E-Devlet

E-Devlet Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

E-Devlet sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? Başvuru formu ve sorgulama; Maddi durumu kötü olan ihtiyaç sahiplerine gıda, giyecek, yakacak, ve ilaç sağlanarak yapılan karşılıksız yardımlar sosyal yardımlardır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık  yardım başvurularını e-devletten almaya başlandığını açıkladı.

Yazımızın içeriğinde  E-Devlet sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? E-Devlet yardım başvurusu nasıl yapılır? sorularını sizler için yanıtladık.

E-Devlet Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-devlet sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır; T.C kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapmalısınız. Sonrasında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı alanına gidip  sosyal yardım başvurusu yapabilirsiniz.

E-devlet yardım başvurusu için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linke tıklamanız yeterlidir.

E-Devlet Sosyal Yardım Başvurusu Sorgulama

E-devlet sosyal yardım başvurusu sorgulama; başvurularını gerçekleştiren vatandaşlar sonrasında başvuru sorgulama işlemlerini de e-devlet üzerinden yapabilirler. Yukarıda vermiş olduğumuz link üzerinden E-devlet yardım başvurusu sorgulama işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Devlet Ödemeleri  E-Devlet Okul Yardım Para Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Linki

E-Devlet Yardım Başvuru Formu

E-devlet sosyal yardım başvuru formu; bu formda sizin kişisel bilgileriniz ve iletişim bilgilerinize dair sorular bulunmaktadır. Formda vereceğiniz iletişim bilgilerinin güncel olması önemlidir. Başvurularınızın olumlu sonuçlanması halinde iletişim bilgilerinizden sizinle irtibata geçilecektir.

E-Devlet Sosyal Yardım Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

E-devlet sosyal yardım başvurusu ne zaman sonuçlanır; başvuru sonrasında girmiş olduğunuz bilgileri ile başvurularınız incelemeye alınacaktır. E-devlet yardım başvurularınız ortalama 1 ay içerisinde sonuçlanmaktadır.

Başvuruların yoğun olduğu zamanlarda bu süreç biraz uzayabilmektedir. Başvuru durumunuzu e-devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz.

E-Devletten Sosyal Yardım Başvurusu

E-Devletten sosyal yardım başvurusu yapmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar, E-Devlet sistemine giriş yapmaları gerekiyor. E-Devlet üzerinden sosyal yardımlaşma başvuru yapmak isteyenler, başvuru formu üzerinde sizden istenen bilgileri doğru ve eksik olmadan vermesi gerekiyor. E-Devlet sosyal yardım başvuru yapıldıktan sonra sorgulama işlemi yaparak takip edebilirsiniz.

E-Devlet Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-devlet gıda yardımı başvurusu nasıl yapılır; başvuru yapmak için e-devlet sistemine giriş yapmalısınız. Siteme giriş yaptıktan sonra yardım almak istediğiniz belediyeyi ve gıda ve erzak yardımı seçeneğini seçmeniz başvurularınızı tamamlamak için yeterli olacaktır.

E-Devlet Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

E-Devlet Nakdi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-devlet nakdi yardım başvurusu nasıl yapılır; pandemi nedeni ile zor zamanlar geçiren vatandaşlara devlet 1100 TL ödenek ile destek oluyor. İşini kaybetmiş, iş yerini kapatmış olan esnaflar, ihtiyaç sahipleri bu yardımdan faydalanabiliyorlar.

E-devlet nakdi yardım başvurusu için https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru linkini tıklayabilirsiniz.

E-Devlet Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

E-Devlet Nakdi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Devlet Ödemeleri  E-devlet Okul Yardım Parası Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu

Doğalgaz Yardımı E-Devlet Başvuru

Doğalgaz yardımı E-Devlet üzerinden başvuru yapılmaktadır. Doğalgaz yardımı E-Devlet başvuru yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken en önemli konu, doğalgaz yardım başvuru formu üzerinde sizden istenen bilgilerin eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulması gerekiyor. E-Devlet doğalgaz desteği başvurusu yapan bir çok vatandaşımız bu yardımdan yararlanabiliyor. Doğalgaz yardımı E-Devlet başvuru yapanlar, E-Devlet doğalgaz yardımı sorgulama işlemini de yapabilirler.

Doğalgaz Yardımı E-Devlet Başvuru Nasıl Yapılır? E-Devlet Başvuru Formu ve Sorgulama

E-Devlet Kömür Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-devlet kömür yardımı başvurusu nasıl yapılır; dar gelirli yada geliri olmayan vatandaşlar kömür yardımı alabiliyorlar.

E devlet kömür yardımı başvurusu için https://www.turkiye.gov.tr/tki-sosyal-yardim-vakiflarina-linyit-komuru-satisinin-yapilmasi linke tıkamanız yeterlidir.

E-Devlet Kömür Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

E-Devlet Doğum Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-devlet doğum yardımı başvurusu için https://www.turkiye.gov.tr/ilksan-dogum-yardimi-basvurusu linkine tıklayabilirsiniz.

Başvurudan önce kayıtlı olduğunuz nüfus müdürlüğüne giderek bebeğinizin ‘Kimlik Paylaşım Sistemi’ne’ kaydını yaptırmalısınız. Sonrasında Doğum Yardım Dilekçesi yazarak  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri veya Sosyal Hizmetler Merkezlerinden herhangi birine dilekçenizi bizzat vererek veya kargo yoluyla göndererek başvurunuzu yapabilirsiniz.

E-devlet doğum yardımı başvurusu sorgulama; başvurularını tamamlayan vatandaşlar https://www.turkiye.gov.tr/acshb-dogum-yardimi-basvuru-sonucu-sorgulama link üzerinden sorgulama yapabilirler.

E-Devlet Doğum Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Şartları

E-Devlet Kira Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-devlet kira yardımı başvurusu nasıl yapılır; başvuru yapmak için https://www.turkiye.gov.tr/cevre-ve-sehircilik-hak-sahibi-ailelere-kira-yardm-yaplmas-3971 linke tıklayabilirsiniz.

Kimler kira yardımı alabilir; geçim sıkıntısı çeken, kalacak yeri olmayan, işsiz ve ihtiyaç sahibi kişiler kira yardımı alabilmektedir.

Kira Yardımı Yapan Kuruluşlar; 

 • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Bağlı Müdürlükler
 • Kaymakamlıklar bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları
 • Belediyeler
 • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
 • Sivil Toplum Kuruluşları
 • Özel Vakıflar ve dernekler
 • Gönüllü kuruluşlar ya da şahıslar tarafından kira yardımı yapılmaktadır.
Devlet Ödemeleri  E-Devlet Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Ayrıca evleri kentsel dönüşüm kapsamında olan vatandaşlar kira yardımı alabilmektedirler.

E-Devlet Kira Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

E-Devlet Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-devlet para yardımı başvurusu nasıl yapılır; başvuru için https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru linkine tıklayabilirsiniz. E-devlet para yardımı başvurusu; ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra, pandemi nedeni ile sıkıntılı zamanlar geçiren tüm vatandaşlarımız başvuru yapabilir.

E-Devlet Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

E-Devlet Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-devlet sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır; başvuru için https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti linke tıklamanız yeterlidir.

Başvurular sonrasında incelemeye alınacaktır. Yeterli şartları sağlamanız halinde e-devlet sosyal yardımından faydalanabilirsiniz.

E-Devlet Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

E-Devlet Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Maddi yardım almak isteyen tüm vatandaşların  maddi yardım başvuru formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmaları gerekmektedir.

E-Devlet formunda istenen bilgiler gelir beyanı, ailedeki kişi sayısı, öğrenci ve çalışan bilgisi gibi genel bilgiler istenmektedir. Bu bilgiler saklı kalmak koşuluyla, kimseyle paylaşılamaz gizli tutulmak ve kayıt altına alınmak zorundadır.

İşsiz vatandaşlara maddi gelir sağlanması için işi olmayan vatandaşların işsizlik beyanında bulunmaları gerekir. İşsizlik beyanı sayesinde, işi olmayan vatandaşlar  işsizlik maddi yardımı alınabilir.

E-devlet maddi yardım başvurusu için https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru linke tıklayabilirsiniz.

E-Devlet Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

5/5 - (1 Oy )

devlet ödemeleri

Youtube Kanalımızı Takip Edebilirsiniz <<< https://www.youtube.com/@engelsizmedya >>>

devlet ödemeleri

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

6 Yorum

 1. Ben yardım istiyorum kira yardımı �ki çocuğum var eşim işten çıkarttılar şu an çalışmıyor gıda yardımı da istiyorum evde eşyam fazla yok

 2. Eşim epleks hastası çalışamıyor aile ihtiyacımız var. 2 tane kız çocuğumuz var. Birisi ilkokul öğrenci 3 sınıfa geçti kırtasiye malzemesi ve tablet yardım etmenizi istiyorum. Küçük kıza bebek bezi ve lslak medil alamıyoruz yardım etmenizi istiyorum. Mahallede hiç bir bakkalyok sizden gıda yardım ediniz nolur. Sizden bize yardım ederseniz hepinize allah razı olsun derim çok dua ederim.

 3. Benim çok ihtiyacım var kiracıyım çok zorunda kiramı üdiyemiyorum gıda para yardımı çok ihtiyacım ver kira yardımı istiyorum yardım cıolun sizden ricam iki çocuğum var madi sıkıntılar içindeyim

 4. Evim kira üç çocuğum la birlikte oturuyorum çocukların ihtiyacını karşılayacak gücüm yetmiyor hayat şartları malum çocuklar herşey istiyor alamıyorum benim annem ve babam yok öksüzum çocuklarıma yaşatmak istemiyorum lütfen kira elektrik yardımı istiyorum lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler ediyorum hepinize saygılar

 5. Maddi durumum yok evim kira 3 çocuğum var eşim çalışmıyor mama bez parasını yetistiremiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu