HaberlerKömür Yardımı

Erzincan Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Kömür Yardım Başvuru Formu

Erzincan Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Kömür Yardım Başvuru Formu. Erzincan Belediyesi Kömür Para Desteği

Erzincan Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Kömür Yardım Başvuru Formu. Erzincan Belediyesi kömür yardım başvurusu ve diğer yardımlara internet üzerinden online olarak veya Belediye’nin iletişim numarası üzerinden kolaylıkla başvurulabilir.

Erzincan Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır Kömür Yardım Başvuru Formu
Erzincan Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır Kömür Yardım Başvuru Formu

Erzincan Belediyesi kömür yardım başvuru hizmetinden faydalanmak isteyenler, bu konudaki taleplerini gerek online olarak gerekse ilgili kurumlara resmi sitelerinde verilen iletişim numaraları üzerinden ulaşarak gerçekleştirebilirler.

Erzincan Belediyesi bu konuda ve diğer birçok konuda yardıma muhtaç olan halkını geri çevirmemekte ve yardım eli uzatmaktadır. Bu yazımızda Erzincan Belediyesi kömür yardım başvuru hizmetinden nasıl yararlanacağınızı, nasıl başvuru yapabileceğinizi ve kimlerin bu hizmetten yararlanabileceğini ele alacağız.

Erzincan Belediyesi Kömür Para Desteği

En temel ve sağlığımız için önemli olan ihtiyaçlardan birisi ısınma ihtiyacıdır. Ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi yüksek rakıma sahip olduğundan kar daha erken düşer, soğuklar ve karasal iklim Kasım ayı başında hissedilmeye başlar. Bu nedenle Erzincan Belediyesi, ısınma ihtiyacını karşılamakta zorluk çeken, maddi durumu elverişli olmayan vatandaşlara gerekli yardımı yapmaktadır. 

Erzincan Belediyesi, soğuk kış aylarında kömür para desteği talebinde bulunan yerel halkına yardım eli uzatmaktan çekinmemektedir. Hanelerin ısınması için başvuru talebinde bulunan kişilere, ön inceleme yapıldıktan sonra, belirlene koşulların tespiti halinde gerekli para yardımını sağlamaktadır.

Ülkemizde bulunan tüm belediyeler için aynısı geçerli olduğu gibi Erzincan Belediyesi de yardıma muhtaç, durumu olmayan ve bunun karşılanması için talepte bulunan halkına kömür para desteği, kitap, kırtasiye ürünleri, bebek bezi, sosyal yardım kartı, ulaşım desteği ve daha birçok çeşitli yardımlarda bulunmaktadır.

Hem maddi hem manevi alanda yardımlarda bulunan Erzincan Belediyesi yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlarına da gerekli yardımı özenle sağlamaktadır.

Erzincan Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu 

Erzincan Belediyesi kömür yardım başvuru formu almak ve taleplerinizi iletmek için Belediye binasına ziyarette bulunabilir, yetkililer ile görüşme sağlayarak ve sizden istenilen evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlayarak yardım talebinde bulunabilirsiniz. Yaşadığı konum gereği kısıtlı sayıda toplu ulaşımı olan ve kendisine ait ulaşım aracı olmayan kimseler e-devlet üzerinden başvuru yapabilmektedir.

E-devlet üzerinden kimlik ve şifre doğrulaması ile giriş yaptıktan sonra gerekli formu aratıp doldurabilirsiniz. Belediye yetkilileri inceleme yapmak için, kayıtlı resmi ikâmetgahınızda sizi ziyaret edeceklerdir. Ziyaret sonrasında verilecek olan karara göre yardım talebinizin kabul edilip edilmemesine karar verilecektir.

Bahsettiğimiz Erzincan Belediyesi kömür yardım başvuru formu ve diğer yardım başvurularınız için https://www.erzincan.bel.tr/iletisim internet adresine kolaylıkla ulaşabilirsiniz ve daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. İnternet sitesinde bulunan Belediye’nin resmi iletişim numaralarını ve 153 nolu Beyaz Masa’yı arayıp aklınıza takılan soruları yetkililere danışabilirsiniz. Aynı zamanda öneri ve şikâyetleriniz içinse gerekli telefon numaraları bulunmaktadır ve bu numaralara da taleplerinizi rahatlıkla iletebilirsiniz.

Erzincan Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir?

Soğuk kış aylarında temel ihtiyaçlardan birisi olan ısınma sorununu çözemeyen, yeterli durumu olmayan, çeşitli sebeplerden dolayı bunu karşılayamayan ve yardıma muhtaç durumda olan vatandaşlar Erzincan Belediyesi binasına giderek çeşitli formları doldurup evrak teslimlerini yaptıktan sonra başvuruda bulunabilir. Gidemeyecek durumda olanlar ise yine e-devlet üzerinden gerekli formları doldurarak başvuruda bulunabilir ve yetkililer adres ziyareti yaparak, talep incelemesinde bulunduktan sonra başvuru sonuçlanır.

Hanenin gelir seviyesi, kişi başına düşen gelir, tapu durumu  göz önüne alınarak yardımın kimlere verileceği, kime ne kadar süre ile verileceği gibi kararlar yetkililerin incelemesi ile alınmaktadır.

Erzincan Belediyesi kömür alma şartları şu şekildedir:

  • Engelli ve çalışamayacak durumda olan yaşlı vatandaşlar
  • Yaşlı olup bakımını sağlayacak kimsesi olmayan vatandaşlar
  • İşsizlik ve yetersiz gelir nedeniyle geçimini sağlamakta zorluk çeken vatandaşlar
  • Şehit aileleri, gaziler ve yakınları
  • Maddi yetersizliklerden dolayı eğitim hayatı düzensizliği yaşayan öğrenciler
  • Eşinden boşanmış ya da eşi vefat etmiş olup herhangi bir gelire sahip olmayan kadınlar
  • Çeşitli doğal afetler veya kaza ve yaralanmalar ile çalışacak durumda olmayan, maddi ve manevi zarar görmüş olup yardıma ihtiyacı bulunan vatandaşlar.

Yukarıda maddeler halinde saymış olduğumuz kişilerin Erzincan Belediyesi Kömür Yardım başvuru talebinde Erzincan Belediye binasını ziyaret edip ilgili formları doldurup gerekli evrakları teslim ettikten sonra bulunabileceğini belirtmek isteriz.

İstenilen evraklar maddi durum yetersizliğini , hastaneden alınmış ve engelli yüzde raporunu, herhangi bir işte halihazırda görev alıp almadığını belgeleyen çeşitli evraklardır. İlgili alanına göre hastaneden, muhtarlıktan ve diğer çeşitli kurumlardan talep edilebilmektedir.

Erzincan Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu Sorgulama

Yardım talebinde bulunan ve talebinin incelenerek hangi karara ulaştırıldığını öğrenmek isteyen vatandaşlar bu sonucu öğrenmek için Belediye binasını ziyaret edebilirler. Yine belediye binasını ziyaret etme durumunda olmayanlar e-devlet üzerinden kontrol sağlayabilir veya Erzincan Belediyesi internet sitesinde bulunan iletişim numaralarını arayarak bu konu hakkında bilgi alabilirler. Başvuru sonucu ihtiyaç sahiplerini mağdur etmemek adına fazla uzun sürmeden sonuçlanır.

Erzincan Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu Sorgulama hizmetinden e-devlet üzerinden faydalanmak isteyenler internet sitesine girip kimlik ve şifre doğrulaması yaptıktan sonra ilgili sonuca arama kısmından aratarak ulaşabilirler.

Yine aynı şekilde Erzincan Belediyesi internet adresinden de irtibat numaraları aranarak ulaşılabilir.

Erzincan Belediyesi internet adresi: https://www.erzincan.bel.tr/iletisim

Ayrıca Erzincan Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Sorgulama için bir diğer seçeneğiniz ile de ulaşmak için 444 9 024 numaralı hatla irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

Whatsapp hattı içinse 0553 999 9024 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Siz değerli okurlarımıza bu yazımda Erzincan Belediyesi kömür yardım başvurusu, Erzincan Belediyesi kömür para desteği, Erzincan Belediyesi kömür yardım başvuru formu ve Erzincan Belediyesi kömür alma şartları nelerdir? Hakkında bilgi verdim.

Kömür yardım başvurusu için https://www.devletodemeleri.com/komur-yardimi tıklayın.

Yıldız Vermek İster Misiniz?

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu