Aile Destek Ödemesi Bitti Mi? Ne Zaman Bitecek? Uzatıldı Mı?

Aile Destek Ödemesi Bitti Mi? Ne Zaman Bitecek? Uzatıldı Mı?
Aile Destek Ödemesi Bitti Mi? Ne Zaman Bitecek? Uzatıldı Mı? aile destek haberleri - son dakika. Son Dakika sosyal yardım başvurusuAile Destek Ödemesi Bitti Mi Ne Zaman Bitecek Uzatıldı MıAile Destek Yardımı 2024'te Sona Erecek mi?Aile...

Aile Destek Ödemesi Bitti Mi? Ne Zaman Bitecek? Uzatıldı Mı? aile destek haberleri - son dakika. Son Dakika sosyal yardım başvurusu

Aile Destek Ödemesi Bitti Mi Ne Zaman Bitecek Uzatıldı Mı

Aile Destek Ödemesi Bitti Mi Ne Zaman Bitecek Uzatıldı Mı

Aile Destek Yardımı 2024'te Sona Erecek mi?

Aile Destek Yardımı 2024'te sona erecek mi? Ödeme ne zaman yapılacak? Mayıs ayında Aile Destek Programı sona erecek mi? Hak sahipleri, aile destek yardımının bitme tarihini kontrol etmelidir. Mayıs ayı sonlarına gelindiğinde, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan aile destek ödemeleri yeniden gündeme geliyor. 2022 yılında kurulan Aile Destek Programı, ihtiyaç sahibi ailelere on iki aylık bir destek sağladı. Daha sonra program bir yıl daha uzatıldı ve on iki ay daha yardım sağlandı. Temmuz 2023'ten Haziran 2024'e kadar olan ikinci on iki aylık dönemde, ihtiyaç sahibi aileler, hanedeki kişi başına düşen gelire bağlı olarak aylık olarak dört farklı gelir aralığında yardım almaya devam edecek. Haziran ayına kadar aile destek ödemesi uzatılacak mı? Aile yardımı ne zaman kapanacak? 2024 yılına kadar Aile Destek Programı ödemeleri yapılabilir. Aile Destek Programı ücretleri ne zaman başlayacak?

Aile Destek Programı Başvurusu Nasıl Yapılır

Aile Destek Programı Başvurusu Nasıl Yapılır

Aile Destek Programı Başvurusu Nasıl Yapılır?

3294 sayılı Kanun kapsamında kurulan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Aile Destek Programı başvurularını e-Devlet Kapısı veya ikametgâh adresine bağlı olarak kabul edebilir.

Aile Destek Programına Başvuru İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Türk olmayan bireyler için, Mavi Kart sahibi olmak, yabancı bir ülkede ikamet etmek, 18 yaşından küçük olmak, noter, muhtar, memur veya yurtdışında çalışan, yurtdışında borçlu olan veya özel sandıklar kapsamında olan kişilerin başvuruları değerlendirilemez. Başvuru sahibinin hane yaklaşımı, programın değerlendirilmesine izin vermez. Başvuru sahibi, hükümlü veya tutuklu, yetiştirme yurdu gibi bakım kurumlarında, öğrenci yurtlarında veya zorunlu askerlik görevini yerine getiren er veya erbaş statüsündeki askerlerden olmalıdır. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, hanenin sosyoekonomik profilini ve gelir seviyesini inceler. 3294 sayılı Kanun kapsamında olduğu belirlenen haneler, destek programından takip eden ödeme dönemi itibarıyla yararlanabilir.

Aile Yardımı Ne Kadar Veriliyor?

Aile Yardımı Ne Kadar Veriliyor?

Aile Yardımı Ne Kadar Veriliyor?

Hak sahibi hanelerin yardımı, hanedeki her bireyin aylık gelirine göre hesaplanır. Bu kapsamda kişi başına düşen gelir aralıkları aşağıdaki tabloda gösterilmiştir:

Kişi Başına Düşen GelirVeRİLEN DESTEK
450 TL ve Altı1.250 TL
450 TL üzeri ─ 911,15 TL ve altı1.100 TL
911,15 TL üzeri ─ 1372,30 TL ve altı950 TL
1372,30 TL üzeri ─ 5.667,37 TL’den az850 TL

Kapsamın genişletilmesi ile birlikte eklenen Çocuk Destek Bileşeni, hak sahibi hanelere sağlanacak ek yardım miktarını belirledi. Bir ailenin kaç çocuğu olduğunu belirlemek için bu tutarlar hesaplanmıştır. Sistem veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, hak sahiplerinin ve ailelerinin ekonomik durumu değiştiğinde Aile Destek Programı durdurulacaktır. Program, bu evlerin ihtiyaç sahipliği durumu değiştikçe yeniden başlayacaktır.

Aile Destek Programı Ödemeleri 2024'te Devam Edecek mi?

İlk 12 ay boyunca, Aile Destek Programı ödemeleri 850 ile 1.250 TL arasında değişecektir. 12 aylık ödeme döneminin son ödemesi Haziran 2024'te yapılacak ve destek programı Temmuz 2024'te sona erecektir. Uzatılamaya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Açıklama geldiğinde sizi bilgilendireceğiz. Hak sahiplerinin, aile destek yardımlarının bitiş tarihini kontrol etmeleri önemlidir. Programın uzatılıp uzatılmayacağına ilişkin resmi açıklamalar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılacaktır. Yardımın devam edip etmeyeceği konusundaki belirsizlik, ihtiyaç sahibi ailelerin merakla beklediği bir konudur. Aile Destek Programı, ihtiyaç sahibi ailelere önemli bir maddi destek sağlamaktadır. Programın uzatılıp uzatılmayacağı konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, gelişmeleri takip ederek sizlere en güncel bilgileri sunacağız. Aile Destek Programı başvuruları ve detayları için e-Devlet Kapısı'nı ziyaret edebilir veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na başvurabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.