devlet ödemeleri

Maddi Yardım

Gaziantep Belediyesi Kırtasiye Yardımı

Gaziantep Belediyesi Kırtasiye Yardımı. Gaziantep Belediyesi Okul Yardımı. Gaziantep Belediyesi Eğitim Desteği. Gaziantep Belediyesi Kırtasiye Yardımına Nasıl Başvuru Yapılır? Gaziantep Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başvuru Formu

Gaziantep Belediyesi Kırtasiye Yardımı

Eğitim-öğretim döneminin yaklaşması ile birlikte aileler kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamaya başlamıştır. Ancak muhtaçlık sınırının altında yaşayan dar gelirli aileler, eğitim gören çocuklarının kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanabilirler.

Bu gibi durumlarda devlet kurum ve kuruluşları dar gelirli ailelere kırtasiye yardımında bulunmaktadır. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi de bu kurumlardan bir tanesidir.

Gaziantep Belediyesi kırtasiye yardımı yaparak dar gelirli ailelerin eğitim gören çocuklarının kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu yardıma başvuruda bulunabilmek için Gaziantep sınırları içerisinde ikamet etmeniz şarttır.

Aynı zamanda belediye tarafından belirtilen birtakım şartları da sağlamanız gerekecektir. Belirtilen şartların tamamını eksiksiz bir şekilde sağlayan vatandaşlar, belediyeye başvuruda bulunarak kırtasiye yardımından kolayca faydalanabilir.

Gaziantep Belediyesi Kırtasiye Yardımı
Gaziantep Belediyesi Kırtasiye Yardımı

Gaziantep Belediyesi Okul Yardımı

Gaziantep ili sınırları içerisinde ikamet eden ve ilkokul, ortaokul, lise düzeyinde eğitim alan öğrenciler ile velileri, kırtasiye ihtiyacını karşılayabilmek için Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden yardım alabilmektedir.

Gaziantep Belediyesi okul yardımı için tek yapmanız gereken belediye binasını ziyaret etmek ve form doldurmaktır. Bu formu eksiksiz bir şekilde doldurarak okul yardımı talebinde bulunabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yalnızca muhtaçlık sınırının altında yaşayan dar gelirli ailelere kırtasiye yardımı yapmaktadır. Yardım yılda bir kez olmak üzere ailenin ev adresine kadar belediye personelleri tarafından teslim edilir.

Sonraki yıllarda da yardım almak isteyen ailelerin tekrar başvuruda bulunmaları gerekecektir. Başvurular genellikle 14-30 gün içerisinde sonuçlanmakta ve başvuru sahibinin cep telefonuna kısa mesaj olarak gönderilmektedir.

Gaziantep Belediyesi Eğitim Desteği

Sizlerin de bildiği üzere günümüzde eğitim giderleri çok yüksek olabilmektedir. Durum böyle olunca dar gelirli aileler eğitim gören çocuklarının ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanabilir.

Bu nedenle Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep sınırları içerisinde ikamet eden öğrencilere ve velilere eğitim desteği sunmaktadır. Başvuru sahibinin yardım alabilmesi için birtakım şartları sağlaması ve muhtaçlık sınırının altında yaşaması şarttır.

Gaziantep Belediyesi eğitim desteği yılda bir kez verilir. Bu destek içerisinde kalemden deftere kadar birçok kırtasiye malzemesi yer almakta ve başvuru sahibinin ev adresine kadar teslim edilmektedir. Ayrıca yardımlar eğitim-öğretim döneminin başladığı ay yani eylül-ekim aylarında başvuru sahibinin ev adresine kadar gönderilir. Bu yardımı almaya hak kazanan öğrenciler ve velileri, karşılıksız olarak kırtasiye ürünlerini edinebilirler.

Gaziantep Belediyesi Kırtasiye Yardımına Nasıl Başvuru Yapılır?

Gaziantep’te ikamet eden ve kırtasiye yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar, Gaziantep Belediyesi kırtasiye yardımına nasıl başvuru yapılır sorusunu yönelterek yanıt aramaktadır. Bu yardıma başvuruda bulunabilmek için tek yapmanız gereken belediye binasını ziyaret etmek ve form doldurmaktır.

Formda yer alan bilgilerin tamamını doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurmanız durumunda başvurunuz alınacak ve 30 gün içerisinde tarafınıza bir geri dönüş yapılacaktır.

Başvuru işlemleri sırasında herhangi bir sorun yaşamanız durumunda cep telefonunuzdan ALO 153 numaralı belediye destek hattını arayabilirsiniz. Bu hat, sizlere dilediğiniz konuda yardımcı olacak ve başvurular için yönlendirme yapacaktır.

Aynı zamanda aklınıza takılan herhangi bir soruyu bu hat üzerinden ileterek yanıt almanız mümkündür. Başvuruyu tamamladığınızda ise anında işleme alınacaktır.

Gaziantep Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başvuru Formu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden kırtasiye yardımı alabilmek için öncelikle Gaziantep Belediyesi kırtasiye yardımı başvuru formu doldurmanız gerekecektir. Bu formu doldurabilmek için belediyenin hizmet binasını ziyaret etmeniz yeterlidir.

Ziyaretiniz sırasında sizlere bir form verilecek ve doldurmanız istenecektir. Bu formda gelir durumunuzu ve çocuğun eğitim durumunu tespit etmeye yönelik bazı sorular yer alır.

Form üzerindeki soruların tamamını doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız durumunda başvurunuz alınacak ve 30 gün içerisinde tarafınıza geri dönüş yapılacaktır. Başvurusu onaylanan vatandaşlar ise yardımları eğitim-öğretim döneminin başında alırlar. Bu tarih genellikle eylül ayının sonları ve ekim ayının başlarıdır. Yardımlar vatandaşın ev adresine kadar belediye personelleri tarafından teslim edilir.

Gaziantep Belediyesi Eğitim Yardımı Nelerdir?

Gaziantep’te yaşayan ve eğitim gören çocukları için kırtasiye yardımı almak isteyen vatandaşlar, Gaziantep Belediyesi eğitim yardımı nelerdir sorusunu yönelterek yanıt aramaktadır. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yardıma muhtaç ailelerin eğitim gören çocuklarına şu kırtasiye yardımlarını ulaştırmaktadır:

 • Okul çantası
 • 12 renkli sulu boya
 • 6’lı siyah kurşun kalem
 • Silgi ve kalemtıraş
 • Kalem kutusu
 • 12 renkli pastel boya
 • A5 kareli defter
 • Güzel yazı defter
 • A5 çizgili okul defteri
 • Resim defteri
 • A4 kareli defter
 • A4 çizgili okul defteri
 • 12 renkli kuru tahta boya
 • 3’lü kırmızı kurşun kalem

Yukarıda sıralanan kırtasiye malzemeleri, eğitim-öğretim döneminin başladığı gün çocukların masalarında hazır olacaktır. Bu yardımlar yılda bir sefer olmak üzere verilir. Gelecek yıl da eğitim yardımı almak isteyen ailelerin başvurularını yenilemeleri gerekecektir.

Gaziantep Belediyesi Kırtasiye Yardımı Kimlere Verilir?

Gaziantep Belediyesi kırtasiye yardımı kimlere verilir sorusunun sıklıkla sorulduğunu görmekteyiz. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan yardımlar yalnızca belirli kişilere verilmektedir. Bu kişiler aşağıda sıralanmıştır:

 • Dar gelirli ailelerin eğitim gören çocukları
 • Hane geliri açısından muhtaçlık sınırının altında yaşam sürdüren ailelerin öğrenim gören çocukları
 • Engel veya kronik hastalık nedeniyle çalışamayan ailelerin eğitim gören çocukları
 • Yetim ve öksüz öğrenciler
 • Herhangi bir yerden gelir elde etmeyen dul kadınların eğitim gören çocukları

Yukarıda sıralanan kişiler, Gaziantep ili sınırları içerisinde ikamet etmeleri durumunda kırtasiye yardımı alabilecektir. Kırtasiye yardımı yalnızca ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim gören öğrenciler için verilir. Bu yardımdan faydalanmak için tek yapmanız gereken, belediye binasını ziyaret ederek form doldurmaktır.

Gaziantep Belediyesi Kırtasiye Yardımı Şartları

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden kırtasiye yardımı alabilmek için bazı şartları sağlamanız gerekecektir. Gaziantep Belediyesi kırtasiye yardımı şartları aşağıda sıralanmıştır:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Gaziantep ili sınırları içerisinde ikamet etmek
 • Sosyal güvenceye sahip olmamak
 • Herhangi bir yerden gelir elde etmemek
 • Taşınır veya taşınmaz mallara sahip olmamak
 • Muhtaçlık sınırının altında yaşam sürmek
 • Çocuğun ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim görmesi
 • Ailenin başvuru sırasında gereken tüm evrakları temin etmesi

Yukarıda sıralanan şartların tamamını sağlayan aileler, belediye binasını ziyaret ederek kırtasiye yardımı talebinde bulunabilecektir. Başvurunuzun sorunsuz bir şekilde işleme alınabilmesi için tüm şartları taşıdığınızdan emin olmanız gerekecektir.

Aksi takdirde başvurunuz işleme alınmayacak ve bu doğrultuda olumlu sonuçlanmayacaktır. Form doldurma sırasında ise belediye personellerinden destek alabilir veya belediyeyi cep telefonu ile arayabilirsiniz.

Gaziantep Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başvuru Sorgulama

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kırtasiye yardımı için yapılan başvuruları genellikle 30 gün içerisinde sonuçlandırmaktadır. Ancak yoğunluğa bağı olarak bu sürenin uzaması mümkündür.

Eğer başvurunuz 30 gün içerisinde sonuçlanmadıysa Gaziantep Belediyesi kırtasiye yardımı başvuru sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz gerekecektir. Başvurunuzu sorgulayabilmek için önünüzde iki seçenek bulunur.

Belediye binasını T.C. kimlik kartı ile ziyaret ederek başvurunuzu sorgulayabileceğiniz gibi aynı zamanda cep telefonunuzdan ALO 153 numaralı hattı arayarak da sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sizleri karşılayan kurum personelleri memnuniyetle yardımcı olacak ve başvurunuzun son durumunu sizlere iletecektir. Aynı zamanda ALO 153 numaralı belediye destek hattı üzerinden aklınıza takılan tüm sorulara yanıt bulmanız ve destek almanız mümkündür.

Gaziantep Belediyesi Kırtasiye Yardımı Ne Zaman Verilecek?

Gaziantep sınırları içerisinde yaşayan ve kırtasiye yardımı talebinde bulunan vatandaşlar, Gaziantep Belediyesi kırtasiye yardımı ne zaman verilecek sorusunu yönelterek yanıt aramaktadır.

Belediye birimleri ve valilik tarafından yapılan açıklamaya göre kırtasiye yardımları 5 Eylül tarihinde ailelere ulaştırılacaktır. Bu tarih 2022 – 2023 eğitim – öğretim yılı için geçerlidir. Her yıl eğitim döneminin başlaması ile birlikte bu tarih de değişmektedir.

Aileler 5 Eylül günü yardımlarına ulaşabilecektir. Bu yardımlar ailenin tercihine göre ev adresine gönderilebileceği gibi okuldan da teslim alınabilir. Konu ile alakalı daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız veya aklınıza takılan sorular varsa cep telefonunuzdan ALO 153 numaralı belediye destek hattını arayarak anında yardım alabilir ve sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

1250 tl kırtasiye yardım başvurusu için hemen https://www.devletodemeleri.com/1-250-tl-kirtasiye-yardimi-basvurusu/ tıklayın.

4.7/5 - (16 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu