Maddi Yardım

Ev Hanımlarına Maaş İçin Nereye Başvurulur? 1100 Tl Yardım Nasıl Alabilir? Başvuru Formu

Ev Hanımlarına Maaş İçin Nereye Başvurulur? 1100 Tl Yardım Nasıl Alabilir? Başvuru Formu Ev Hanımlarına Para Yardımı Yapılıyor mu? Çalışmayan Annelere Yardım Var mı? Devletin Ev Hanımlarına Yaptığı Yardımlar Nelerdir?

Ev Hanımlarına Maaş İçin Nereye Başvurulur? 1100 Tl Yardım Nasıl Alabilir? Başvuru Formu

Ev Hanımlarına Maaş İçin Nereye Başvurulur? Başvuru Formu. Devlet kurum ve kuruluşları muhtaçlık sınırının altında yaşam süren ailelere çeşitli sosyal yardımlarda bulunmaktadır. Ev hanımları da birtakım şartları sağlamaları halinde kendilerine verilen yardım maaşından faydalanabilmektedir.

Ev hanımlarına maaş için nereye başvurulur sorusu ise dar gelirli ev hanımları tarafından pek çok kez sorulmakta ve yanıt aranmaktadır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, hiçbir işte çalışmayan ve gelir elde etmeyen ev hanımlarına 500 TL ile 1100 TL arasında değişen yardım maaşı ödemektedir.

Bu maaşı alabilmek için size en yakın il müdürlüğüne veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına giderek başvuruda bulunmanız gerekir. Başvurunuz alındıktan sonra bir inceleme yapılacak ve 30 gün içerisinde tarafınıza geri dönüş gerçekleştirilecektir.

Ev Hanımlarına Maaş İçin Nereye Başvurulur 1100 Tl Yardım Nasıl Alabilir Başvuru Formu
Ev Hanımlarına Maaş İçin Nereye Başvurulur 1100 Tl Yardım Nasıl Alabilir Başvuru Formu

Ev Hanımlarına Para Yardımı Yapılıyor mu?

Ev hanımlarına para yardımı yapılıyor mu gibi sorular dar gelirli vatandaşlar tarafından pek çok kez sorulmaktadır. Bazı kurum ve kuruluşlar dar gelirli ev hanımlarına para yardımında bulunur.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, valilikler, kaymakamlıklar, belediyeler, vakıflar ve dernekler bu kurumlardan bazılarıdır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen yardımın tutarı ise 1100 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Bu kurumların verdiği para yardımlarına başvuruda bulunabilmek için hizmet noktalarını ziyaret etmeniz gerekecektir.

Bu ziyaretiniz sırasında sizlerden istenen belgeleri yetkili personellere teslim etmeli ve verilen formu eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. Ardından başvurunuz alınacak ve olumlu sonuçlandığı takdirde cep telefonunuza kısa mesaj gönderilecektir.

Çalışmayan Annelere Yardım Var mı?

Çalışmayan annelere yardım var mı sorusu dar gelirli aileler tarafından sıklıkla sorulmakta ve yanıt aranmaktadır. Çalışmayan ev hanımları, çocuk sahibi olmaları durumunda çocuğun temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek için devlet kurumlarından para yardımı alabilmektedir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı annelere aylık 500 TL para yardımında bulunmaktadır.

Bakanlığa bağlı il müdürlüklerine veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına giderek bu yardıma başvuruda bulunmanız mümkündür. Başvurunuzun olumlu sonuçlanabilmesi için kurum tarafından istenen şartların tamamını sağlamanız gerekir. Aksi takdirde başvurunuz işleme alınmayacağı için ne yazık ki olumlu sonuçlanmayacaktır.

Devletin Ev Hanımlarına Yaptığı Yardımlar Nelerdir?

Devlet kurum ve kuruluşları dar gelirli ev hanımlarına çeşitli yardımlarda bulunmaktadır. Devletin ev hanımlarına yaptığı yardımlar nelerdir sorusunun yanıtı aşağıda sıralanmıştır:

 • Nakit para yardımı
 • Doğum ve süt yardımı
 • Gıda ve erzak yardımı
 • Eşya ve giysi yardımı
 • Sağlık yardımı
 • Yakacak ürün ve fatura yardımı
 • Ulaşım yardımı
 • Çocuklar için eğitim yardımı

Yukarıda sıralanan yardımlardan faydalanabilmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekir. Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız ve herhangi bir yerden gelir elde etmemeniz şarttır. Ayrıca hane içerisine giren gelirin asgari ücreti geçmemesi gerekecektir. İstenen tüm şartları eksiksiz olarak sağlamanız durumunda ilgili kurumun hizmet binasını ziyaret ederek yardımlara başvuruda bulunmanız mümkündür.

Annelere 687 tl maddi yardım başvurusu için https://www.devletodemeleri.com/hangi-annelere-687-tl-verilecek/ tıklayın.

4.8/5 - (23 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

9 Yorum

 1. Ev hanımıyim çalışmıyor eşim engelli bende yardım parası almak istiyorum

 2. Ev hanımıyım işim çalışmıyor 2 çocuğum var kiradayim lütfen yardımcı olursanız sevinirim

 3. Çalışmıyorum 2 çocuk okuyor elektrik su zor yetişiyoruz lütfen yardımınızı esirgemeyin en kısa zamanda bekliyorum. Saygilar

 4. Çalışmıyorum ev hanımıyım durumum yok ve 3çocuğada bakıyorum lütfen yardım edin

 5. Merhaba ben de bir amlayat oldum durumuz iyi değil calismyorum ev hanım hiç bir gelirmiz yok para yardımı istiyorum annem babam yaşıyorum

 6. Ben. Amaliyat oldum iki çocuğum okuyor eşimin gücü yok arada çalışıyor askeri ücret yetmiyor ev kiredi benim şuan çalışma durumu yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu