E-Devlet Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

E-Devlet Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama
E-Devlet Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama. E-Devlet Maddi Yardım Başvuru Formu. E-Devlet Maddi Yardım Başvurusu İçin Gerekli Belgeler. Kaymakamlık, belediye ve e-devlet üzerinden maddi yardım başvurusu...

E-Devlet Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama. E-Devlet Maddi Yardım Başvuru Formu. E-Devlet Maddi Yardım Başvurusu İçin Gerekli Belgeler. Kaymakamlık, belediye ve e-devlet üzerinden maddi yardım başvurusu yapılmaktadır. Salgın nedeniyle sosyal yardımlar artmış ve daha da ön plana çıkmıştır. Kurumlara gitmek istemeyen vatandaşlar için e-devlet maddi yardım başvurusu seçeneği daha cazip hale gelmiştir. Yazımızın içeriğinde e-devlet maddi yardım başvurusu nasıl yapılır, e-devlet maddi yardım başvurusu ne zaman sonuçlanır, kimler maddi yardım başvurusu yapabilir ve e-devlet üzerinden yapılan başvurular ile ilgili merak edilen detayları sizlerle paylaşacağız.

E-Devlet Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-Devlet Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? yardım başvurusu yapacak olan vatandaşlarımızın, e-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra sosyal yardım formu doldurmaları gerekmektedir. Başvuru için

https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru

linke tıklayabilirsiniz.

E-Devlet Maddi Yardım Başvurusu Sorgulama

E-devlet üzerinden yapılan başvuruların sorgulamaları yine e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Başvurularını gerçekleştiren vatandaşlar

https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama

link üzerinden başvuru sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirler. Sisteme giriş yaptıktan sonra arama butonu kısmından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasına gelin ardından "Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama" bölümüne gelin ve sorgulamak için sayfada bulunan butona tıklayın.

E-Devlet Maddi Yardım Başvuru Formu

E-devlet Maddi Yardım Başvuru Formu; başvuru formunda TC Kimlik numarası, ikamet adresi, medeni durumu, çocuk sayısı, aylık kira gideri, aylık fatura tutarları, çalışma durumu, aylık gelir, hanede yaşayan kişi sayısı, toplam hane geliri, banka hesap bilgilerine ait olan boşlukları bilgileriniz ile doldurmanız gerekmektedir. . Bilgileri doğru ve eksiksiz şekilde doldurduktan sonra ''devam et'' butonuna tıklamanız gereklidir.

E-Devlet Maddi Yardım Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

E-devlet Maddi Yardım Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır; başvurular genellikle 1 ay içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvuruların yoğunluğuna bu süreç bazen uzayabilmektedir. Başvuru durumunuzu e-devlet sistemi üzerinden kontrol edebilirsiniz.

E-Devlet Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

E-Devlet Maddi Yardım Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

E-devlet Maddi Yardım Başvurusu İçin Gerekli Belgeler; başvuru için her hangi belgeye gerek yoktur. Başvuru sayfasındaki başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

E-Devlet Maddi Yardım Başvurusu Takip

E-devlet Maddi Yardım Başvurusu Takip; başvurularınızı e-devletten yaptığınız gibi takibini de e-devlet üzerinden yapabilirsiniz. E-Devlet Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

E-Devlet Maddi Yardım Başvurusu Sonucu

E-devlet Maddi Yardım Başvurusu Sonucu; Başvurular sonuçlandığında formda vermiş olduğunuz iletişim bilgilerinden bilgilendirme yapılacaktır. Genellikle 1 ay içerisinde sonuçlanan başvuruların takibini, yine e-devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz.

E-Devlet Maddi Yardım Başvurusu Açık Kapı

E-Devlet şifrenizle sayfaya giriş yaptıktan sonra, sağ üst köşede bulunan arama butonuna ‘Açık Kapı Yardım Başvuru' yazın. Çıkan iki sayfadan üsttekini seçim, eğer daha önce başvuru yapmadıysanız yine sağ üst köşede bulunan ‘Yeni Başvuru' sekmesine tıklayın. Çıkan formu eksiksiz ve doğru olarak doldurup, devam et tuşuna basın. E-devlet maddi yardım başvuru açık kapı linki;

https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-acik-kapi-basvurusu-ve-takibi

Cimer Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler direkt olarak e-devlet üzerinden giriş yapabilir ya da “cimer.gov.tr” internet adresinden TC kimlik numarası, ad, soyadı, anne kızlık soyadı, kimlik seri no ve cep telefonu bilgilerini girerek başvuru sayfasına gelebilirler.

Cimer Maddi Yardım Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır; başvurular en geç 1 ay içerisinde sonuçlanmaktadır.

Maddi Yardım Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Maddi yardım başvurusu kaç günde sonuçlanır; başvuru sonuçları yardım başvurusu yapacağınız kurum ve kuruluşlara göre değişiklik göstermektedir. Maddi yardım başvuruların sonuçlanması genellikle 1 hafta ile 1 ay arasında sürmektedir.

Maddi Yardım Başvurusu Kimler Yapabilir?

Kimler maddi yardım başvurusu yapabilir;

 • Muhtaçlar ve işsizler
 • Afetzedeler
 • Muhtaç asker yakınları
 • Muhtaç şehit ve gazi yakınları
 • Dar gelirli ve yoksullar(muhtaçlık sınırının altında olanlar)
 • Engelliler
 • Kronik hastalar
 • 65 yaş üstü gelirsiz ve kimsesiz yaşlılar
 • Muhtaç ve gelirsiz dul kadınlar
 • 65 yaş üstü gelirsiz ve kimsesiz yaşlılar
 • TC vatandaşlığına geçen mülteci ve sığınmacılar

Maddi yardım başvurusu için bulunduğunuz İl veya İlçedeki Sosyal Yardımlaşma Vakfını arayabileceğiniz gibi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Alo 183 Sosyal Destek hattını arayabilirsiniz. Belediyenin maddi yardımları için ise Alo 153 numarasını arayıp detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Maddi Yardım Başvurusu Numarası

Maddi yardım başvurusu için bulunduğunuz İl veya İlçedeki Sosyal Yardımlaşma Vakfını arayabileceğiniz gibi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Alo 183 Sosyal Destek hattını arayabilirsiniz. Belediyenin maddi yardımları için ise Alo 153 numarasını arayıp detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Maddi Yardım Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

 • TC kimlik kartı aslı ve fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Gelir belgesi
 • Maaş bordrosu
 • İşsiz kişilerin SGK’dan almaları gereken belgen işsizlik belgesi
 • Engelli başvuru sahibinin engellilik oranının en az %40 olduğunu gösteren ve sağlık kurulu raporu
 • Kronik hastaların hasta olduklarına dair almaları gereken sağlık kurulu raporu
 • Fakirlik belgesi( muhtarlıktan alınacak)
 • Kirada oturan kişiler için kira sözleşmesi
 • Ev kendilerinin ise tapu fotokopisi

Fakirlik maaşına başvuru yapan eşi ölmüş kadınların vefat eden eşlerine dair ölüm belgesini teslim etmeleri gerekiyor. Maddi yardım başvuruları için aşağıdaki linke tıklayabilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz. Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum