Sosyal Yardım

Hayrat Yardım Vakfı Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hayrat Yardım Vakfı Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Hayrat Yardım Başvuru Formu. Hayrat Yardım Kimin. Hayrat Vakfı Telefon Numarası. Hayrat Yardım Derneği Hangi Cemaatin?

Hayrat Yardım Vakfı Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Hayrat Yardım Başvuru Formu. Hayrat Yardım Kimin. Hayrat Vakfı Telefon Numarası. Hayrat Yardım Derneği Hangi Cemaatin?

Hayrat sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakfı her yıl belirli aralıklarla ihtiyaç sahibi insanlara çeşitli yardımlarda bulunmaktadır.

Vakıf ulusal ve uluslararası düzeyde pek çok faaliyette yer alarak insanların ihtiyacına koşar. Son yıllarda yaptıkları uluslararası yardımlarla da basında dikkat çekmeyi başarmışlardır.

Özellikle pandeminin etkisi hissedildiği anlarda ve günümüzde ihtiyaç sahiplerinin sayısı arttığı için vakfın faaliyetleri de çoğalmıştır.

Gıda yardımı, yakacak ve barınma yardımları bir defaya mahsus nakit ya da periyodik olarak para yardımı eğitim yardımları şartlı sağlık yardımı afet destekleri terör mağdurları için yardım özürlü ihtiyaçları yardımları yanında gelir getireceği projeler ve destekleme yardımları da bakıp tarafından sağlanmaktadır.

Hayrat vakfı hizmet standardı gereği şimdiye kadar milyonlarca insana destek sunmuş ve bunu karşılıksız olarak yapmıştır.

İnternet üzerinden ya da fiziki başvurularda başvuran kişi detaylı bir şekilde incelendikten sonra yardım sonucu kısa bir süre içerisinde kişiye bildirilmektedir. Bu sayede herhangi bir mağduriyet oluşmamaktadır.

Hayrat Yardım Vakfı Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?
Hayrat Yardım Vakfı Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hayrat Yardım Başvuru Formu

Hayrat yardım derneğinin yardımlarına ve çeşitli faaliyetlerine katılmak için web sayfaları üzerinden formu doldurabilirsiniz.

Ayrıca vakfın büyük şehirlerde ve uluslararası bazı noktalarda şubeleri bulunmaktadır. Bu şubelerden bizzat gidip form doldurarak da yardımlardan faydalanmak için başvuruda bulunabilirsiniz.

Hayrat vakfı, web sayfası üzerinden ekonomik durumu iyi olan ve yardımda bulunmak isteyen kişiler için de çeşitli başvurular almaktadır. Hamilik ve öğrenci bursu başta olmak üzere vakfın resmi hesaplarına direkt havale, EFT yoluyla ve SMS ile de bağış severler katkı sağlayabilmektedir.

Hayrat Yardım Kimin?

Hayrat Vakfı genel başkanı Avukat Hakkı Aygün, vakfın sitesinde esas amaçlarının cahillik ve fakirlikle mücadele etmek olduğunu ifade etmiştir.

Vakıf bu nedenle ulusal ve uluslararası 300 noktada yardıma muhtaç, eğitime ulaşamayan birçok kişiye destek olmak amaçlı faaliyet göstermektedir.

Denetim kurulunda ise Başkan Bülent Özen bulunmaktadır. Denetim kurulu asil üyelerinde ise Muhammed Musab Tunçel ve Muhammed Said Oflaz yer alır.

Hayrat Vakfı esasında Nur Cemaatinin yazıcılar ekibi vasıtasıyla kurulmuştur. Sivil toplum kuruluşu olarak faaliyet gösteren bu topluluğu Ahmet Hüsrev Altınbaşak 1947 yılında Isparta’da kurmuştur. Vakfın büyük ve genel merkez binası ise İstanbul Küçükçekmece’dedir.

Hayrat Vakfı Telefon Numarası

Hayrat vakfı yetkilileri ya da vakıfta faaliyet gösteren personellere vakfın telefon numarası olan 444 3 674 üzerinden ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda fax göndermek istediğinizde de 0212 220 20 40 numaralı telefonu kullanabilirsiniz. Ankara şubesinin kurumsal ofis telefon numarası ise 0312 311 33 03 üzerinden aklınıza takılan soruları sorabilir ve yetkili kişilerle görüşme yapabilirsiniz.

Vakfın mesai saati hafta içi 09.00 ile 18.00 saatleri arasındadır. Genel merkezleri İstanbul Zeytinburnu’nda olmakla birlikte Ankara iletişim ofisleri ise Altındağ’dadır.

Hayrat Yardım Derneği Hangi Cemaatin?

Hayrat yardım derneği Nur Cemaati içerisinde dallara ayrılan bir ekibin çabasıyla kurulmuştur. Bu ekip cemaat içinde yazıcılar olarak bilinmektedir.

Yazıcılar denilmesinin sebebi ise Hadisi şerifleri yazan kişiler oldukları içindir. Dernek sivil toplum kuruluşu olarak faaliyet göstermektedir. Web sayfaları üzerinde mali gider ve gelirlerine ait bilgiler yer almaktadır.

Hayrat Yardım Vakfı’nın Faaliyetleri Nelerdir?

Hayrat yardım vakfı, ulusal ve uluslararası arenada birçok insana destek olmaktadır. Ayrıca yetim, öğrenci hamiliği gibi alanlarda ekonomik durumu iyi olan insanlara görevler vermektedir.

Kurban Bayramı zamanında bağışlar toplamakta ve yoksul ailelere kurban etinden dağıtmaktadır. Ayrıca adak kurban kesimi ve bağışı da yine dernek tarafından gerçekleştirilir. Bağışçılar derneğe verdikleri paraları ya da kurbanları dernekte çalışan personeller kesim ve dağıtımını yapmaktadır.

Dünya çapında Kur’an okuma etkinlikleri ve yarışmaları düzenlemektedir. Yatacak yeri kalacak evi olmayan evsizlere el uzatmakta ve yardım kolilerini tüm dünyaya ulaştırmaktadır.

Hayrat vakfının yardımlarından yararlanmak için dernek yetkililerine bizzat ulaşmalı, durumunuzu anlattıktan sonra size yönlendirdikleri formu doldurup onların size geri dönmesini bekleyebilirsiniz. Bir diğer yol da derneğin internet sayfasından başvuru formunu online bir şekilde doldurmanızdır.

Bu şekilde dernek yetkilileri belli periyotlarda derneğin yardım başvurularını değerlendirmekte ve yardıma ihtiyacı olan insanları bularak onlara destek olmaktadır.

Vakfın telefon numaralarıyla da etrafınızda yardıma muhtaç olan insanlar olduğunu söyleyip kendiniz, yakınlarınız ya da çevrenizdeki kişiler için yardım talebinde bulunabilirsiniz. Dernekte çalışan kişiler çağrıların hepsini titizlikle incelemekte ve en kısa sürede geri dönüş yapmaktadır.

Hayrat Vakfı’ndan Nasıl Yardım Alınır? 

Hayrat vakfı acil ve insani yardımlar yapmaktadır. Acil yardımlar içinde depremde, yangında ve savaşta olan insanların temel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmalar yapmaktadır.

Diğer yandan hayatın olağan akışı içinde yoksulluğa düşmüş ve zor durumda olan her kesime el uzatmaktadır. Derneğin bütçesinden ayrılan fonların çoğunluğu bu yardımlara gitmekte kalanlarıyla ise özellikle Afrika kıtası olmak üzere dünyanın birçok noktasına su kuyusu açılmaktadır.

Vakıftan yardım almak için web sitesindeki başvuru formlarını doldurup sizlerden istedikleri bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. Bir diğer yöntem ise vakfa bizzat gidip yetkililerin sizi yönlendirmesiyle olacaktır.

Burada çalışan personeller yardıma muhtaç kişilere başvuru formu dağıtmakta ve bu formların bilgi doğruluğunu yine kendileri bizzat yapmaktadır. Öğrenciler için ise burs başvuru formları yılın belli zamanlarında açılmaktadır.

Vakıf üniversitelerde ve dünyanın birçok noktasında eğitim öğretim gören öğrencilere ulaşarak burs yardımında bulunmaktadır.

Vakfın burs ve sosyal yardım duyurularından haberdar olmak için buraya https://hayratvakfi.org/konu/duyurular/ tıklayabilirsiniz.

Hayrat vakfına e-mail aracılığıyla ulaşıp durumunuzu anlatan detaylı bir yazıyla başvurmak isterseniz [email protected] e-mail adresini kullanabilirsiniz.

Hayrat vakfı yetkilileri ya da personelleri ile görüşüp yardım ve destek almak istiyorsanız telefonla da ulaşım sağlayabilirsiniz. 444 3 674 nolu telefon numaralarıyla çağrı merkezlerini arayabilirsiniz.

Vakfın internet sayfasına giderek talebinizi anlatan bir formu buradan https://hayratyardim.org/iletisim doldurup yetkililerin okumasını sağlayabilirsiniz.

Devlet Ödemeleri Para yardım Başvurusu İçin https://www.devletodemeleri.com ziyaret edin.

5/5 - (29 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu