devlet ödemeleri

Güncel

GSB Wifi Çıkış Link 2023

GSB Wifi Çıkış Link. GSB wifi çıkış aynı zamanda KYK wifi çıkış adıyla da bilinir. Bu ağdan çıkış yapmak için bazı işlemler yapılması gerekir.

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından öğrencilere sunulan bu internet ağı oldukça büyük veriye sahiptir.

GSB Wifi Çıkış Link 2023

Bu yüzden ağa girerken ya da çıkarken bazen sorunlar yaşanmaktadır. GSB wifi çıkış link işlemleri için aşağıda anlatılan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

GSB wifi çıkış yapma linki için https://wifi.gsb.gov.tr/ tıklayabilirsiniz.

GSB Wifi Çıkış Link
GSB Wifi Çıkış Link

GSB Wifi Çıkış Sayfası

GSB wifi çıkış yapma adresine giriş yapılarak internet kullanımının ardından bu internet ağından çıkış yapmayı istiyorsanız doğrulama sayfasındaki çıkış butonuna basmanız gerekmektedir.

Bu butona bastıktan sonra otomatik bir şekilde çıkış işlemi gerçekleşmektedir. Fakat bazı durumlarda teknik sorunlar yaşanabilir ve çıkış yaparken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Bu durumda bağlı olduğunuz GSB wifi ağını unutma butonuna bassanız bile çıkış işlemi sağlıklı bir şekilde gerçekleşmeyebilir. Bu yüzden GSB wifi çıkış sayfası kullanılmalıdır.

İlgili Makaleler

Bu işlemi sadece http://wifi.gsb.gov.tr tıklayarak yapabilirsiniz. 

Eğer bu adrese giriş yaparken sorun yaşıyorsanız ve Bu adres açılmıyorsa bunun en büyük nedeni belirtilen ağ üzerinden giriş yapılmaması olabilir. Böyle bir durumda telefonunuzdaki mobil veriyi kapattıktan sonra GSB wifi ağı üzerinden internete giriş yapmanız gerekmektedir.

Diğer taraftan bağlantınız bazen girip bazen girmiyorsa veya sürekli giriş çıkış yapıyorsa bununla ilgili wifi ayarlarınızı kontrol etmeniz ve sıfırlamanız gerekmektedir.

Bu işlemi yaptıktan sonra sertifika yüklemesini yaparak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Eğer bu ağ üzerinden çıkış yapmayı denediğiniz sırada max cihaz hatası alıyorsanız bunun için servisi durdur butonuna tıklayabilirsiniz. Eğer güvenlik kaynaklı bir durum olduğundan şüpheleniyorsanız bunun için şifre yenilemesi yapabilirsiniz.

KYK wifi çıkış linki için https://wifi.gsb.gov.tr tıklayabilirsiniz.

wifi.KYK.Gov.Tr Login Nedir?

wifi.KYK.Gov.Tr Login Nedir? KYK wifi bağlantısını kullanmak istiyorsanız öncelikli olarak doğrulama sayfasına giderek giriş yapmanız gerekmektedir.

wifi.KYK.gov.tr login adresi için http://wifi.kyk.gov.tr tıklayabilirsiniz. Bu sayede KYK wifi adresine giriş yapmanız mümkün olacaktır. Çıkış yapmak istediğinizde yine aynı adres üzerinden oturumu sonlandırabilirsiniz.

Bu sayfaya giriş yapmayı istediğinizde doğrulama sayfası üzerinden size verilen kullanıcı adı ve şifrenizi doğru bir şekilde girerek bunu yapabilirsiniz. Bu sayfa için kullanıcı adını T.C kimlik numaranız olarak belirlenecektir.

Eğer yabancı uyruklu bir öğrenci olarak bu internet ağını kullanmak istiyorsanız kullanıcı adınız pasaport numaranız olacaktır. Bu yüzden kullanıcı adının değiştirilmesi mümkün değildir fakat şifrenizi her istediğinizi değiştirebilirsiniz. Kullanıcı hesabınızın aktif hale gelmesinin ardından size tanımlanan şifreyi değiştirmeniz talep edilecektir.

KYK internet ağı login için https://wifi.gsb.gov.tr/login.html tıklayabilirsiniz.

GSB wifi Çıkış E-Devlet

GSB wifi için çıkış yapma işlemi yaparken birçok kullanıcı öğrenci bunu yaşanan teknik problemler yüzünden bazı durumlarda yapamamaktadır.

KYK ağına bağlı olduğunuzda çıkış için yine aynı adresi kullanmanız gerekmektedir. Eğer farklı bir ağ üzerinden bağlanıyorsanız bu sayfaya ulaşmanız mümkün olmayacaktır.

Aynı ağ üzerinden giriş yaptıktan sonra çıkış butonuna basmanız kolay bir şekilde çıkış işlemlerini tamamlamanızı sağlayacaktır.

Eğer bunu yapmanıza rağmen çıkış için yönlendirilen sayfada hata alıyorsanız bu teknik bir sorundur. Bu yüzden GSB wifi işlemini neden yapamıyorum diye sorabilirsiniz.

Bu durum ağdaki teknik sorunlar yüzünden askıya alındığı için çıkış işlemini yapamıyor olabilirsiniz. Bunun dışında çok az bir ihtimal bile olsa cihazınız yüzünden bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Bu yüzden cihazınızı ve cihaz ayarlarınızı da kontrol ederek sorunu bulabilirsiniz.

GSB wifi çıkış E-Devlet için öncelikli olarak şifre işlemlerini halletmeniz gerekir. Bunun için buraya tıklayabilirsiniz.

Wifi.GSB.Gov.Tr Kota

Sınav sonuçlarının açıklanması ve kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından üniversiteler açılır ve öğrencilerin tatlı telaşları başlar. Bir yandan konaklama için farklı alternatifler denilirken bir taraftan da okula alışma süreci yaşanır.

Konaklama için KYK yurtlarında kalan kişiler yerleşmeye başladıktan sonra internet konusuna çözüm aramaktadır. KYK yurtlarında öğrenciler için ücretsiz bir şekilde wifi sunulmaktadır.

Bu ücretsiz internet için her öğrenciye belli bir kota verilmektedir. Bu kota dahilinde öğrenciler aylık olarak 32 GB kullanım hakkına sahiptir. Bu kota bittiği zaman ücretli ya da ücretsiz bir şekilde ek kota alınması söz konusu değildir.

Öğrenciler kotası dolmasına rağmen yine internetten faydalanabilmesine rağmen internet oldukça yavaş işleyecektir. Bu durum birçok işlemin yapılmasını engelleyebilir. Öğrencileri için wifi.kyk.gov.tr kota uygulamasında her ayın ilk günü yenilenirken aylık kotanın son kullanım günü her ayın son günü olmaktadır.

81 ilimizde de üniversite olduğu için her ilimizde öğrencilerin uygun koşullar altında konaklaması için KYK yurtları bulunmaktadır.

Öğrenciler arasında adil kullanım gerçekleşmesi adına kurum tarafından wifi kullanımına kota getirilmiştir. Bu yüzden öğrenciler kotaları dahilinde gerekli sorgulamaları yaparak internet kullanımını ayarlamaktadır.

Böylece sınavlarla alakalı ya da herhangi başka bir konu nedeniyle internet ihtiyacı duydukları zaman buna göre kullanım gerçekleştirebilirler. Kurum tarafından sağlanan bu kablosuz internet hizmeti hem dersler hem de sosyal faaliyetler için kullanılabilir.

Öğrencilerin GSB internet ağı için kota sorgulaması yapmak istediklerinde şifre alma sırasında yaptıkları gibi e-devlet kullanmaları gerekmektedir. TC kimlik numarası ile birlikte e-devlet şifresinin girilmesi ile burada ilgili sayfadan internet kullanımı ile ilgili kota bilgilerine de ulaşmak mümkün olmaktadır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın sunduğu bu kablosuz internet hizmeti için https://www.turkiye.gov.tr/genclik-ve-spor-gsb-wifi-sifre-islemleri tıkladıktan sonra menü üzerinden kota bilgileri sekmesine tıklamak yeterlidir.

Böylece sorgulama işlemini yapmak ve ne kadar kota olduğunu görmek mümkün olmaktadır. Bu sorgulama işlemi aynı zamanda KYK resmi sitesini ziyaret ederek de yapılmaktadır.

Devlet Ödemeleri maddi ve sosyal yardım başvurusu için https://www.devletodemeleri.com tıklayın.

5/5 - (9 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu