HaberlerMaddi Yardım

Eğitim Materyali Yardımı Kimlere Verilir 2024? Egitim materyali yardımı ne zaman verilecek 2024

Eğitim Materyali Yardımı Kimlere Verilir? Eğitim materyali yardımı ne kadar 2024. Eğitim Materyali Yardımı Başvurusu. Eğitim Materyali Yardımı Kaç Ayda Bir Veriliyor? Eğitim Materyali Yardımı Ne Zaman Yatar

Eğitim Materyali Yardımı Kimlere Verilir? 2317 TL – 3475 TL – 4637 Tl Nasıl Alınır 2024?

Eğitim hayatına devam etmekte olan öğrencileri kapsayan ve belirli şartlara uyması halinde aileye verilen eğitim yardımlarına her sene olduğu gibi bu sene de eğitim materyali yardımları,  muhtaç ailelerin çocuklarına verilmeye devam edilmektedir.

Eğitim sırasında  muhtaç ailelerin çocuklarının herhangi bir mağduriyet yaşamaması isteyen devlet, her sene eğitim öğretim döneminin başında yardımlarını öğrenciler için de dağıtmaya devam etmektedir.

İlköğretim ve lise düzeyindeki çocukların yararlanabileceği bu yardımlar sayesinde bu sene de birçok çocuk  önlük, ayakkabı, çanta, kırtasiye eşyaları ve öğle yemeği yardımları gibi birçok devlet yardımını kapsamaktadır.

Eğitim Materyali Yardımı Kimlere Verilir
Eğitim Materyali Yardımı Kimlere Verilir

Eğitim materyali yardımı ne kadar 2024

 • İlk Okul Öğrencilerine 2317 TL
 • Orta Öğretim Öğrencilerine 3475 TL
 • Üniversite Öğrencilerine 4637 TL

Eğitim meteryalı yardım senede 2 defa verilmektedir.

Eğitim Materyali Yardımı Başvurusu

Aileleri tarafından çocuklara eğitim hayatında gerekli olan materyallerin sağlanamaması durumunda, devlet tarafından eğitim materyali yardımı başvurusu ile çocukların ailelerinin ekonomik durumlarından dolayı eğitim hayatında sıkıntı yaşamalarına engel olabilirsiniz.

Başvuru işlemlerine devlet dairelerine giderek yaptığınız takdirde, gerekli koşulları sağlayan aileler başvurulardan yararlanarak yardım alma hakkına sahip olabilecektir.

Devlet tarafından verilmekte olan ve sosyal devlet anlayışını ön plana çıkaran yardımlar arasında olan materyal yardımı da ilk olarak ailelerin  gelir düzeyi olarak düşük bütçeye sahip olmalarını koşul olarak öne sürmektedir.

Bu durumda olan aileler başvuru işlemlerini gerçekleştirdikleri takdirde, devlet kurumları tarafından gerekli incelemeler yapılarak başvuru şartları gereğince olumlu veya olumsuz cevap verilecektir.

Yapılan incelemeler sonucunda üzerinize herhangi bir mal  yoksa veya gelir düzeyi olarak kişi başına düşen  para miktarı  devletin koşul olarak göstermiş olduğu fiyatın üstünde  değil ise, devletin sunmuş olduğu yardımlardan yararlanma hakkına sahip olunur.

Öğrencilere verilmekte olan tek yardım eğitim materyalleri yardımı ile sınırlı kalmamaktadır. Ailede kişi başına düşen gelir üçte birlik orandan daha düşük ise devletin vermiş olduğu  diğer eğitim yardımlarını da bakmanızda fayda vardır.

Eğitim Materyali Yardımı Kaç Ayda Bir Veriliyor?

Çocukların okula başlamaları ile birlikte verilen yardımlar arasında olan eğitim materyalleri yardımı ne zaman yatar sorusu her sene eğitim öğretim döneminin başında sorulan sorular arasında yer almaktadır.

Verilecek olan yardımlar her sene Mütevelli Heyeti tarafından belirlenmekte ve yılda iki kere olmak üzere verilmektedir. Bu yardımlar ilk dönemin başında ve ikinci dönemin başında olmak üzere iki defa verilmektedir.

Eğitim Materyali Yardımı Ne Demek?

Eğitim hayatına devam eden ve ailesinin yeterli durumu olmamasından dolayı okul için gerekli olan eşya ve kıyafetleri alamayan çocukların ihtiyaçlarını gidermek için verilen yardımlar eğitim materyali yardımı olarak adlandırılmaktadır.

Bu yardımlar sayesinde çocuklar başta kırtasiyelere giderek okullarında gerekli olabilecek ihtiyaçları alma şansını elde etmektedirler.  Bunun için devletin aileler tarafından yapılan başvurularda incelemiş oldu en önemli detay hanede yaşayan kişi sayısının kazanılan maaşa göre orantılandığı zaman, ailedeki gelirin kişi başına 2022 yılında 701 TL‘den az olacak şekilde olması gerekmektedir.

Eğitim Materyali Yardimi Nereden Alinir?

Eğitim materyali yardımı nereden alınır sorusunu soran birçok insan yer almaktadır. Yardım almak için gerekli koşulları sağlayıp sağlamadığını öğrenmek veya resmi kurumlar aracılığı ile çocukları için yardım başvurusunda bulunmak isteyen ailelerin yöneltmiş olduğu bu sorunun cevabı olarak söylenebilecek kurum ise ilçelerde yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları olacaktır.

Günümüzde her ilçede yer alan bu Vakıflar sayesinde yardıma muhtaç olan aileler başvuru işlemlerini rahatlıkla gerçekleştiriyor. Gerekli başvuru işleminin ardından incelemeler yapıldıktan sonra onay işlemleri gerçekleşirse, başvuruyu yapan ailenin hesabına bulunulmuş olunan yıldaki belirlenen yardım  miktarı belirlenmiş olan hesaplara yatırılacaktır.

Böylece devletin birinci ve ikinci dönem başında eğitimine devam eden çocuklar için vermiş oldu ücretler ile birlikte aileler bankalardan aldıkları paralar sayesinde çocuklarının okul ihtiyaçlarını gidermektedir.

Eğitim Materyali Yardımı Ne Zaman Yatar

Yapılan yardımlar ile birlikte fakir durumda olan ailelerin çocuklarının yanında  verilen yardımlardan  şehit aileleri, harp ve vazife malulleri, engelliler de yararlanabilmektedir.

Yapılan yardımlardan yararlanmak isteyen aileler, her sene eğitim-öğretim dönemi başlangıcının birinci ve ikinci döneminin başında yardımı almaya hak kazana ailelere verilmeye devam etmektedir. Sosyal devlet anlayışı ile belirlenmiş olan eğitim materyalleri yardımı için her sene belirlenen ücretler ailelerin başvuru esnasında vermiş oldukları hesaplara yatırılacaktır. Paranın hesaba yatış günü ise her sene açıklanmakta ve gerekli kurumlar tarafından duyurusu yapılmaktadır.

Eğitim Materyali Yardımı Kimlere Verilir

Aile içerisinde yer alan ve eğitim materyali başvurusu kabul edilmiş olan aileler tarafından yardımlar her sene iki defa alınmaktadır. Çocuğun eğitim hayatına devam etmesi ve gelir düzeyinde bir değişiklik olmaması her sene yardım alırken dikkat edilmesi gereken konulardandır.

Durumu düzelmesine rağmen veya  gelir düzeyinde sıkıntı yokken yanlış bilgiler ile devletten yardım alan aileler belirlendiği takdirde, devlet tarafından yasal işlem yapılmaktadır.

Verilen yardımdan yararlanmak isteyen ailelerde yardımı alacak olan işe öncelikle anne olmaktadır. Bunun yanında çocuğun yararlanacak olduğu yardım parasını devletten alabilecek olan kişiler arasında çocuğun babası veya çocuk ile aynı ev içerisinde yaşamakta olan ve çocuğun bakımını üstlenen kişiler de verilen yardımı alma hakkına sahiptir.

E-Devlet Kırtasiye yardım başvurusu https://www.devletodemeleri.com/e-devlet-kirtasiye-yardim-basvurusu-basladi/ Tıklayın.

3.8/5 - (109 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

49 Yorum

 1. Evde çalışan 1 kişi var geliri 15 bin kira 10bin böyle olmuyo lütfen yardım

 2. Benim 3 tane çocuğum var 2sı orta okulda 1sı ilkokulda devletımızın saglamıs olduğu eğitim materyelı yardımına başvurmak istiyorum

 3. Benim 3 tane çocuğum var eşim doğru düzgün bı yerde calısmıyo iki çocuğum ortaokul öğrencisi bırı ilkokul ogrencısı bu hayat şartları altında çocuk okutmak çok zor yetısemıyorum bıde kardesım eşinden ayrıldı onun iki yasında bebegı var ben bakıyorum hepsıne yetışmek gerçekten çok zor oluyo maddı yardımlarınızı bekliyorum

 4. Mağdurum 3 tane çocuğum var gelirim yok eşim cezaevinden izinli evim kira çok zor durumdayız çocuklarımı okula göndermek te zorluk çekiyom Allah’ım devletimizi başımızdan eksik etmesin teşekkürler şimdiden

 5. Eşim calusmiyor iş bulamıyor 3 tane çocuğum var caciklarim okula gidiyor evim kira depremden dolayı mağdur durumdayız yardıma ihtiyacım var gıda yardımı da olabilir

 6. Merhaba ortaokuluna giden kızım var eşim çalışmıyor lütfen yardımınızı bekliyorum

 7. Bende calismiyorum iki tane cocugum okuyor rahatsizligimdan dolayi yardiminizi bekliyorum

 8. Ben Fatma 4 çocuk annesiyim Evim kira evimde dolu akrep var Ev kapıların bozuk Çok mağduruz Allah rızası için bize yardım edebilir misiniz

 9. 3 tane çocuğum var üçüde okula gidiyor yol parası ve masraflarını karsiliyamiyorum ihtiyacım var

 10. 3 çocuk anesiyim eşimden ayriyim 3 çocuğum okuyor biri lise biri ortaokul öbürüde ilkokul geçimi merdivenle silmekle sağliyorum kirada oturuyorum çocuklarima vermenizi istiyorum

 11. Oncelikle dogrumu bu onu ogrenmek istiyorum benim 3 cocugum bar biri ilk okul biri orta biride 8 aylik benim evime askari ucret bile girmiyo ben mama pirima bile alirken cok zorlaniyoru. Insanlarin duygularila oynayip bu tarz haberler yaomayin umarim dorudur bu

 12. Annemi yeni kaybettim babam başka bir kadınla evli ben kardeşimle tek kalıyorum tek başımıza ev geçindiriyoruz babam sadece nafaka veritor annemde bir miktar ölüm maaşıımız var yeni üniversiteye geçtim şimdi kardeşime anneannem bakıyor ben hem yurt oaramı hemde uzaktaki evimize bakıyorum lütfen yardım edin

 13. Bu eğitim materyali yardıma ihtiyacım var lütfen yardım edin Allah rızası için

 14. Merhaba ben nezriye bozma dört çocuk annesiyim eşim asgari ücret alıyor bize yetmiyor 3 çoçuğum okula gidiyor ne maddi ne manevi dorumum yok lütfen yardım edin Allah rızası için

 15. Üniversite giden on birinci sınıfa giden bire giden öğrencilerim var dört aylık bebeğim var ev kira eşim asgari ücret ile çalışan maalesef maddi hiç bir destek alamıyorum

 16. Ben melike erdoğan4 çocuğum var 4tüte öğrenci yardıma ihtiyacım var mate dorumum yok

 17. Benim iki çocuğum var okuyan babaları yardim etmiyor tek başıma yetişmeye çalışıyorum bende yardim istiyrm allah rızası icin

  1. Eşimden ayrıyım 3çocuğum var evim kira işim yok 2tane çocuğum okula gidiyo 2kiside lise öğrencisi devletin yardımıyla geçiniyorum devletimizden yardım talep ediyorum çocuklarımın ihtiyacını karşılamakta zorluk çekiyorum

 18. Ben yanlız yaşıyorum ev kira çocuklarım 3 de okula gidiyorlar nafaka bile alamıyorum nasıl başvuru yapmaliyim

 19. Ben 3 çocuk annesiyim iki çocuğum okula gidiyor ve okuldan evimiz çok uzakta her gün ben getirip görüyorum servis parası çok durumum yok vereyim sadece eşim çalışıyor yetmiyor bize çocukların ihtyacrini alamıyorum zor durumdayim alamıyorum lütfen bize yardım edin

  1. Ben melike erdoğan4 çocuğum var 4tüte öğrenci yardıma ihtiyacım var mate dorumum yok

 20. Ben 3 çocuk annesiyim iki çocuğum okula gidiyor ve okuldan evimiz çok uzakta her gün ben getirip görüyorum servis parası çok durumum yok vereyim sadece eşim çalışıyor yetmiyor bize çocukların ihtyacrini alamıyorum zor durumdayim alamıyorum lütfen bize yardım edin

  1. Kaymakamlığa dilekçe tazın hemn sonuç alırsınz ben öyle yaptım 3 saat sınra 300 tl yattı dilekçe yazın durumunuzu anlatın

 21. Eşimden bosandim bir mesleğim yok geçim sıkıntısı okul masrafları ihtiyacım var ne yapmaliyim

 22. 4 çocuğum var hepsi öğrenci ben 100/90 engelliyim hafta da 3 kez diyalize giriyorum yardım istiyorum

  1. Pınar Hnm merhaba , nerede yaşıyorsunuz ? Mail adresime iletişim bilginizi telefon numaranızı iletmeniz mümkün mü?

   1. Annemin bacağında bir problem var zor yürüyor, kolu sürekli çıkıyor ve psikolojisi iyi durumda değil, babam çalışmıyor iş yeri kullanılamaz hâlde, ev sahibi de evden çıkın diyor, babam abimle benim eğitim masraflarımı karşılayacak durumda değil, ders kitabı alamıyoruz seneye üniversite sınavım var ne yapacağımızı bilmiyoruz

 23. 4çocuğum var 3örencim var kiradayız burcumuz var Eşim inşaat işçisi yardim talep ediyorum lütfeen yardim

 24. Çok mağdurum 3örencim var 2300 TL yardım alıyorum yetmiyor eşim rahatsız her hangi birde yardımı bize dokunmuyor bir anne olarak bu metal yardıma ihtiyacım var yardımcı olun Allah razı rızası icin

 25. Maddi durumum iyi değil okula giden3 çocuğum var eşim serbest meslekte çalışıyor bazen iş var bazen olmuyor zorluk çekiyorum sizden yardim bekliyoruz arz ederim

 26. Çocuklar için istiyorum çocukların malzemesini alacağım okullar açıldı ve hiç bir şey yok ben de elimden geldiğince destek

 27. Ben 3 çocuk annesi yim çalışmıyorum küçük kızım var hepsi okuyo lütfen yardım edin okul ihtiyaçlarını karşılayamaz oldun tesekurler

  1. Maddi durumum iyi değil okula giden3 çocuğum var eşim serbest meslekte çalışıyor bazen iş var bazen olmuyor zorluk çekiyorum sizden yardim bekliyoruz arz ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu