devlet ödemeleri

Güncel

Hepsiburada İşe Alım Müdürüyüm Mesajı Geldiyse Tıklamayın. Dolandırıcıların Yeni Oyunu

Hepsiburada İşe Alım Müdürüyüm Mesajı. Hepsiburada işe alım müdürü mesaj atar mı? Hepsiburada işe almak için mesaj atar mı?

Hepsiburada İşe Alım Müdürüyüm Mesajı

Hepsiburada işe alım müdürüyüm mesajı, kullanıcıların yakın zamanlarda internet üzerinden araştırdıkları konular arasında ilk sıralarda yer alır. Çok sayıda kullanıcıya bu mesajın gönderilmesi yapılan teklifin gerçek olup olmadığının sorgulanmasına neden olur.

Mesajın başında genellikle merhaba ben Hepsiburada işe alım müdürüyüm tarzında bir ifade bulunur. Daha sonra şirkette açık pozisyon olduğundan bahsedilir.

Mesaj üzerinden yapılan teklifte evde home Office olarak gün içerisinde part time çalışmak teklif edilir. Buna karşılık ödemeler günlük olarak gerçekleşecektir ve her 1 gün için 800 TL3000 TL aralığında maaş verileceği söylenir. Mesajın son kısmında WhatsApp chat linki ve bir adet telefon numarası yer alır. İlgilenen kişilerin danışması ve daha fazla bilgi alması için bu numara ile mesajlaşması gerekir.

Hepsiburada İşe Alım Müdürüyüm
Hepsiburada İşe Alım Müdürüyüm

Hepsiburada işe alım müdürü mesaj atar mı?

Hepsiburada tarafından çok sayıda kişiye gönderilen bu mesajın gerçekliği internet üzerinden araştırılmaktadır. Dolayısıyla kullanıcılar, yaygın olarak Hepsiburada işe alım müdürü mesaj atar mı şeklinde arama yapar. Hepsiburada işe alım müdüründen bilhassa şirket bünyesinde işe başvurmayanlara mesaj geleceğini düşünmek pek gerçekçi değildir. Rastgele olarak Hepsiburada, insanlara işe alım mesajı göndermemektedir. 

Tüm bunlara ek olarak günlük verilen meblağın 3000 Türk Lirasına dek ulaşması, yapılan teklifi daha az gerçekçi hale getirir. Hepsiburada çatısı altında işe başvuru yapan kullanıcılar, kendilerine gelen mesaj ve e-mailleri dikkatli bir şekilde incelemelidir. Kişisel bilgilerin talep edilmesi halinde dolandırıcılık şüphesini kati bir şekilde göz önünde bulundurmalıdır. Bununla birlikte iş başvurusu olsa dahi geri dönüşler, işe alım müdürü benzeri şahsi özneden gelmez. Genel olarak insan kaynakları yönetimi muhatap alarak iş başvurusu yapan kullanıcılara dönüş sağlar.

Hepsiburada işe almak için mesaj atar mı?

Hepsiburada işe almak için mesaj atar mı ya da Hepsiburada’dan gelen mesaj gerçek midir diye merak ediyorsanız bunu anlamanın farklı yolları var. Öncelikle gelen mesajın hangi telefon numarası üzerinden iletildiği kontrol edilebilir. Direkt olarak ‘Hepsiburada’ ibaresi yer almayanlara karşı dikkatli olunmalıdır. Bununla birlikte herhangi bir şekilde iş başvurusunda bulunmadıysanız firmaların rastgele çalışan seçmediğini bilmelisiniz. 

Hepsiburada part time eleman çalıştırmak üzere hiçbir kullanıcıya bu şekilde mesaj atmamaktadır. Üstelik verilen maaşın günlük olarak alındığı ve son derece yüksek olduğu da hesaba katılmalıdır. Şirketin bu şekilde işe alım ve ödeme politikası bulunmamaktadır. Hepsiburada işe alma konusunda halihazırda resmi web sitesi ve diğer kanallar üzerinden başvuruda bulunan kullanıcılara farklı şekillerde dönüş sağlar. Genel anlamda şirket tarafından yapılan gerçek geri dönüşler, şüpheye yer bırakmayacak bilgi ve kanıtlara sahiptir.

İlgili Makaleler

Hepsiburada’dan size şahıs ve iş alım müdürü benzeri bireysel pozisyonlar üzerinden mesaj gelmez. Bunun yerine şirket birimi, sizin ile iletişime geçer. Tüm bu sebepler nedeni ile gelen asılsız mesajlar dikkate alınmadan önce şüpheci yaklaşmakta yarar bulunmaktadır. Aynı zamanda mesajda belirtilen linklere tıklamak, istenen kişisel bilgileri sorgulamaksızın vermek ya da telefon numaralarına dönüş sağlamak farklı tip dolandırıcı yöntemlerine ortam hazırlarken istenmeyen durumlara da sebebiyet verebilir.

5/5 - (7 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu