Elektrik Fatura Desteği

Amasya Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu

Amasya Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu. Amasya Belediyesi Elektrik Fatura Desteği. Başvuru Nasıl Yapılır? Başvuru Formu

Amasya Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu. Amasya Belediyesi Elektrik Fatura Desteği. Başvuru Nasıl Yapılır? Başvuru Formu

Amasya Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu
Amasya Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu

Amasya Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu

Amasya Belediyesi Elektrik Fatura Yardımı. İnsanların hayatlarını sürdürebilmek için karşılamaları gereken bazı temel ihtiyaçları vardır. Bu ihtiyaçlar temelde beslenme ve barınmaya yönelik ihtiyaçlardır. Yeryüzünde 7 milyardan fazla sayıda insan yaşamını sürdürmektedir. Elbette bu insanlar arasında temel ihtiyaçlarını karşılayamayanlar da bulunur. Dünya üzerinde pek çok işsiz, yardıma muhtaç, engelli ve yaşlı kişiler bulunur. Bu durumda devletler vatandaşlarına yardım etmekle yükümlüdür.

İhtiyaç sahipleri yaşadıkları ülkenin devletinin yürütmekte olduğu yardım ve destek çalışmalarından faydalanma hakkına sahiptir. Bu haklardan faydalanabilmek için devlet kurumlarına başvuruda bulunmak ve yardıma ihtiyaç duyulduğunu belirtmek gerekir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti de diğer devletler gibi ihtiyaç sahibi vatandaşları için çeşitli destek çalışmaları yürütmektedir. Bu çalışmalar hem ülke çapında hem de bölgesel olarak yürütülebilir.

Türkiye’de 81 milyon vatandaşın varlığı göz önünde bulundurulursa devletin herkesi tek tek tespit etmesinin ne denli zor olduğu da anlaşılabilir olacaktır. Bu durumda vatandaşların yardım başvurusu yapmaları gerekmektedir. Amasya belediyesi yardıma ihtiyacı olan vatandaşlar için yardım ve destek çalışmaları yürütmektedir.

Yapacağı yardımlar için ihtiyaç sahiplerini önceliklere göre sıraya koyarak yardımları sıra usulü ile sürdürmektedir. Kimsesizler, yaşlılar, engelli bireyler ve sigortası bulunmayan kişiler öncelikli olarak yardım alabilmektedirler. Bu kişiler için gıdadan yakacak yardımına giyecekten çocuklar için kırtasiye yardımına kadar pek çok konuda yardım sağlanmaktadır. Elektrik yardımı da bu yardımlardan birisidir.

Amasya Belediyesi Elektrik Fatura Desteği

Amasya Belediyesi maddi durumu olmayan, hasta, yaşlı ve bakıma muhtaç olan vatandaşlar için elektrik faturası desteği sağlamaktadır. Kişiler ihtiyaçları doğrultusunda elektrik yardımı almak ister iseler Amasya Belediye binasına giderek elektrik faturası yardımı için başvuruda bulunup gerekli işlemler ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirler. Bununla birlikte günümüzde hemen her şeyi internet aracılığı ile yapmak mümkündür. 

Belediye binasına gidemeyecek durumda olanlar veya işlemlerini internet üzerinden hızla gerçekleştirmek isteyenler için Amasya Belediyesi’nin web sayfası üzerinden işlem yapmak da mümkündür. https://amasya.bel.tr/ linki üzerinden giriş yapılması durumunda Amasya Belediyesi’nin resmi internet sayfasına erişim sağlanacaktır. Bu internet sayfası üzerinden “iletişim” seçeneğine tıklayarak ekrana gelen form üzerinden başvuru talep edilen yardım ile ilgili gerekli işlemler yapılabilmektedir.

 Başvuruların hemen ardından Amasya Belediyesi içerisinde yer alan yetkililer tarafından inceleme süreci başlatılır. İncelemeyi takiben yardım başvurusunu kendi adına ya da ailesi adına gerçekleştirmiş olan kişi detayları görüşmek amacıyla davet edilebilir. Görüşmeye çağırılan vatandaşlardan yardım başvuru formlarına ek olarak bazı belgeler talep edilebilir. Bu belgeleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Yoksulluk belgesi
 • Öğrenci belgesi
 • Engellilik durumunu bildiren belge
 • Sağlık raporu

İstenen ek belgeler de değerlendirmeye alındıktan sonra yetkililer gerekli görür iseler yerinde inceleme yapmak adına başvuru sahibinin evine ziyarette bulunabilirler. Tüm bu değerlendirmeler sonucunda gerekli işlemler başlatılır ve ihtiyaç sahiplerine yardımlar ulaştırılır. Yapılacak olan yardımların miktarı ve sıklığı ise yardıma ihtiyacı olan kişilerin içinde bulundukları durumlara göre değişiklik gösterir. 

Amasya Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Amasya Belediyesi, ihtiyaç sahiplerine yardımlarını ulaştırmak için bazı kriterler belirlemiştir. Bu kriterlere sahip bireyler Amasya Belediyesi yetkilileri tarafından belirlendikten sonra yardımlarını alabilmektedirler. İhtiyaç sahiplerinin bu yardımlardan faydalanabilmek için sağlıyor olmaları gereken şartları şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Hane halkının geçiminden sorumlu olan kişi çeşitli sebeplerden dolayı çalışamayacak durumda ise yardımdan faydalanabilir.
 • Şehit ve gazi yakınları yardımdan faydalanabilirler. 
 • Korona virüs döneminde işten çıkarılmış ve halihazırda işi bulunmayan ya da aynı gerekçe ile iş yeri kapanan kişiler elektrik yardımına başvuruda bulunabilirler.
 • Bir işte çalışıyor olup geliri her bir aile bireyi için o dönemin asgari ücret miktarının üçte birinden (3/1) daha az olan bireyler elektrik faturası desteği alabilir.
 • Öğrenci evinde kalıyor olup ailesinin yoksulluk durumunu belge ile ispat edebilen öğrenciler de başvuruda bulunabilmektedir.
 • Amasya sınırlarında ikamet eden ve yoksulluk durumunu muhtarlıktan aldığı belge ile tasdik edebilen kişiler elektrik fatura desteğinden faydalanabilir. 
 • Yaşlılık, engelli olma, kaza geçirmiş olma gibi sebepler ile geçimini sağlayamayan kişiler de yardım başvurusunda bulunabilirler. 

Amasya Belediyesi Elektrik Fatura Destek Formu

Yardım başvurusunda bulunmak isteyen kişiler fatura destek formunu doldurmakla yükümlüdür. Bu formda yer alan ve başvuruda bulunacak olan kişinin gelir durumu, kimlik numarası, üzerine kayıtlı olan malların beyanı gibi bilgiler doldurulmalıdır. Başvuruda bulunan kişinin ve ailesinde yer alan bireylerin varsa engellilik durumu, yalı biri var ise onun bilgileri, işsizlik durumu gibi her türlü özel durum formda ilgili alana yazılmalıdır.

Formu doldururken yanlış veya eksik bilgi vermekten kaçınılmalıdır. Aksi takdirde cezai yaptırım ile karşı karşıya kalınabilir. Amasya Belediyesi elektrik fatura desteği almak isteyen kişiler, destek formunu özenle doldurup ilgili kuruma teslim ettikleri takdirde, kurul tarafından uygun görülmek şartı ile yardımlarını alabilirler.

5/5 - (3 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu