Haberler

Evlilik Kredisi Meclisten Geçti. 150 BİN TL verilecek

Evlilik Kredisi Meclisten Geçti. 150 BİN TL verilecek. Yeni Evlenen Çiftlere 150 BİN TL Faizsiz Kredi Desteği Verilecek. Evlilik Kredisi Ne Zaman Verilecek

Evlilik Kredisi Meclisten Geçti. 150 BİN TL verilecek. 2023 yılında evlenmeyi planlayan çiftler için büyük bir müjde! Aile ve Gençlik Bankası aracılığıyla sunulan faizsiz evlilik kredisi, yeni evli çiftlere maddi destek sağlayacak.

Evlilik Kredisi Meclisten Geçti. 150 BİN TL verilecek
Evlilik Kredisi Meclisten Geçti. 150 BİN TL verilecek

Bu destekle, genç çiftlerin hayallerindeki yuvayı kurmaları daha kolay bir hale gelecek. Peki, bu kredi ne zaman verilecek ve başvuru süreci nasıl işleyecek? İşte tüm detaylar.

Evlilik Kredisi Nedir?

Evlilik kredisi, yeni evlenecek çiftlere sağlanan, 150 bin lira tutarında, iki yılı geri ödemesiz, toplamda 48 ay vadeli bir destektir. Bu kredi, faizsiz olarak sunulmakta, böylece genç çiftlerin yuva kurmaları için ekonomik bir destek sağlanmaktadır.

Evlilik Kredisi Nasıl Yapılacak?

Evlilik kredisi başvuruları tamamen dijital ortamda, e-Devlet üzerinden yapılacak. Dolandırıcılara karşı dikkatli olunması gerektiği unutulmamalı, başvuruların sadece e-Devlet şifresi ile yapılması önem taşıyor.

Kredi miktarının her yıl artırılması ve ilk olarak deprem bölgesinde pilot olarak başlatılması planlanıyor. Daha sonra Türkiye genelinde yaygınlaştırılması beklenen bu uygulama, genç çiftlere büyük bir kolaylık sağlayacak.

Evlilik Kredisi Hakkında Diğer Haberler

Devlet Ödemeleri

Evlilik Kredisi Yaş Kriteri ve Diğer Şartları Nelerdir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş tarafından belirlenen kriterlere göre, 18-27 yaş arasındaki gençler bu krediden yararlanabilecek. Gelir ve yaş kriterlerine uygun olmak, belli suçlarla ilişkilendirilmemiş olmak ve deprem bölgesinde yaşamış olmak gerekmekte.

Ayrıca, çiftlerin Aile Eğitim Programı ve Evlilik Öncesi Eğitim Programından faydalanmaları da şart koşuluyor.

Yeni Evlenenlere 150 BİN TL Evlilik Kredisi

Bu yeni düzenleme, evlilik hazırlığı yapan genç çiftlere maddi anlamda büyük bir destek sağlayacak. Faizsiz ve geri ödemesiz ilk iki yıl imkanıyla sunulan evlilik kredisi, genç çiftlerin hayatını kolaylaştıracak önemli bir adım olarak görülüyor. Yeni evlenen çiftlerin ekonomik yükünü hafifletecek bu destekle, evliliğe ilk adım daha güvenli ve mutlu bir şekilde atılacak.

2023 yılında evlenmeyi düşünen çiftler için bu kredi, yeni bir başlangıcın kapılarını aralıyor. Evlilik hazırlıkları sürecinde maddi destek anlamında büyük bir rahatlık sağlayacak olan bu kredi, genç çiftlerin hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olacak.

Bu nedenle, evlenmeyi planlayan gençlerin bu fırsatı değerlendirmeleri tavsiye ediliyor. Evlilik kredisi, yeni başlangıçlar için mükemmel bir destek olarak karşımızda duruyor.

5/5 - (4 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu