Maddi Yardım

Gelirim Evden Bayram Harçlığı Başvurusu

Gelirim Evden Bayram Harçlığı Başvurusu. Gelirim Evden Bayram Harçlığı Başvurusu E-Devlet. Gelirim Evden Bayram Harçlığı. Gelirim Evden Başvuru E-Devlet

Gelirim Evden Bayram Harçlığı Başvurusu. Gelirim Evden Bayram Harçlığı Başvurusu E-Devlet. Gelirim Evden Bayram Harçlığı. Gelirim Evden Başvuru E-Devlet

Gelirim Evden Bayram Harçlığı Başvurusu

Kurban bayramı öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vatandaşa müjdeyi verdi. Aile Destek Programı’nı açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk ödemenin bayram öncesinde yapılacağını da bildirdi. Aile Destek Programı nedir diye merak edenler için açıklayalım.

Aile Destek Programı dar gelirli, ihtiyaç sahibi ailelerin faydalanabilmesi için başlatılan bir maddi destek programıdır. Bu program sayesinde bir yıl boyunca toplamda 15 milyar TL’nin ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılması öngörülüyor. Yardım kapsamında 4 milyon aile yardımdan faydalanabilecek.

Gelirim evden bayram harçlığı başvurusu ise e-devlet üzerinden ya da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına bizzat gidilerek yapılabilmektedir.

Gelirim Evden Bayram Harçlığı Başvurusu E-Devlet

Gelirim evden bayram harçlığı başvurusu e-devlet üzerinden yapılabilmektedir. Ancak e-devlet şifresi olmayan vatandaşlar ilgili kuruma giderek bizzat başvurusunu yapabilecektir. Aile Destek Programı dar gelirli ailelere bir yıl boyunca yapılacak desteğin adıdır. Bu destek kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere aylık 450 TL ile 600 TL arasında maddi destek verilecektir.

Gelirim Evden Bayram Harçlığı Başvurusu
Gelirim Evden Bayram Harçlığı Başvurusu

İlk ödeme ise kurban bayramı öncesinde yapılacaktır. Eğer hali hazırda sosyal destek yardımı alıyorsanız da bu programa başvurabilirsiniz. Bu durumda başvuru yapmanızın önünde bir engel bulunmamaktadır. Program desteği Haziran 2022 ve Mayıs 2023 tarihleri arasında 12 ay süresince yapılacaktır.

Bu süre zarfında kişi başına düşen aylık gelir aralığınız 450 TL ve altında ise 600 TL yardım alabileceksiniz. Eğer gelir aralığınız 450 TL üzeri ve 772,60 TL altında ise 550 TL, 772,60 TL üzerinde ve 1095,20 TL altında ise 500 TL, son olarak 1095,20 TL üzerinde ve 1417,80 TL altında ise 450 TL yardım desteğinden faydalanabileceksiniz.

Gelirim Evden Bayram Harçlığı

Gelirim evden bayram harçlığı alabilmeniz için bazı koşullar bulunmaktadır. Bu koşullar şu şekildedir. Başvuru yapan kişinin mavi kart sahibi olmaması, Türk vatandaşı olması ve yerleşim adresinin Türkiye’de olması gerekir. Ayrıca başvuru sahibinin hanesinde memur, kamu işçisi, noter veya muhtar ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan, özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunması durumunda başvuru geçersiz olmaktadır.

Ek olarak başvuru yapan kişinin yaşı 18 yaşından büyük olmak zorundadır. Aksi durumda başvuru geçersiz sayılmaktadır.

Aynı zamanda ailede cezaevinde bulunan hükümlü veya tutuklu kişinin olması, öğrenci yurtlarında kalan öğrenci olması, yetiştirme yurdu gibi bakım kurumunda bulunan kişinin olması, zorunlu askerlik görevini yerine getiren kişilerin olması durumunda başvuru yapılamamaktadır. Bu gibi durumlarda hane yaklaşımı çerçevesinde değerlendirilemeyeceğinden bu aileler destek kapsamı dışında tutulmuştur.

Gelirim Evden Başvuru E-Devlet

Gelirim evden başvuru e-devlet üzerinden yapılabilmektedir. Başvuru sonucunda ilk ödemelerin ise kurban bayramı öncesinde verileceği açıklandı. Kurban bayramı öncesinde yapılacak olan ilk ödemenin ardından destek programı bir yıl boyunca devam edecektir. Programın Mayıs 2023 tarihinde bitmesi planlanmaktadır.

Bu süre boyunca ihtiyaç sahibi aileler 450 TL ile 600 TL arasında maddi destekten faydalanabilecekler. Ailelerin gelir düzeyine göre bir yılın sonunda tek bir aileye toplamda 5 bin 400 lira ile 7 bin 200 lira arasında maddi destek verilmesi planlanmaktadır.

Bu destek kapsamında 4 milyon aile bu yardımdan faydalanabilecek. Aile Destek Programı’na e-devlet üzerinden başvuru yapabileceğiniz gibi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ilgili vakıflarına bizzat giderek de başvuru yapabilirsiniz. Bu durum e-devlet şifresi olmayanlar için değerlendirilebilecek ikinci bir seçenek olmaktadır. Destek kapsamında bir yılın sonunda 15 milyar TL yardım yapılacağı açıklanmıştır.

Kurban Bayramı Maddi Yardım Başvurusu için hemen https://www.devletodemeleri.com/kurban-bayrami-yardim-basvurusu-nasil-yapilir/ ziyaret edin

4.3/5 - (17 Oy )

26 Yorum

 1. Eşimden boşandım ev kadınıyım 4 tane çocuğum var evim kira kiramı ödeyemiyorum hiç bir gelirimiz yoktur maddi sıkıntı çekiyoruz kimse yardım etmiyor çok zor durumdayız lütfen kurban bayramı maddi için yardım edin

   1. Eşimden boşandım ve 5 yaşında bir kızım var araştırabilirsiniz lutfen

   2. Gerçekten ihtiyaç sahibiyim iki çocuk okutuyorum evim kira asgari ücretle çalışıyorum

    1. Selam evet ihtiyacim var çunki çuçk
     Kizim var onun için istiyorum bide ev kirasi ben hamile odum için çaluşamyorum çok zir durumdayim

 2. Çok zor durumdayım abi bana yardımcı olun lütfen otüzbim tele ihtiyacım var ne yapacağımı bilmiyorum lütfen yardım edin eşim hasta ve acil maddi durumum çok bozuk para lazım eşimin ameliyatı için bana yardımcı olun lütfen ne olursunuz

 3. Biz 5kardesiz hepimiz okuyoruz ama hiç birimiz de yaşadığımız maddi durumdan dolayı istediğimiz şeyi ne okuyabiliyor iz ne de yiyip icebiliyoruz yasitlarimiz yiyip içip gezerken biz eve ekmek getirmeye çalışıyoruz annem babam ayrı ne sülaleden ne de devletimizden çocuk parası hariç bir destek almiyoruz. Annem zaten çok hastalıklari var 47yasinda ve 4 gündür beli kaydığı için ayğa bile kalkamıyor biz WC ye goturuyouz lütfen rica ediyorum bize bir el uzatılmasını istiyorum gerçekten paraya çok ihtiyacımız var.devletimizden de yardım vb. Desteği bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim.

   1. Ferhat bey 5cocugum var evim kira asgeri ücretle 4cocuk okutmaya çalışıyorum eve ekmez alamaz oldum lütfen sesimizi duyun

 4. 3 cocuk annesiyim kirada oturuyorum esim cok sorumsuz bize pek sahip cikmiyor cocuklarimin hic bir ihtiyacini karsiliyamiyorum yardima ihtiyacim var kucuk bebegim var bezini bile zor alabiliyorum lutfen bana yardimci olabilirmisiniz

 5. Paketleme işi istiyorum ihyacim çok 2 çocuk okuyor Sakarya oturuyorum elim hizlidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu