Güncel

Florya masaj salonu dolandırıcılığı

Florya masaj salonu dolandırıcılığı. Florya Masaj Salonu İcra Açacak Ne Yapmalıyım? Florya Masaj Salonu WhatsApp İcra Dolandırıcılığı. Florya Masaj Salonu WhatsApp İcra Dolandırıcılığı

Florya masaj salonu dolandırıcılığı. Florya Masaj Salonu İcra Açacak Ne Yapmalıyım? Florya Masaj Salonu WhatsApp İcra Dolandırıcılığı. Florya Masaj Salonu WhatsApp İcra Dolandırıcılığı

Florya Masaj Salonu İcra Dolandırıcılığı

Son yıllarda dolandırıcıların yeni yöntemlerinden biri de masaj salonlarında meydana geliyor. Pek çok vatandaş masaj salonlarında aslı astarı dahi olmayan senetleri imzaladığı ve ödeme yapmadığı iddiasıyla icralık oluyor.

Florya masaj salonu icra dolandırıcılığı da bu konuda en çok mağdurun yer aldığı durumlardan birisidir. Yalnızca birkaç kez gitmiş ya da önünden dahi geçmemiş pek çok kişinin bu dolandırıcılık yöntemleriyle icralık olduğunu görmek mümkün.

Bu tip durumlarda muhakkak dikkat edilmesi gereken bazı hususların olduğunu da bilmek gerek. Detaylı bir şekilde okumadan senet ya da sözleşme imzalamamak önemlidir. 

İnsanların büyük bir çoğunluğu sıradan ve basit üyelikler olarak görerek bu sebeple senet ve sözleşmeleri okumadan imzalayabiliyor. Fakat bu noktada dolandırıcılık şebekesine dahil olan masaj salonları, güzellik merkezleri ya da spor salonları oldukça büyük icra dosyaları açabiliyor.

Bunun önüne geçebilmek için güvenilir olmayan salonlarla çalışmamak ve çalışılsa dahi kişisel verileri paylaşmamak oldukça mühim. Aksi durumda dolandırıcıların ağına düşmek ve aylar süren telefon tacizlerine uğramak kaçınılmaz olacaktır.

Bu tip durumların önüne geçebilmek için ise muhakkak güvenilir salonları tercih etmektir. Bazı masaj salonları ise yalnızca fiyat sormak için gelen kişilerin kişisel verilerini alarak sahte senetler düzenlemek suretiyle dolandırmaktadır.

Florya Ajans Masaj Salonu Dolandırıcılığı
Florya Ajans Masaj Salonu Dolandırıcılığı

Florya Masaj Salonu İcra Açacak Ne Yapmalıyım?

Bir masaj salonu kişinin bilgisi ve isteği dışında imzalanan herhangi bir senet ya da sözleşme olmadan icra talebinde bulunamaz. Bu durum dolandırıcı şebekelerin en sık kullandığı boşluklardan biridir.

Bu kapsamda en sık sorulan soru ise Florya masaj salonu icra açacak ne yapmalıyım olmuştur. İcra dosyasının açılabilmesi için ortada bir alacak olması gereklidir.

Fakat bu noktada müşteriyle salon arasında herhangi bir alacağın olduğunu kanıtlayan somut bir delile rastlamak mümkün değildir. Masaj salonları bu tip dolandırıcılık yöntemlerini kullanarak avukatları aracılığıyla büyük miktarda bedel talep etmektedir.

Henüz icra dosyası dahi açılmamışken talep edilen bu tutarların yatırılmaması durumunda ise dosyanın açılacağı söylenerek tehditvari konuşmalar yapılıyor.

Hukuk büroları her ne kadar müvekkillerini savunmak üzerine çalışsa da vatandaşların hakkını da göz ardı etmemektedir. Bu sebeple gün içerisinde arayan belirli bir miktarda borcun mevcut olduğunu, bu borcun ödenmemesi durumunda icra dosyasının açılacağını söyleyen avukatlara inanmamak gereklidir.

Bu tip avukatlar genellikle dolandırıcı şirketlerle ortak çalışmak suretiyle alınan ödemeden pay çıkarmaktadır. Böylece firma hiçbir hizmet sunmadan avukat da çaba göstermeden tehditvari konuşmalarla büyük miktarda gelir elde edebilmektedir.

Bir masaj salonunun icra dosyası açabilmesi için ortada bir sözleşmenin ya da senedin olması zaruridir. Aksi halde yalnızca telefon üzerinden tehditkâr konuşmalarla vatandaşları sindirerek ödeme almaya çalışmanın ötesine hiçbir şekilde geçilmemektedir.

Florya Masaj Salonu WhatsApp İcra Dolandırıcılığı

Bu tip dolandırıcı firmaların uyguladığı bir diğer yöntem ise WhatsApp dolandırıcılığıdır. Kendini avukat olarak tanıtan ya da savcı olarak tanıtan mesajlar yoluyla WhatsApp üzerinden tehditkâr mesajlar gönderilmektedir.

Florya masaj salonu WhatsApp dolandırıcılığı yöntemi son günlerde ana haberlerde de yer almaktadır. Bu tip dolandırıcılık yöntemleriyle pek çok vatandaşın büyük miktarda ödemeler yaptığı bilinmektedir.

Masaj salonları tarafından alınan bu tip mesajlara itibar etmemek ve gerekli durumlarda yetkili mercilere bildirmek gerekmektedir. Mesajların ve çağrıların sayısının artması durumunda ise en yakın Cumhuriyet Başsavcılığına giderek suç duyurusunda bulunmak önemlidir.

Pek çok dolandırıcı hukuk bürosu ve masaj salonu, vatandaşlar suç duyurusunda bulunduktan sonra tehdit mesajlarını ve aramalarını sonlandırmaktadır. Aksi durumda insanların sinmesiyle birlikte tehditlerin artarak ilerlediğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Bu kapsamda vatandaşların yapması gerekenlerden biri de tehditlere kulak asmamaktır. Bazı durumlarda WhatsApp üzerinden mesaj gönderen kişi ve avukatlar bazen de “YASAL UYARI” başlığı altında kısa mesaj göndermektedir.

Bu başlık yalnızca hukuk büroları tarafından kullanılmaktadır. Bu sebeple olası bir dolandırıcılık gerçek hukuk büroları tarafından uygulanıyorsa direkt olarak adli makamlara şikâyette bulunmak gerekmektedir.

WhatsApp ve kısa mesaj yoluyla icra dolandırıcılığında bulunan kişiler genellikle IBAN yoluyla ödeme yapılmasını talep etmektedir. Bu noktada gelen IBAN’ın tüzel kişiliğe ait olduğunu görmek mümkündür.

Fakat herhangi bir hukuk bürosu ya da kendini icra memuru olarak tanıtan kişinin göndereceği IBAN bilgisinin resmi makamlara ait olması gerekir. Bu noktada vatandaşların IBAN’da yer alan isme dikkat etmesi gerekmektedir.

Resmi bir kurumun isminin yazmadığı hiçbir IBAN bilgisine icra borcunun ödenmesi mümkün değildir. Bu konuda vatandaşların bilinçlenmesi ve böylece WhatsApp yoluyla dolandırıcılık faaliyetlerinde bulunan kişilere fırsat vermemesi ise oldukça önemlidir.

Herhangi bir Masaj salonundan whatsapp üzerinden size dava dosya resmi gönderen olur ise ödeme yapmayın.

Daha Önce size mesaj geldi mi? Lütfen yorumlara yazın.
Sürekli sizi rahatsız eden var ise bize yazın gerekeni yapalım.

Yıldız Vermek İster Misiniz?

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu