Güncel

Florya Ajans Masaj Salonu Dolandırıcılığı

Florya Ajans Masaj Salonu Dolandırıcılığı. Charisma Ajans Masaj Salonu Dolandırıcılığı. Elit Ajans Dolandırıcılığı. Masaj Salonu Tazminat Davası.

Florya Ajans Masaj Salonu Dolandırıcılığı. Charisma Ajans Masaj Salonu Dolandırıcılığı. Elit Ajans Dolandırıcılığı. Masaj Salonu Tazminat Davası. Masaj Salonu Tazminat Davası

Florya Ajans Masaj Salonu Dolandırıcılığı

Florya Ajans Masaj Salonu Dolandırıcılığı. Masaj salonlarının azımsanmayacak kadar büyük bir kısmının dolandırıcılık faaliyetleri içerisinde olduğu herkes tarafından bilinmektedir.

Hatta her gün ana haber bültenlerinde dahi bu konuyla ilgili birkaç haberin yapıldığını görmek mümkündür. Tüm bunlara rağmen halen masaj salonlarının dolandırıcılık faaliyetlerine inanan ve dolandırılan kişiler vardır.

Florya Ajans masaj salonu dolandırıcılığı son derece yüksek sayıda kişiden haksız kazanç elde edilmesiyle bilinmektedir. 

İnsanlara büyük oranda 18.500 TL bedele sahip bir icra dosyasının açılacağı belirtilirken uzlaşma bedelinin de 2.000 TL olduğu eklenmektedir.

Tüm bu bilgiler WhatsApp üzerinden paylaşılarak insanların korkutulması hedeflenmektedir. Sahte bir dava ve şikâyet dosyasının da gönderilmesiyle birlikte pek çok kişi bu duruma karşı çıkmadan ödemeyi yapmaktadır.

Fakat sonrasında acı gerçeğin anlaşılmasıyla birlikte dolandırıldığının farkına varan kişiler sosyal medya üzerinden tepki göstermeye başlamaktadır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken hususlardan ilki elbette ki herhangi bir şekilde form ya da senet imzalamamaktır.

Masaj salonları randevu oluşturabilmek adına form doldurulması gerektiğini belirtirken genellikle senet görevi de gören bir form doldurtmaktadır. Bu tip durumlar da böylesine mağduriyetlerin yaşanmasına sebebiyet verebilmektedir.

Florya Ajans Masaj Salonu Dolandırıcılığı
Florya Ajans Masaj Salonu Dolandırıcılığı

Charisma Ajans Masaj Salonu Dolandırıcılığı

Charisma Ajans, internet üzerinde en yüksek sayıda masaj salonu dolandırıcılığı şikâyetinin yer aldığı firmalardan biridir.

Bu sebeple Charisma Ajans masaj salonu dolandırıcılığı gündemin en üst sıralarında yer almaktadır. Pek çok kişi masaj salonuyla ya da masajla hiçbir ilgisinin dahi olmamasına rağmen tehditkâr aramalar ve kısa mesajlar aldığını belirtmektedir.

Charisma Ajans gibi dolandırıcılık faaliyetleri yürüten masaj salonlarının yaşadığı itibar kaybı pek çok kişinin bilinçli bir şekilde hareket etmesini de sağlamaya başladı. Bu kapsamda insanların büyük bir kısmı Charisma Ajans gibi dolandırıcı salonlardan uzak durmaya başladı. 

Bu tip salonlar aynı zamanda dolandırıcılık faaliyetleri kapsamında işler yürüten hukuk bürolarıyla da birlikte çalışmaktadır. İllegal hukuk büroları vatandaşlara belirli şablonlar halinde mesajlar göndererek taciz etmektedir.

Bu şablonlar genellikle tüm salonlar için aynıdır. 18.500 TL’lik bir ödemenin bulunduğu ve bu ödemenin ortadan kalkması için 2.000 TL’lik uzlaşma bedelinin ödenmesi gerektiği belirtilmektedir.

2.000 TL’nin ödenmemesi durumunda ise 18.500 TL’lik icra dosyasının açılacağı söylenmektedir. Böylece pek çok kişi de 18.500 TL ödememek için 2.000 TL’lik ödemeyi gerçekleştirerek icra dosyasından kurtulduğunu düşünmektedir. 

Elit Ajans Dolandırıcılığı

Masaj salonu dolandırıcılığıyla ilgili pek çok kişinin büyük yaralar aldığı görülmektedir. Pek çok kişi binlerce liralık ödeme yaparak oldukça büyük miktarda dolandırılmaktadır.

Elit Ajans dolandırıcılığı ise sosyal medyanın gündeminin ilk sıralarında yer almaktadır. İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlerde şubeleri bulunan Elit Ajans, yapılan açıklamalara göre en yüksek sayıda ödemeyi alan salonlar arasında yer alıyor.

Bu sebeple Elit Ajans’ın on binlerce vatandaşı dolandırdığını söylemek de mümkündür. Elit Ajans tarafından uygulanan en popüler yöntemlerden biri ise WhatsApp üzerinden tehdit mesajları göndermektir. 

Pek çok masaj salonunun kullandığı bu yöntem dolandırıcıların WhatsApp yoluyla mağdur kişilere tehditvari mesajlar göndermesiyle sonuçlanmaktadır.

Mesajların içeriği genel olarak belirli kalıplar halinde herkese gönderilen mesajlardır. Bu mesajlarda borç miktarından ve ödenmemesi durumunda ise icra dosyasının açılacağından bahsedilmektedir.

Ödemek isteyen kişilerin geri dönüş yapmasıyla birlikte ise direkt olarak IBAN bilgisinin paylaşıldığı görülmektedir. IBAN bilgisi de büyük oranla sıradan bir isme ait olarak gönderilmektedir.

Fakat burada dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de gönderilen IBAN bilgisinin muhakkak resmi kurum ve kuruluşlara ait olması gerektiğidir.

Masaj Salonu Tazminat Davası

Masaj salonlarının dolandırıcılık faaliyetlerine dur demenin ve bu kapsamda insanları bilinçlendirmenin en önemli yöntemlerinden biri de dava açmaktır.

Masaj salonu tazminat davası sayesinde pek çok kişi ödeme yaptığı halde geri alma fırsatına kavuşmuştur. Bu noktada ilk olarak en yakın Cumhuriyet Başsavcılığına giderek suç duyurusunda bulunmak ve çözüm alınamazsa tazminat davası açmak oldukça etkilidir.

Bu hamle masaj salonlarının ve dolandırıcı hukuk bürolarının taciz aramalarını azaltmalarını ya da tamamen bırakmalarını sağlayabilmektedir. Bunun yanı sıra tazminat davasıyla birlikte maddi ve manevi tazminat alma hakkı da vatandaşlara sunulmaktadır.

Dolandırıcılık faaliyetleri içerisinde yer alan masaj salonlarına olabildiğince yüklü tazminat davası açan kişilerin büyük çoğunluğu davayı kazanmaktadır. Bunun sonucunda ise pek çok kişi yaptığı ödemenin üzerinde bir ödeme almaya hak kazanmaktadır.

Dolandırıcı masaj salonlarıyla başa çıkılabilmesi adına adli makamlar da caydırıcı cezalar hazırlamaktadır. Son dönemin en popüler konuları arasında yer alan masaj salonu dolandırıcılığı ile birlikte pek çok kişi artık daha dikkatli.

Herhangi bir Masaj salonundan whatsapp üzerinden size dava dosya resmi gönderen olur ise ödeme yapmayın.

Daha Önce size mesaj geldi mi? Lütfen yorumlara yazın.
Sürekli sizi rahatsız eden var ise bize yazın gerekeni yapalım.

Yıldız Vermek İster Misiniz?

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu