Belediye Yardımları

E Devletten Elektrik Aboneliği Nasıl Yapılır? Abonelik Alma Şartları Nelerdir?

E Devletten Elektrik Aboneliği Nasıl Yapılır? E Devletten Elektrik Aboneliği Devri Nasıl Yapılır? E Devletten Elektrik Aboneliği Oluyor mu? Elektrik Aboneliği Kaç TL? Elektrik Aboneliği İnternet Üzerinden Yapılıyor Mu?

E Devletten Elektrik Aboneliği Nasıl Yapılır?

 • Elektrik aboneliği işlemleri
 • Su aboneliği işlemleri
 • Nüfus kayıt işlemleri
 • Vatandaşlık işlemleri
 • Yargı sistemi işlemleri
 • Borç işlemleri
 • Banka kayıt işlemleri
 • Telefon aboneliği işlemleri
 • İnternet aboneliği işlemleri
 • Maddi ve sosyal türlerine başvuru işlemleri

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, kurduğu e devlet web sitesi ile vatandaşlarının devlet kurumlarında halledeceği tüm işlemleri kurumlara gitmeden halledebilme imkânı sunar.

E devletten elektrik aboneliği işlemleri nasıl yapılır diye merak ediyorsanız bu yazı dizimiz tam da size göre. İşte karşınızda e devletten yapabileceğiniz elektrik aboneliği işlemlerinin bir bütün halinde sıralaması.

E Devletten Elektrik Aboneliği Nasıl Yapılır?
E Devletten Elektrik Aboneliği Nasıl Yapılır?

E Devletten Elektrik Aboneliği Devri Nasıl Yapılır?

E devletten elektrik aboneliği devri nasıl yapılır diye merak eden ev taşıma telaşında olan insanlar, bu sorusuna cevap arıyor. Bu cevabı bulmak için uğraşan vatandaşlarımız için konuya şu şekilde açıklık getirebiliriz.

Devlet Ödemeleri  Ankara büyükşehir belediyesi öğrenci yardım başvurusu

Öncelikle kimlik numaranız ile e devlet sitesine giriş yapın, daha sonra sağ üst kısımda bulunan arama motoruna size elektrik dağıtımı sağlayan şirketin adını yazın ve karşınıza çıkan uygulama adımlarını takip edin.

Abonelik işlemlerinde göreceğiniz ekran sekmesine tıklayarak istediğiniz işlem türünü yapabilirsiniz. E devlet sitesine ulaşmak için, https://www.turkiye.gov.tr/elektrik-gorevli-tedarik-sirketleri#:~:text=e%2DDevlet%20Kap%C4%B1s%C4%B1%20ile%2081,fesih%20ba%C5%9Fvuru%20hizmetlerinden%20de%20faydalanabilirsiniz. linkine tıklamanız yeterlidir.

E Devletten Elektrik Aboneliği Oluyor mu?

E devletten elektrik aboneliği oluyor mu diye soracak olursanız, alacağınız cevap evettir. E devlet web sitesi üzerinden her türlü elektrik abonman işlemlerinizi saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Elektrik Aboneliği Kaç TL?

Elektrik abone parası her sene değişkenlik gösterir. Bu fiyatları aynı zamanda mesken büyüklüğü de etkiler. Örneğin bir evin ya da ticarethanenin abonelik fiyatı farklı olduğu için elektrik aboneliği kaç TL sorusu merak edilen konulardan birisidir.

2022 senesi itibari ile meskenler için abonelik parası 188 Türk Lirası olarak belirlenmişken, ticarethaneler için bu ücret 534 Türk lirası 50 kuruş olarak belirlenmiştir.

Elektrik Aboneliği İnternet Üzerinden Yapılıyor Mu?

Zamandan tasarruf etmek isteyen bazı vatandaşlar elektrik aboneliği internet üzerinden yapılıyor mu diye merak ediyorlar. E devlet sitesi üzerinden de halledilen bu işlem sayesinde hem zamandan tasarruf edecek hem de işlerinizi kolaylıkla halledebileceksiniz.

Devlet Ödemeleri  İzmir Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Dayanışması Başvurusu

Bunun için tek yapmanız gereken işlem e devlet sitesine girdikten sonra arama kutucuğuna elektrik şirket ismini yazmanız ve önünüze çıkan ekranda bireysel aboneye tıklayıp yeni başvuru seçeneğine tıklamak olacaktır.

Elektriği Üstüme Almak İçin Ne Yapmam Gerekli?

Devlet yapılacak olan bu işlemler için bazı belgeleri kati suretle sizden istiyor. Bu belgeler;

 • Mülk sahibinin adı ve soyadı
 • Mülk sahibi şirket ise vergi numarası kimlik bilgileri ve unvanı
 • Zorunlu deprem sigortası poliçesi
 • Aboneliği üzerinize almanız için bankaya kayıtlı IBAN adresiniz.

Elektriği üzerime almak için ne yapmam gerekli sorunuza yukarıdaki şartlarla birlikte gereken cevabı vermiş olduk. Yanınıza aldığınız bu belgelerle birlikte elektrik dağıtım şirketine giderek, bu işlemleri en kısa sürede halledebilirsiniz.

Yeni Taşındığım Evin Elektriği Üstüme Nasıl Geçirebilirim?

Yeni taşındığım evin elektriği üstüme nasıl geçirebilirim diye merak kiracılar ya da yen, ev sahipleri için diyebiliriz ki, bu işlem için yukarıda belirttiğimiz belgelere ek olarak;

 • Nüfus cüzdanınız
 • Mülkiyeti belirten belgeniz
 • Kira kontrat belgeniz ya da mesken tapu belgeniz
 • Daireye ait tesisat ya da abone numarası
 • Deprem sigorta belgenizi
Devlet Ödemeleri  Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardımları Nelerdir

Belgelerini yanınızda taşıyarak elektrik dağıtım şirketine gittiğiniz takdirde bu işlemi halledebilirsiniz.

Elektrik Aboneliği Kaç Günde Açılır?

Yeni taşındığı mesken ya da iş yerine elektrik başvurusu yapan kişiler elektrik aboneliği kaç günde açılır sorusunu merak ediyor. Bu konuya verilen cevap 3 gündür. Elektrik dağıtım şirketi ile yapılan sözleşme sonrası 3 gün içerisinde elektriğiniz kullanıma hazır bir hale gelecektir.

5/5 - (33 Oy )

devlet ödemeleri

Youtube Kanalımızı Takip Edebilirsiniz <<< https://www.youtube.com/@engelsizmedya >>>

devlet ödemeleri

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

2 Yorum

 1. Ben 3 çocuk annesiyim kiracıyım eşimden ayrıyım sizden yardım istiyorum rica ediyorum ben çalışamıyorum kronik hastalığım var üstelik anji olacağım su faturaları elektrik faturaları hepsi birikmiş ben oturduğum evde köpek bile oturmaz o yerde bile yarısını ödedim yarısı kalmış çocuklarım iki tane okuyor biri çalışmıyor sizden bana yardım etmenizi istiyorum Allah rızası için yardım eder misiniz çok zor durumdayım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu