlik ulaşım kartı desteği
  • İhtiyaç sahiplerine bayram öncesinde destek sağlayan nakdi bayram yardımı
  • Faturalarını ödeyemeyecek durumda olan vatandaşlar için askıda fatura yardımı.
  • Doğal afetlerden zarar gören vatandaşlar için doğal afet nakdi yardımı
  • İhtiyaç sahibi kişilere, ihtiyaç sahibi asker, gazi ve şehit yakınlarına, engelli vatandaşlara sunulan giysi, eşya ve yakacak yardımı
  • 1 ila 5 yaşa arası çocuklar için ayda 1 defa 8 litrelik süt dağıtılan süt kuzusu projesi
  • Şehirler için taziye çadırı yardımı
  • İlkokul ve ortaöğretim öğrencileri için kırtasiye, mont ve bot yardımı
  • Taziye evlerine taziye paketi yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesinin yukarıda sunulan yardımlarının dışında, yoksulluk içindeki muhtaç ve zorluk içinde yaşayan engelli, yaşlı ve hasta kişilere düzenli aralıklarda bakım, psikolojik destek, pansuman, yara bakımı, kişisel bakım ve temizlik ile ev temizliği yardımları da verilmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesinin sunduğu her yardımın, başvuru yöntemi farklı olduğu gibi her yardım için istenen belgeler de farklı olabilmektedir.  İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? sorusuna 444 40 35 numaralı HİM hattı aranarak detaylı cevap alınabilmektedir. Yardım başvuruları, genellikle Belediye binasına gidilerek, 44 40 35 numaralı hat aranarak veya İzmir Büyükşehir Belediyesi Hemşehri İletişim Merkezi resmi internet adresi üzerinden form doldurularak yapılabilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

HİM, yani Hemşehri İletişim Merkezinden İzmir Büyükşehir Belediyesi yardımları ile ilgili, detaylı bilgi alınabildiği gibi Büyükşehir Belediyesinin 0232 293 17 02 numaralı sabit hattı da aranarak bilgi alınabilir. Yardım başvurularının yapıldığı, yukarıda sayılan başvuru kanallarından mutlaka bir form doldurulması istenmektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu, mutlaka doldurulması gereken bir formdur.

Bu formun eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulması büyük önem taşımaktadır. Büyükşehir Belediyesinin başvuruda bulunan kişiler arasında gerçekten yardıma muhtaç kişilerin tespit edilmesini sağlayan bu form ile birlikte kurum, duruma göre birtakım belgeler de isteyebilmektedir. Başvurular, detaylı bir şekilde incelendikten ve başvuru sahipleri hakkında ayrıntılı bir araştırma yapıldıktan sonra belediye, yardım vereceği kişileri tespit etmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yardım başvurularında interneti aktif olarak kullanan bir belediyedir. İnternet üzerindenvatandaşlar, https://www.bizizmir.com/tr/him/BasvuruKayit linkinden başvuru formuna erişebilir. İnternet üzerinden direkt olarak başvuru formuna erişmek için https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 linki veya https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/7 linki tıklanabilir. Bu formlar, pratik olmakla birlikte başvuruda bulunanlara ve yetkililere zaman kazandırır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama, internet üzerinden yapılabileceği gibi HİM destek hattı veya belediyenin sabit telefon hattı aranarak da yapılabilir. Sorgulama işlemi, online olarak yapılacaksa İzmir Büyükşehir Belediyesinin resmi web adresinden gerçekleştirilebilir.

Başvuru sorgulama için him.izmir başvuru sayfasından yapılan başvuruları sorgulamak da mümkündür. https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 veya https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/7 linki, aynı zamanda sorgulama ekranı olarak da kullanılabilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama ile İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım sorgulama aynı şeydir. İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama başlığı altındaki yöntemler kullanılarak yapılabilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Telefon Numarası

İzmir Büyükşehir Belediyesinin Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne ulaşmak için 444 40 35 numaralı telefon aranabilir. Bu telefon hattı HİM destek hattı olarak kullanılmaktadır. Bu hattan vatandaşlar, yardım başvurusunda bulunabilmekte, yardım sorgulaması yapabilmekte ve soru, öneri, şikayetlerini iletebilmektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesine,0232 293 17 02 sabit hattından da ulaşabilmek mümkündür.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu yapacak ihtiyaç sahibi vatandaşların, kimlik fotokopisi ve gıda yardım dilekçesi ile belediyeye bizzat başvuruda bulunması gerekmektedir.

Burada, İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvuru formu da doldurulmaktadır. İnternet üzerinden gıda yardımı başvurusu yapmak için https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 linkine tıklanarak başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ayrıca çölyak tedavisi gören vatandaşları da düşünmektedir. Onlar için de  yardım paketleri hazırlamaktadır. Protein ağırlıklı eslenmesi gereken bu vatandaşlar için hazırlanan erzak paketleri içinde mısır gevreği, kraker, hazır çorba, erişte, gofret, tarhana, un, irmik, makarna gibi gıdalar bulunmaktadır. Bu yardım, yılda üç kez yapılmaktadır.

Belediyenin Çölyak yardımı başvurusu için il veya ilçe belediyelerine gidilebilir. Başvuru hakkında detaylı bilgi almak için 444 40 35 numaralı hat aranabilir. Alınan bilgiler ve istenen belgeler doğrultusunda başvuru işlemleri tamamlanabilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı başvurusu çeşitli yöntemlerle yapılmaktadır. Büyükşehir Belediyesi hizmet binasından, Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden, ilçe belediye binalarından başvuru yapılabileceği gibi HİM sitesi üzerinden de başvuru yapılabilmektedir. İhtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik yapılan erzak yardımı için gerekli başvuru belgelerinin neler olduğu 444 40 35 HİM destek hattı aranarak öğrenilebilir.

HİM sitesine girilerek başvuru belgeleri yollanabilmektedir. Bunun için Hemşehri İletişim Merkezi sitesinin https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6?AspxAutoDetectCookieSupport=1 linkine tıklamak gerekir. Bu belgeler, gerekli birimlere yollanarak erzak yardımı başvurusu tamamlanmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesinin erzak yardımı, yılın belli dönemlerinde yapılmaktadır. İhtiyaç sahibi statüsünde olunması gereken erzak yardımında, erzak kolilerinin içerisinde hazır çorba, makarna, süt, un, reçel, salça benzeri temel gıdalar bulunmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Yardımı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ekonomik açıdan güç ve faturalarını bile ödemeyecek durumda olan vatandaşlara destek olmak adına İzmir Kara Kış Destek paketi hizmeti sunmaktadır. Bu destek paketi ile belediye, ihtiyaç sahiplerine yakacak yardımı yapmakta hem de askıda fatura hizmeti ile ödenemeyen faturalara destek olmaktadır.

B destek paketi içerisinde doğalgaz yardımı da bulunmaktadır. Herhangi bir sosyal güvencesi olmayan vatandaşların yararlandığı İzmir Büyükşehir Belediyesi doğalgaz yardım başvurusu yapabilmek için ihtiyaç sahibi olmanın dışında, daha önce büyükşehir belediyesi veya sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından yardım alınmış olması gerekmektedir.

Başvuru için kişilerin Büyükşehir binasına veya bağlı bulundukları ilçe belediyelerine ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarında giderek hane kaydı yoksa önce hane kaydı yaptırmaları,  sosyal yardım başvuru formu ve hane kayıt formu doldurmaları gerekmektedir. Başvuruda, kendilerinden talep edilen belgelerin de teslim edilmesi şarttır. İnternet üzerinden yapılacak başvurularda https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 linki tıklanıp form doldurulabilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşların gerekli koşulları yerine getirmesi şartı ile maddi yardım yapmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi, bayramlarda nakdi yardımda bulunmaktadır. Bu yardımlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlar Şube Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi maddi yardım başvurusu, tıpkı diğer yardımlara olduğu gibi gerçekleştirilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Burs Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi burs başvurusu, https://www.izmir.bel.tr/ internet adresindeki formun doldurulması ile yapılabilmektedir. İhtiyaç sahibi öğrenciler burs başvurusu için ayrıca HİM, yani Hemşehri İletişim Merkezi ya da üniversitelerden temin edebildikleri formları doldurarak başvurularını gerçekleştirebilmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Parası Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi, her sene bayramlardan 1 hafta öncesinde ihtiyaç sahiplerine para yardımı yapmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım parası başvurusu için kimlik fotokopisi ve para yardımı dilekçesi ile belediyenin sosyal yardım birimlerine şahsen başvuruda bulunulması gerekmektedir.  İzmir Büyükşehir Belediyesi, 8 ay boyunca ayda 400 TL olmak üzere üniversite öğrencilerine bir destek paket sunmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Parası Sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım parası sorgulama, başvurunun ardından İzmir Büyükşehir Belediyesinin 444 40 35 destek hattından yapılabilir. İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım parası https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/7 linkine tıklanarak da gerçekleştirilebilir. Başvuru sonuçlarının ne zaman belli olacağı konusunda kesin bir tarih verilememektedir. Bu yüzden başvuru sahipleri, sıklıkla yukarıdaki kanallardan sorgulama yapabilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Türkiye’nin pek çok il ve ilçesinde olduğu gibi İzmir ilinde de Ramazan ayında İzmir Büyükşehir İzmir Büyükşehir Belediyesi, ramazan kolisi ve erzak yardımı yapmaktadır. Dar gelirli ve geliri olmayan vatandaşların başvurabileceği yardım kolisinde hayırseverlerin bağışları, belediye tarafından onlara ulaştırılmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvurusu için 444 40 35 numaralı destek hattı aranabilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu, İzmir sınırları içerisinde yaşayan dar gelirli veya herhangi bir geliri olmayan, sigorta kapsamında olmayan vatandaşlar tarafından yapılabilir.  Başvurular, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne veya ilçe belediyelerine gidilerek yapılabilir. Başvuruda mutlaka bir form doldurulması gerekmektedir. Başvuru işlemi https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkinden de gerçekleştirilebilir.

Yukarıdaki link üzerinden geçekleştirilecek başvurularda, başvuru formundaki sosyal yardım türleri içinden Sosyal Yardım Kartı seçeneğinin işaretlenmesi gerekir. İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı, her sene düzenli bir şekilde verilen ve ihtiyaç sahiplerinin temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi adına anlaşmalı market ve mağazalardan alışveriş imkânı sağlayan bir karttır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Yardım Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesinin ayni ve nakdi yardımlarından yararlanmak için ihtiyaç sahipleri, başvuru sırasında bir form doldurarak, almak istedikleri yardım türünü seçmelidir. İzmir Büyükşehir Belediyesi muhtaç durumda vatandaşa pek çok yardım seçeneği sunmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi ayni ve nakdi yardım başvurusu, Büyükşehir Belediye binasına, ilçe belediye binalarına gidilerek ya da 444 40 35 numaralı HİM destek hattı aranarak yapılabilir. https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 linkinden de başvuru işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

5/5 - (2 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu