E-Devlet Kömür Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Kömür Yardım Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

E-Devlet Kömür Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Kömür Yardım Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?
E-Devlet Kömür Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?Devlet, dar gelirli vatandaşlara kömür yardımı yapmaktadır. Devletin sunmuş olduğu bir çok sosyal yardım bulunmaktadır. Belediyeler, sosyal yardımlaşma ve dayanışma kurumları,...

E-Devlet Kömür Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devlet, dar gelirli vatandaşlara kömür yardımı yapmaktadır. Devletin sunmuş olduğu bir çok sosyal yardım bulunmaktadır. Belediyeler, sosyal yardımlaşma ve dayanışma kurumları, e-devlet üzerinden sosyal yardımlara başvuru yapılıyor. E-devlet kömür yardımı başvurusu nasıl yapılır, kömür yardımı başvuruları nereye yapılır ve e-devlet kömür yardımları ile ilgili merak edilen tüm soruları sizler için yanıtlamaya çalıştık. Yazımızın içeriğinden merak e-devlet kömür yardımı ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kömür Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediyelerin kömür yardımı ön başvurusu, e-devlet üzerinden yapılmaktadır. E-devlet yakacak yardımı başvurusu için

https://www.turkiye.gov.tr/tki-sosyal-yardim-vakiflarina-linyit-komuru-satisinin-yapilmasi

linke tıklayabilirsiniz.

Kömür yardımı

ile ilgili detaylı bilgi edinmek için ALO153 Beyaz Masa hattını arayabilir, başvuru yapacağınız belediyeye ait olan telefon numarasını da arayabilirsiniz. Belediyelere veya sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına kömür yardımı başvurusu yapacak olan kişilerin başvurularını ev geç temmuz-ağustos aylarında tamamlamaları gerekmektedir. E-Devlet Kömür Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır E-Devlet Kömür Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır

E-Devlet Kömür Yardımı Başvurusu Sorgulama

E-devlet kömür yardımı başvurusu sorgulama; başvuruların ardından

https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama

link üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.

E-Devlet Kömür Yardımı Başvuru Formu

E-devlet kömür yardımı başvuru formu; bu formda  TC Kimlik numarası, ikamet adresi, medeni durumu, çocuk sayısı, aylık kira gideri, aylık fatura tutarları, çalışma durumu, aylık gelir, hanede yaşayan kişi sayısı, toplam hane geliri, banka hesap bilgilerine ait bilgiler bulunmaktadır. Bilgileri doğru ve eksiksiz şekilde doldurduktan sonra ''devam et'' butonuna tıklamanız gereklidir.

E-Devlet Kömür Yardımı Kimler Alabilir?

Hane halkı kişi başı aylık ortalama kazancı, güncel asgari ücretin 1/3’ünü aşmayan kişilere  veriliyor. Engelliler veya kronik hastalar, gelirsiz ve kimsesiz dul kadınlar, gelirsiz ve sahipsiz yaşlılar, afetzedeler muhtaç ya da yoksullar, kömür yardımı başvurusu yapabilirler.

E-Devlet Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

E-Devlet Kömür Yardımı Başvurusu Kimler Yapabilir?

Kimler e-devletten kömür yardımı alabilir; geliri bulunmayan, hasta, yaşlı ve bakıma muhtaç olan kimselere odun kömür yakacak yardımı yapılmaktadır. E-Devlet Kömür Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Kömür Yardımı Başvurusu Nereye Yapılır?

Belediye kömür yardımı başvurusu; İkametgahınızın bağlı bulunduğu il veya ilçe belediyesine veya  büyükşehir belediyesine giderek, burada sosyal yardım başvuru formunda yer alan ‘yakacak yardımı’ seçeneğini işaretleyerek kömür yardımına başvuru yapabilirsiniz. Belediye, yakacak yardımı ön başvuruları e-devlet üzerinden de  yapılmaktadır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kömür Yardımı Başvurusu; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yakacak yardımı başvurusunu ikametgahınızın bulunduğu ilçedeki  vakıf binalarına  giderek yapabilirsiniz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın kömür yardımı başvuru için e-devlet üzerinden başvuru yapılmamaktadır. Dernek ya da Vakıf Kömür Yardımı Başvurusumuhtaç kişilere kömür yardımı yapan vakıf ve dernekler;

 • İyilik Derneği
 • Toplum Gönüllüleri Vakfı
 • Rüştü Akın Vakfı
 • Anadolu Vakfı
 • Çare Derneği
 • Dost Eli Derneği
 • Türkiye Yardım Sevenler Derneği
 • Nef Vakfı
 • Suna ve İnan Kıraç Vakfı
 • Beşir Derneği
 • Vuslat Derneği
 • Hacı Ömer Sabancı Vakfı
 • Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı

Kömür  yardımı almak isteyen ihtiyaç sahipleri dernek ve vakfa ait olan iletişim bilgileri üzerinden yetkili kişilerle iletişime geçebilirler.

E-Devlet Açık Kapı Kömür Yardımı Başvurusu

E-devlet açık kapı kömür yardımı başvurusu için link;

https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-acik-kapi-basvurusu-ve-takibi

Açık kapı yardım başvurusu sorgulama; İhtiyaç sahipleri, Açık Kapı Yardım başvurusunu tamamladıktan sonra, ister e-devlet üzerinden başvuru sorgulama seçeneği ile, dilerlerse acikkapi.gov.tr sitesinde bulunan ‘Başvuru sorgulama' sayfası ile başvuru sonuçlarını kontrol edebilir. Açık kapı yardım sorgulama; https://www.acikkapi.gov.tr/Basvuru/BasvuruSorgula

E-Devlet Kömür Yardımı Başvurusu Sonucu

E-devlet kömür yardımı başvurusu sonucu; e-devlet üzerinden kömür yardımı başvurusu yapan kişilerin başvuruları ortalama 1 ay içerisinde sonuçlanmaktadır.

E-Devlet Kömür Yardımı Başvurusu Şartları

E-devlet kömür yardımı başvurusu şartları; sosyal yardımlardan yararlanabilmeniz için öncelikle ihtiyaç sahibi olmanız gerekmektedir. Yazımızın içeriğinde e-devlet kömür yardımı kimler alabilir başlığının altındaki detaylar sizleri aydınlatacaktır.

E-Devlet Kömür Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

E-devlet kömür yardımı başvuru için gerekli belgeler; e-devlet üzerinden yapılan başvurularda her hangi bir belge talep edilmez. Başvuru formunu doğru ve eksiksiz doldurmanız yeterlidir.

Kömür Yardımı Telefon Numarası

Belediye Kömür Yardımı İçin; ALO 153 BEYAZ MASA HATTI Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kömür Yardımı İçin;  ALO 144 veya ALO 183 SOSYAL DESTEK HATTI Ayrıca kömür yardımı başvurusu yapacağınız kurumları telefon ile arayarak bilgi edinebilirsiniz. Kömür yardımı ile ilgili merak edilen soruları sizler için yazımızın içeriğinde paylaştık.

Kömür Yardım Başvurusu İçin Hemen

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
12 Yorum