Maddi Yardım

Elazığ Belediyesi Para Yardımı

Elazığ Belediyesi Para Yardımı. Elazığ Belediyesi Para Yardım Başvurusu. Elazığ Belediyesi Para Yardım Başvuru Formu. Elazığ Belediyesi Nakit Para Yardım Alma Şartları Nelerdir? 

Elazığ Belediyesi Para Yardımı. Elazığ Belediyesi Para Yardım Başvurusu. Elazığ Belediyesi Para Yardım Başvuru Formu. Elazığ Belediyesi Nakit Para Yardım Alma Şartları Nelerdir? 

Sosyal devlet ve belediyecilik anlayışı ile faaliyet gösteren Elazığ Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlarına ulaşmaya çabalamaktadır. Zorlu ekonomik koşullar nedeniyle, ülkemizde binlerce aile temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çekmektedir.

Yerel halkın zor durumda olmaları nedeniyle, Elazığ Belediyesi’nin nakit para desteği ihtiyaç sahipleri tarafından sıklıkla araştırılan konular arasında yer almaktadır.

Hastalık, işsizlik gibi nedenlerden ötürü temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken vatandaşlar için belediye yardımları çok önemli olmaktadır. Maddi yardıma ya da diğer alanlarda yardıma ihtiyacı olan hanelerin ilk başvurduğu kapı ise yerleşik olduğu belediyelerdir.

Elazığ Belediyesi de bunun bilincinde olduğundan dolayı, bu bölgede yaşayan ihtiyaç sahiplerini tek tek tespit ederek temel ihtiyaçlarını gidermek için çeşitli yardım olanakları sunmaktadır.

Elazığ Belediyesi para yardımı konusunda bilgi almak için belediyenin iletişim numaralarından yetkililere ulaşabilirsiniz. Yoksul vatandaşlarına çeşitli alanlarda sosyal yardım imkânı sunan Elazığ Belediyesi’ne https://ebelediye.elazig.bel.tr/webportal/index.php?wwsayfa=47 resmi adresinden ulaşabilir veya 0424 248 47 01 nolu iletişim hattından irtibat kurabilirsiniz.

Para yardımı dışında Elazığ Belediyesi kömür yardımı, erzak yardımı, gıda kolisi, sosyal yardım kartı, süt parası, doğum yardımı gibi farklı yardım olanakları sunmaktadır. Tabi bu yardımlardan yararlanmak için belli kriterlere uyum sağlıyor olmanız gerekmektedir.

Her ne kadar artan enflasyon nedeniyle gelen zamlardan hemen herkes zarar görse de belediye, yardımlarını sadece gerçek ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere programlamıştır. Sadece Belediyeler değil, aynı zamanda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, Ahbap Derneği vb. kurumlar da, ihtiyaç sahibi vatandaşların temel ihtiyaçlarını giderilmektedir.

Özellikle acil nakit paraya ihtiyacı olanlar belediyelerden ya da bulunduğu ilin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na giderek nakit yardım başvurusu yapabilirler. Zor durumda olan vatandaşlar ilgili kurumlara başvuru yapması halinde başvuruları en kısa sürede değerlendirilmekte ve nakit para ihtiyacı giderilmektedir.

Elazığ Belediyesi Para Yardımı
Elazığ Belediyesi Para Yardımı

Elazığ Belediyesi Para Yardım Başvurusu

Elazığ Belediyesi para yardım başvurusu muhtaçlık sınırının altında yaşayan hanelerin; barınma, beslenme, giyinme, kömür ve yakacak, kırtasiye ve okul ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çeken haneler tarafından yapılmaktadır.

Muhtaçlık sınırının altında olan ya da hiç geliri olmayan haneler ya da vatandaşlar para yardımı yapan kurumlara giderek para yardımı için başvuru yapabilirler.

Nakit para yardımı başvuru formu ile istenen evrak ve belgeleri ilgili kurumlara teslim ettikten sonra başvuruları, başvuru sırasına göre değerlendirmeye alınacaktır. Aynı zamanda e-devlet kapısı üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak başvurularını da gerçekleştirebilirler. Kurban Bayramı veya Ramazan ayında verilmekte olan erzak ve gıda kolisi için Alo 153 Beyaz Masa yardım hattını da ihtiyaç halinde arayabilirsiniz.

Elazığ Belediyesi’nin verdiği bir diğer yardım olanağı ise, sosyal yardım kartıdır. Sosyal yardım kartı düzenli olarak Belediye’den yardım alanlara verilmektedir. Sosyal yardım kartı ile Belediyenin anlaşmalı olduğu istediğiniz marketten mutfak alışverişini yapma imkânınız bulunmaktadır.

Sosyal yardım kartının verilmesindeki amaç; yardımı alan kişiyi rencide etmeden, istediği yerden mutfak alışverişini rahat bir şekilde temin etmesini sağlamaktadır. Elazığ Belediyesi tarafından verilen yardım kartı içerisine maddi gelir düzeyinize ve sosyal yardım güvencenize göre bakiye yüklenmektedir.

Elazığ Belediyesi Para Yardım Başvuru Formu

Yardım için, Elazığ Belediyesi para yardım başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. Bu form, sizin ailece yaşayan kişi bilgileri, sosyal güvenceniz, gelir düzeyiniz vs. bilgileri içermektedir.

Belediyeler ve diğer yardım kuruluşları bu formda verilen bilgiler aracılığı ile, gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmaktadır. Başvurularınızı belediyeler ya da diğer yardım kuruluşlarına giderek şahsen yapabileceğiniz gibi e-devlet kapısı üzerinden de indirip, online olarak doldurarak sosyal yardım başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Elazığ Belediyesinin Yaptığı Yardımlar Nelerdir?

 • Erzak ve gıda yardımı
 • Temizlik malzemesi yardımı
 • Nakdi yardım (çoğunlukla para ve sosyal yardım kartı)
 • Engelli ve engelli ailelerine yönelik yapılan yardımlar
 • Günlük yemek yardımı
 • Asker aileleri için yardım (muhtaç asker aileleri)
 • Dul kadınlar için yardım
 • Şehit ve gazi yakınları için yapılan yardımlar
 • Şartlı eğitim yardımı
 • Şartlı sağlık yardımı
 • Öğrenciler için para yardımı
 • Çocuklar için kırtasiye ve tablet yardımı
 • Yeni doğanlar için bez mama yardımı

Benzeri farklı alanlarda ihtiyaçlarınızı gidermek, buu yardımlardan bir ya da birkaçından yararlanmak için yardım türüne göre başvuru formu doldurmak zorundasınız.

Elazığ Belediyesi Nakit Para Yardım Alma Şartları Nelerdir? 

Elazığ Belediyesi nakit para yardım alma şartları nelerdir konusunu bilmek size belediyelerden ya da diğer yardım kuruluşlarından nakdi yardım almanızı kolaylaştıracak temel adımlardır.

Şartlara uyum sağlamanız halinde, belediyelere veya yardım kuruluşlarına yardım başvurusunda bulunmanız gerekir. Aksi halde şartlara uymayanlar ve yüksek geliri olanlar için yardım olanağı olmadığından sosyal yardım almak için başvuru yapmasına gerek kalmamaktadır. Geliri olup da yardımdan faydalanan ailelerin, gerçek durumu sonradan tespit edilirse; yapılan yardımlar faiziyle geri alınırlar.

Genel olarak baktığımız da Elazığ Belediyesi nakit para yardım alma şartları şunlardır;

 • Sosyal güvencesi olmamak ve gelir muhtaçlık sınırının altına olması gerekir.
 • Hanesine en fazla kişi başı düşen gelirin asgari ücretin ⅓’ünden az olması
 • Engelli ve engelli yakınları için verilen yardımlarda, engelli raporu benzeri belgeye sahip olma şartı bulunmaktadır. (Evde bakım maaşı için kendisinin ya da hanesindeki kişinin en az yüzde 40 engelli raporuna sahip olması gerekmektedir.)
 • Yaşlılar için verilen yaşlılık maaşında ise, 65 yaş veya üzeri yaşlarda olması, hanesinde hiçbir gelirinin ve sosyal güvencesinin olmaması gerekmektedir.

Para yardımı başvurusu için https://www.devletodemeleri.com/para-yardimi/ tıklayın ve başvuruda bulunun.

5/5 - (29 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir Yorum

 1. İnşahata çalı şıyorum kışın çalısşamıyorum. Yetmiyor banadadestek verirmisink 6çocuğumvar ilkokul ortaokul lise okuyorlar. Yiyecek giyecek eşyam yok bizede destek. Kalp hastasıyım. Yavaş çalıßiı yorum. Evim kira kiraparası istiyorum doğal gazım yok kömür alamadım eşyamyo alamıyorum. Lütfen banada yardım. Destek verin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu