Gelir Yuvan

Gelir Yuvan Başvuru Nedir?

Gelir Yuvan Başvuru. Gelir Yuvan Başvuru Adımları. Gelir Yuvan Başvuru Formu. Gelir Yuvan Başvuru Sonucu. Gelir Yuvam. Gelir Yuvam Başvurusu

Gelir Yuvan Başvuru Nedir? Nasıl Yapılır?

Sosyal yardım başvurusu, dar gelirli aileleri ve muhtaçlık sınırının altında yaşayanları yakından ilgilendirir. Yılın belirli dönemlerinde devlet kurumları ve vakıflar tarafından ekonomik anlamda zorluk çeken vatandaşlara sosyal yardım yapılmaktadır.

Sosyal devlet kapsamında yapılan bu yardımlar ile vatandaşların ekonomik sıkıntılardan bir nebze de olsa kurtulmaları amaçlanır.

Sosyal yardım başvuruları çeşitli kanallar yardımıyla ilgili kuruma iletilebilir. E-devlet kanalı bunlardan en sık kullanılanıdır. E-devlet hesabınıza giriş yaparak sosyal yardım talebinde bulunabilir veya telefonunuzdan 144 numaralı sosyal yardım hattını arayarak yönlendirme isteyebilirsiniz.

Gelir Yuvan Başvuru Nasıl Yapılır Başvuru Formu Nasıl Doldurulur
Gelir Yuvan Başvuru Nasıl Yapılır Başvuru Formu Nasıl Doldurulur

Eğer başvuruda bulunacağınız kurum bir belediye ise ilgili belediyenin iletişim numarasını aramanız gerekecektir.

Gelir Yuvan Başvuru Adımları

Sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır sorusu son zamanlarda yardıma muhtaç aileler tarafından sıklıkla sorulur. Öncelikle başvuruyu hangi kanaldan yapacağınızı belirlemelisiniz. Eğer e-devlet üzerinden başvuru yapacaksanız, şu adımları takip etmelisiniz:

  • TC. kimlik numarası ve şifre bilgileriyle e-devlet hesabınıza giriş yapmalısınız. Şifreniz yoksa PTT şubelerini ziyaret ederek alabilirsiniz.
  • E-devlet hesabınıza girdikten sonra arama çubuğunu kullanarak kurumun hizmet sayfasına gitmelisiniz.
  • Hizmet sayfasında ‘’Sosyal Yardım Başvurusu’’ sekmesini kullanarak başvurunuzu iletebilirsiniz.

Başvurunuzu e-devlet üzerinden yapacağınız için form bilgileri otomatik doldurulacaktır. Ancak sizlerden istenen bilgi olursa bunları doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekir.

Tüm bunların yanı sıra sosyal yardım hattını arayarak başvuruda bulunmak istiyorsanız, cep telefonunuzdan ‘’144’’ numarasını tuşlamalı ve bir görüşme gerçekleştirmelisiniz.

Gelir Yuvan Başvuru Formu

Sosyal yardım başvuru formu doldurmak için yukarıda da bahsedildiği gibi e-devlet kanalını kullanabilirsiniz. Burada sizlerden istenen bilgileri kendinize göre doğru bir şekilde doldurmalı ve ‘’Başvur’’ butonuna tıklamalısınız. Eğer bu bilgileri kendinize göre değil de başka bir hane üyesine göre doldurursanız, başvurunuz ne yazık ki olumsuz olarak sonuçlanacaktır.

Başvuru formu doldurmak için ayrıca bulunduğunuz ildeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı binasına gidebilirsiniz. Buraya gittiğinizde tarafınıza bir form verilecek ve doldurmanız istenecektir. Başvuru sonuçları cep telefonunuza gönderileceği için bu bilgiyi vermeyi unutmamalısınız. Ardından başvuru işlemlerini tamamlayarak sonucun gelmesini bekleyebilirsiniz.

Gelir Yuvan Başvuru Sonucu

Sosyal yardım başvuru sorgulama işlemi için e-devlet kanalını kullanabilir veya 144 numaralı sosyal yardım hattını arayabilirsiniz. Başvurular sonuçlandıktan sonra başvuru sahibinin cep telefonuna bir kısa mesaj gönderilir.

Eğer 14-30 gün içerisinde herhangi bir mesaj almadıysanız, kurum yetkilileri ile telefonda görüşerek bunun nedenini öğrenebilirsiniz. Ancak başvuru sonuçlarının yoğunluğa bağlı olarak daha uzun sürede sonuçlanabildiğini söylemek mümkündür.

Yapmış olduğunuz sosyal yardım başvurusu olumlu olarak sonuçlandıysa, takip eden ayın ilk 15 günü içerisinde paranız PTT hesabınıza yatırılacaktır. Kimliğiniz ile birlikte PTT şubelerine giderek bu tutarı çekebilir ve dilediğiniz alanda harcayabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak içinse ALO 144 sosyal yardım hattını ücretsiz olarak arayabilirsiniz.

Gelir Yuvan ve Gelirim Evden İş Fikirleri İçin https://www.devletodemeleri.com/gelir-yuvan/ Tıklayın.

5/5 - (6 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

7 Yorum

  1. Bir buçuk senedir evliğiz yardima muhtaç insanlariz bizde kocam arada inşaat işleri olursa gidiyor olun dişinda zor geçiniyoruz ev kirasi 700 ek giderimiz 2 3 milyar yiyecek ve erzak para olursa verirsiniz oldan dolayı baş vurdum herkes gibi bizimde ihtiyacımız vardır

  2. Slm hic bir gelirim yok sizden ricam yardımcısı olursaniz sevinirm

  3. Kendim il yüz de seksen engelli yim iki olum var onlarda engeli sizden ricam olacak bana maddi yardım 1100 istiyorum lütfen Allah rızası için yardım edin lütfen eşim calişmadindan bize bakmıyor evin masraf larımı yettiremiyorum çok ihtiyacım var eşim kalp yetmezliği nedeniyle tedavi görmektedir lütfen Allah rızası için yardım edin lütfen

  4. Merhaba ben oya minkara kiradayim iki tane çocuğum var çalışıyorum eşimin düzgün bir işi yok zor durumda yım ben de bu yardımda yararlanmak istiyorum Lütfen yardım edin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu