Sosyal Yardım

Hane Yardımı Nedir? Ne Demek? Ne Kadar? Nasıl Alınır? Başvurusu ve Sorgulama

Hane yardımı nedir? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, hane bazlı yapılan yardım ihtiyaç sahibi ailelere yönelik bir yardım çalışmasıdır.

İhtiyaç sahipliği belirlenen ailelere yardım amaçlı yürütülen hane yardımı ile ihtiyaç sahibi ailelere maddi anlamda büyük yardım sağlanıyor. Hane içerisinde sosyal güvencesi olmayan aileler, 3294 sayılı Kanun kapsamında olan hanelere bu yardım yapılmaktadır.

Hane Yardımı Nedir? Ne Demek?

Hane yardımı nedir? Ne demek? Hane yardımı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, hane içerisinde hiç kimsenin sosyal güvencesi olmayan ailelere yönelik yaptığı maddi yardımdır. Kötü şartlar altında yaşayan aileler için Bakanlığın yapmış olduğu para yardımı sayesinde, biraz daha iyi şartlarda yaşamlarının sürdürülmesi için yaptığı yardımların en başında gelmektedir.

Hane yardımı almak için 3294 sayılı Kanun kapsamında olunması şartı aranmaktadır. Bunun yanında en büyük aranan şart ise; hane içerisinde kesinlikle kimsenin sosyal güvencesinin olmamasıdır.

Hane Yardımı Nasıl Alınır?

Hane yardımı nasıl alınır? Hane yardımı almak için öncelikle hane içinde aile bireylerinden kimsenin herhangi bir sosyal güvencesinin olmaması gerekmektedir.

Ayrıca hanede bulunan kişilerin kazandıkları para toplamı kişi başına düşen gelir net olarak asgari ücretin 1/3’ünü geçmemesi gerekiyor. 3294 sayılı Kanun kapsamında olmanızla birlikte başvurunuzu yapabilirsiniz.

Açık Kapı Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? 

Hane Yardımı Grubu

Hane yardımı grubu ;

Hane Yardımı Ne Kadar?

Hane yardımı ne kadar? Hane yardımı her hanenin gelirine göre değişmektedir. Başvuru yapıldıktan sonra Mütevelli Heyeti tarafından hane yardımından yararlanıp yararlanamayacağınızın kararı verilecektir.

Hane yardımı başvurusu yapıldıktan sonra hangi yardımlara ihtiyaçlarınız varsa o yardımlardan şartları yerine getirmeniz takdirde yararlanabilirsiniz. Her yardımın verilecek miktarı bakanlık tarafından belirlenmiştir.

Hane Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hane yardımı başvurusu nasıl yapılır? Hane yardımı başvurusu yapmak için E-Devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu bölümünden yapabilirsiniz.

Başvuruyu yapmak için sisteme giriş yaptıktan sonra sizden istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekiyor. Aksi takdirde başvurunuzu geçersiz sayılıp, başvuru süreciniz uzayacaktır.

Hane Yardımı Teslim Edilebilir Ne Demek?

Hane yardımı teslim edilebilir ne demek? İhtiyaç sahibi vatandaşların hane bazlı alabildiği hane yardımı teslim edilebilir demek, hane için hangi yardımdan yararlanıyorsanız o yardım size teslim edilebilir anlamını taşımaktadır. Bu gıda, erzak, koli yardımı gibi yardımları kapsamaktadır.

Hane Yardımı Teslim Edildi Ne Demek?

Hane yardımı teslim edildi ne demek? Hane yardımından yararlanan vatandaşlar E-Devlet üzerinden yaptıkları sorgulama sonrasında “Hane yardımı teslim edildi” mesajıyla karşılaşmaktadır. Bu da hane yardımı ikamet adresinize teslim edildiği anlamına gelmektedir.

Sosyal Yardımlaşma Hane Yardımı Ne Kadar?

Sosyal yardımlaşma hane yardımı ne kadar sorusunun yanıtı her sene değiştiği için net bir miktar belirtememekteyiz. Hane bazlı bir yardım olduğu için pandemi süresince verilen, pandemi yardımından yararlanılmaktadır.

Hane Yardımı Kapsam Dışına Çıktı Ne Demek?

Hane yardımı kapsam dışına çıktı ne demek? Hane yardımından yararlanan ihtiyaç sahibi vatandaşlar E-Devlet üzerinden başvuru sonuçlarını sorgulama işlemini yapabilirler.

Hane yardımı kapsam dışına çıktı anlamı ise; bu yardımdan yararlanabileceğiniz anlamına geliyor. En kısa sürede bu yardımdan yararlanabilirsiniz.

Hane Yardımı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hane yardımı sorgulama nasıl yapılır? Hane yardımı başvurusu yapıldıktan bir süre sonra sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Eğer şartları yerine getirdiğiniz takdirde en kısa sürede siz de hane yardımından yararlanabileceksiniz.

Başvuru sorgulama işlemi için E-Devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/acshb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama yapabilirsiniz.

Hane Yardımı Nedir? Ne Kadar? Nasıl Alınır? Başvurusu ve Sorgulama

Hane Yardımı Başvuru Sonucu

Hane yardımı başvuru sonucunu öğrenmek için öncelikle başvuru yapmanız gerekiyor. Başvuru şartlarınızı yerine getirdiğiniz takdirde başvurunuz en kısa sürede onaylanacaktır ve siz de hane yardımından yararlanabileceksiniz.

Hane yardımı başvuru sonucu için E-Devlet üzerinden sisteme giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama ekranına gelerek başvurunuzun sonucunu öğrenebilirsiniz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Hane Yardımı Teslim Edilebilir Ne Demek?

Hane Yardımı Grubu Kaç Ayda Bir Verilir?

Hane Yardımı Kaç Ayda Bir Verilir?

Hane Yardımı Ne Zaman Sonuçlanır?

Hane Yardımı Ayın Kaçında Yatıyor?

Hane Yardımı Teslim Edildi Ne Demek?

Hane Yardımı Reddedildi Feshedildi Ne Demek?

Hane yardımı reddedildi feshedildi ne demek? Hane yardımı başvurusu yaptıktan sonra başvuru sonucunuz belli olmaktadır. Başvuru yaptıktan sonra eğer sonucunuzda reddedildi feshedildi yazıyorsa başvurunuz reddedildi anlamına gelir.

Eğer herhangi bir yardım alıyorsanız bunun da feshedilmiş anlamına gelebilir. O yüzden detaylı bilgi için mutlaka bu konu hakkında yardım alın.

Bunun tam olarak yanıtını başvuru yaptığınız kurum ile iletişime geçtikten sonra kesin olarak size net bir cevap verilecektir.

Hane Yardımı Grubu Ne Demek?

Hane yardım grubu ne demek? Hane yardımı grubu hane içerisinde sosyal güvencesi olmayan ailelere verilen yardım ile iyi şartlarda yaşamlarını sürdürmeleri için verilmektedir.

Hane yardımı ile sağlık, eğitim, nakit, gıda ve bunun gibi yardımlardan yararlanabilirsiniz.

Hane Yardımı Ayın Kaçında Yatıyor?

Hane yardımı ayın kaçında yatıyor? Hane yardımı almaya hak kazanan aileler hangi yardımdan yararlanıyorlarsa o yardımın verildiği tarihlerde maddi yardımlarını alabilirler.

Hane Yardımı Kaç Ayda Bir Verilir?

Hane yardımı kaç ayda bir verilir? Hane yardımı her ay olarak verilmektedir. Ancak bazı yardımlar 2 ayda bir ya da 3 ay da bir toplu olarak verilmektedir.

Hane Yardımı Nereden Alınır?

Hane yardımı nereden alınır? Hane yardımı adınıza hesabınız varsa hesabınıza yatar. Eğer hesabınız yoksa PTT üzerinden kimlik kartınızla paranızı alabilirsiniz.

Hane Yardımı Hangi Bankadan Alınır?

Hane yardımı hangi bankadan alınır? Hane yardımı almaya hak kazanan aileler, hane yardımlarını PTT ya da Ziraat Bankası’ndan kimlik kartıyla alabilirler.

4.4/5 - (5 Oy )

35 Yorum

 1. 3kızım var eşimden ayrıyım onları okutuyorum yardıma ihtiyacım var Allah rızası için evim liradır saygılarımla

  1. Ablacım ben Sosyal Hizmet Memuruyum size tavsiye , en yakın ilçenizdeki Sosyal hizmetlere başvurarak ,SED başvurusu yapmanı tavsiye ederim

   1. Merhaba benim edevletimde hane yardımı 1 yazıyor hak sahibi adım tc ve adres kısmında kaymakamlık var bir buçuk sene önce başvurmuştum yeni gördüm beni arayıp haber verende olmadı ne demek bu her aymı veriliyor yardım ailede hiçbirimizin sosyal güvencesi yok

   2. Eşim kronik rahatsızlığı var ise alınamıyor 1 çocuk ile kiradayız fakat hane yardımı başvurusu yaptım 1 ay oldu daha sonuçlanmadı

 2. Ben ramazan taşkaya 3çocukgum var bayram ve kurban ihtiyaç sahibiyim 2 yıldır işsizim lütfen yardımcı olun

 3. Hane yardımı ve süt bez parasına ihtiyacım var komşular yardımcı oluyor eşim evde çalışmıyor kiramızı kaynanamın maaşıyla ödüyoruz araştırabilirsiniz borçlarımız var ödeyemiyoruz lütfen yardım edin şimdiden teşekürler

 4. Yardlma baş vurmak istiyorum efedim iktiyaclm var ve eşim ceza evinden yeni geldi 4 çocuğum var yardlm istiyorum

 5. yardlma çok ihtiyaclm var küçük çocuğum var mama ve bez gibi şeyler ikisi küçük ikisi büyük okula gidiyor

 6. İyi günler bursa yenişehir de oturuyorum zor durumda yız banada yardım ederseniz sevinirim

  1. Eşim işten çıkarıldı çocuk larımı okuyamıyoruz yardım istiyoruz evim kira 5 çocuğum var kiramızı veremiyoruz çocuk larımı okuyamıyoruz yardım istiyoruz

  2. Sosyal yardima gidin sed yardimina 1.250 tl destek veriyorlar egitim yardimi var ona basvur cikarsa elektirik yardimi da alirsin esinizin sigortasi yoksa yada bosandiysaniz bulundugunuz sosyal yardima gidip basvuru yapabilirsiniz

 7. Evim kira eşim iş bulamadı yaşından dolayı ben iş bulamadım bizede yardımda bulunun

 8. Yardım almak istiyorum ikiz çocuklarim var bakmak zorunda olduğum eşim inşaatçı çalışmıyor ben ev hanımıyım devletimizin verdiği yardim lardan yararlanmak istiyorum lütfen banada yardim verin

 9. Ben alican Köse eşim Özbekistan uyruklu İstanbul’da ikamet etmekteyim evim kira oturma iznine1.500 lira masrafım oldu eşim hamile doğum yaptircak paramız yok lütfen yardım edin

 10. Burdan ilgililere sesleniyorum ben çok zor durumdayım başkanım çocuğumu obezite hastası tedavi görmesi gerekiyor allah rızası için yardımcı olunuz başkanım acil ikibin tl ye ihtiyacım var başkanım allah rızası için yardımcı olunuz başkanım

 11. hatun varll nakiti yarldlm istyorum eve kira 800 cocuk larlma bayramlkl almlyoru kiraml da veremiyoru esim sekeri hastas bize yarldlm cevap bekllyorum

 12. Benim 3 çocuğum var evimiz kira çocukların eğitim masraflarını karşılayamıyoruz sizden yardım talep ediyorum teşekkür ederim

 13. Hane yardımı 1 ne demek haksahibi kısmında adım tc yazıyor kaymakamlık adresi var ama beni arayıp bilgi veren olmadı 1 sene geçmiş yeni gördüm ne yapmam lazım

 14. Ben eşimden ayrıldım üç çoçum var çalışamıyorum kalp hastasıyım evim kira yardımcı olursanız sevinirim

 15. Merhaba ben istanbul umraniyede oturuyorum 5 tane çocuğum var biri otizim hastası eşimde kron hastası evim kira çalışan yok zor durumdayız bitane cocugum okuyor diğerleri kucuk bizde yardımcı olmuşsunuz çok zor dirumdayiz

 16. Hane yardımı istiyorum evim kira iki çocuğum var bez mama alamıyorum eşim geçici işlerde çalışıyor

 17. Hocam sosyal yardım başvurunuz kabul edildi yazıyor ama para yatmamış bilgilendirirmisiniz tşk ederim saygılarımla

 18. Evim kira 350 kira veriyorum elektirigim 350 eldi evimde yiyecek bisey yok diyer aile yardiminda daha banka onay evmedi nasil odeyecem calisamiyorumda bide hastaligim var ilacla ayakta duruyom bana yardimci olurmusunuz

 19. Evim kira 350 kira veriyorum elektirigim 350 eldi evimde yiyecek bisey yok diyer aile yardiminda daha banka onay evmedi nasil odeyecem calisamiyorumda bide hastaligim var ilacla ayakta duruyom bana yardimci olurmusunuz cok zor durumdayim hemen cvp yazin

 20. Merhaba kuşadası merkezde çekirdek aileyiz. Güç durumdayız. Gıda ve işe ihtiyacımız var. Adayı bilen bilir kışın iş bulmak imkânsıza yakın. Olan işlerde göçmenlerin bile çalışmayacağı türden. Hayatta kalmaya çalışıyoruz. Kira ve faturalar birikti. Yakında kış ortasında sokağa atılacağız. Çünkü gidecek yerimiz yok (yaşanmaya değer hayatımız da). Herşeye rağmen inadına yaşıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu