HaberlerKırtasiye Yardımı

2024 E Devlet Kırtasiye Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? E-devlet kırtasiye yardımı sorgulama

2024 E Devlet Kırtasiye Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? E-devlet kırtasiye yardımı sorgulama. Kimler Kırtasiye Yardımı Alabilir? Kırtasiye Yardımı Ne Kadar?

2024 E Devlet Kırtasiye Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? E-devlet kırtasiye yardımı sorgulama. Kimler Kırtasiye Yardımı Alabilir? Kırtasiye Yardımı Ne Kadar? E Devlet Kırtasiye Yardımı Sorgulama. E Devlet Kırtasiye Yardımı Başvuru Ekranı. E-Devlet Okul Yardımı Başvurusu. E­-Devlet Okul Yardımına Kimler Başvurabilir? E-Devlet Okul Yardımı Şartları

E Devlet Kırtasiye Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğitim-öğretim döneminin yaklaşması ile birlikte öğrencilerin kırtasiye malzemelerine olan ihtiyacı her geçen gün artmaktadır.

İlgili Makaleler

Ancak muhtaçlık sınırının altında yaşayan dar gelirli aileler, eğitim gören çocuklarının kırtasiye ihtiyacını karşılamakta zorlanabilir. Bu gibi durumlarda devlet kurum ve kuruluşları ailelere kırtasiye yardımında bulunmaktadır. E Devlet kırtasiye yardım başvurusu ise pek çok vatandaş tarafından merak edilir.

Kırtasiye Yardımı Başvurusu İçin https://www.devletodemeleri.com/kirtasiye-yardimi/ Tıklayın

E Devlet Kırtasiye Yardım Başvurusu Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Dar gelirli ailelerin eğitim gören çocuklarına kırtasiye yardımında bulunan kurumlardan bir tanesi de Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) olarak karşımıza çıkar.

Bu kurum, muhtaçlık sınırının altında yaşayan ailelere kırtasiye ihtiyaçlarının karşılanabilmesi adına tek seferlik 1,300 TL yardımda bulunmaktadır. Bu yardım tutarı, başvurusu onaylanan ailelerin PTT hesaplarına yatırılır.

E Devlet Kırtasiye Yardım Başvurusu
E Devlet Kırtasiye Yardım Başvurusu

E Devlet Kırtasiye Yardımı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Eğitim öğretim yardımı başvurusunda bulunduktan sonra 30 gün içerisinde geri dönüş alamazsanız, e devlet kırtasiye yardımı sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu işlemi gerçekleştirebilmek için internet tarayıcınızdan https://uyg.sgk.gov.tr/EgitimOgretimYardimi/ adresine gitmeniz gerekecektir. Bu adreste yer alan T.C. kimlik numarası ve doğum tarihi bilgilerini doldurarak yapmış olduğunuz başvuruyu sorgulayabilirsiniz.

Başvuru sorguladığınızda mevcut başvurularınızın ne durumda olduğu karşınızdaki ekranda gözükecektir. Eğer başvurunuzun henüz sonuçlanmadığını gördüyseniz, birkaç gün daha beklemeniz gerekebilir.

Bazen başvurular yoğunluğa bağlı olarak çok daha geç sonuçlanabilmektedir. Başvurunuzun onaylanması durumunda ise takip eden ay içerisinde yardım tutarı PTT hesabınıza yatırılır. Kimlik kartınızı yanınıza alarak herhangi bir PTT şubesinden bu yardımı kolayca çekebilirsiniz.

E Devlet Kırtasiye Yardımı Başvuru Ekranı

E Devlet kırtasiye yardımı başvuru ekranı için bazı adımları uygulamanız gerekecektir. Uygulamanız gereken adımlar aşağıda sıralanmıştır:

 • TC. kimlik numarası ve şifre bilgilerini kullanarak e-devlet hesabınıza giriş yapmalısınız.
 • Üst kısımda yer alan arama çubuğunu kullanarak ‘’Sosyal Güvenlik Kurumu’’ hizmet sayfasına gitmelisiniz.
 • Kurum sayfasında yer alan ‘’Eğitim Öğretim Yardımı Talebi’’ sayfasına tıklamalısınız.
 • Sizlere yöneltilen soruların tamamını yanıtlamalı ve aydınlatma metnini onaylamalısınız.
 • Son olarak ‘’Başvur’’ butonuna tıklamalısınız.

Yukarıda sıralanan işlemleri gerçekleştirdiğinizde başvurunuz alınacak ve yaklaşık 30 gün içerisinde tarafınıza bir geri dönüş yapılacaktır. Geri dönüşler SMS ile yapıldığı için sistemde yer alan iletişim numaranızın güncel olduğundan emin olmanız gerekecektir.

E-Devlet Okul Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-Devlet okul yardımı başvurusu yalnızca belirli şartları taşıyan öğrencilerin eğitim gören çocuklarına verilmektedir. Okul yardımı başvurusunda bulunabilmek için e-devlet üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet sayfasına gitmeniz ve eğitim öğretim yardımı talebi sekmesine tıklamanız gerekir. Böylece karşınıza çıkan ekranda başvurunuzu iletmeniz mümkündür.

Başvurusu onaylanan aileler, takip eden ay içerisinde 1300 TL okul yardımı alırlar. Bu yardım ile eğitim gören çocuğun kırtasiye malzemeleri alınabilir. Yardım tutarı ise PTT şubelerinden kimlik kartı ile kolayca çekilebilmektedir. Eğer sizler de dar gelirli bir aileyseniz ve çocuğunuzun okul ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanıyorsanız, bu yardıma başvuruda bulunabilirsiniz.

E­-Devlet Okul Yardımına Kimler Başvurabilir?

E-Devlet okul yardımına kimler başvurabilir sorusunun pek çok kez sorulduğu görülmektedir. Okul yardımından yalnızca muhtaçlık sınırının altında yaşayan ve özel sebeplerden ötürü çocuğunun okul ihtiyaçlarını karşılayamayan aileler faydalanmaktadır. Bu aileler şu şekilde sıralanabilir:

 • Hane geliri toplamı asgari ücretin üçte birinden düşük olan aileler
 • Engel veya hastalık nedeniyle herhangi bir işte çalışamayan aileler
 • Şehit yakınları ile gazilerin eğitim gören çocukları
 • Sosyal güvencesi olmayan aileler

Yukarıda belirtilen ailelerin eğitim gören çocukları bu yardımdan faydalanabilmektedir. Aynı zamanda çocuğun aldığı eğitimin düzeyi önemli değildir. Yani hem ilkokulda eğitim gören çocuklar hem de yükseköğretim kurumlarında eğitim gören çocuklar bu yardımdan faydalanabilir.

E-Devlet Okul Yardımı Şartları Nelerdir?

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan eğitim öğretim yardımı alabilmek için birtakım şartları sağlamanız gerekecektir. E-Devlet okul yardımı şartları aşağıda sırasıyla belirtilmiştir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Muhtaçlık sınırının altında yaşamak
 • Başka bir kurumdan benzer yardım almamak
 • Sosyal güvenceye sahip olmamak
 • Taşınır veya taşınmaz mallar üzerinden gelir elde etmemek
 • Çocuğun bir eğitim kurumunda öğrenim görmesi
 • Engelli vatandaşlar için en az %40 engelli olunduğuna dair sağlık kurulu raporu sunulması

Eğer sizler de yukarıda yer alan şartların tamamını eksiksiz bir şekilde sağlıyorsanız, Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvuruda bulunarak eğitim öğretim yardımı alabilirsiniz. Daha fazla bilgi alabilmek için kurum ile iletişime geçebilirsiniz.

Kırtasiye yardım başvurusu yapmak için https://www.devletodemeleri.com/kirtasiye-yardimi-basvurusu/ tıklayın.

4/5 - (67 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

35 Yorum

 1. Taktir belgesi aldım ortalamam 90
  Bu paraya çok ihtiyacım var yeni kitaplar lazım…

 2. Kırtasiye yardımı istiyorum 2 çocuğum okula gidiyor Kırtasiye alamıyorum

 3. Kırtasiye yardımı ıstiyorum durumun yok yardım edin ıstiyorum yardım eden iki çocuğum var ıstiyorum yardım eden iki çocuğum var ıstiyorum iki çocuğum var ıstiyorum yardım eden iki çocuğum

 4. 2 tane çocuğun okula gidiyor kırtasiye yardımı istiyorum hiçbir gelirim yok

 5. Ben de yardım istiyorum 2 kızım var 7 ve9 sınıftalar yardım bekliyorum

 6. 2 öğrenci oğlum var. Eşimden ayriyim. 3 aydır çalışmıyorum ve maddi açıdan çok zordayım. İnternet uzerinden başvuru yapıyorum fakat hiç bir şekilde başvuruyu tanamlayamiyorum. Lütfen bana cevap verir misiniz???

 7. Iyi gunler 4 cocugum var esim calismiyor kirtasiye malzeme ihtiyacimiz var desteginize ihtiyacimiz var

 8. Benim eşim epleks hastası ve sağ elini doldurulacak çalışamıyor 2 tane kız çocuğum var birisi 9 yaşında ilkokula 3 sınıfa gidiyor kırtasiye malzemesi alamıyorum sizden yardım etmenizi istiyorum.

 9. Kırtasiye ihtiyaçlarını var iki tane bebek var 3 Tan öğrenci var ihtiyaçlarını var sizde yardım istiyorum

 10. Benimde çocuklarım ihtiyacı var gelirim yok eşim inşaatçı çalışmıyor 2 tane bebek var elektrik doğalgaz su ödymyorum evde 7 kişiyiz 3 Tan öğrenci var ihtiyaçlarını var kırtasiye okulu için yardım istiyorum bebek için hiç bez süt alamıyorum 3 Tan öğrenci var ihtiyaçlarını var kırtasiye

 11. 3cocuğum var borçlara tıkalı kalmış bir durumdayız çocuklarımın ihtiyaç ve isteklerini alamıyor aynı zamanda aile içi sorunlar yaşıyoruz lütfen en kısa zamanda desteklerinizi bekliyorum

 12. İki öğrencim var ihtiyaçlarını karşılayacak durumum yok devletten yardım istiyorum.

 13. Lütfen benim 3 çocuğum var benimde çocuklarım için bir isteğim var lütfen yardım edin okul kırtasiye malzemelerini alamıyorum kirada oturuyorum düzenli bir para gelmiuo eve lütfen yardımcı olun

 14. e devlet üzerinden başvuru yapmaya çalışıyorum olmuyor 3 tane çocuğum var eşimden ayrıldım maddi durumum yok 3 çocuğuma yardım istiyorum

  1. yardım başvurusunu e devlet üzerinden yapanlar nasıl yaptıklarını yazsalar da biz de başvuru yapsak . Yardım talep ediyorum Emekli Maaş Kaydı Bulunamadı. yazıyor. Bu hizmeti kullanarak, şehit / gazi ve vazife malüllerine veya çocuklarına yılda bir kez ödenen eğitim yardımı için talepte bulunabilirsiniz. yazıyor. DİĞERLERİNE VERİLMİYOR MU?

   1. 4 çocuğum var okul kirtasiye yardımı almak istiyorum ne yapmalıyım eşim çalışmıyor

    1. Vakfa gitmen gerekiyor ama ben gittim daha henüz başvuru alınmıyor onlara henüz öyle bir bilgi gelmemiş yani yine biz gibi ihtiyaç sahibi olanlara verilmez boş omut

     1. Nasıl yok ben aradım buraya gelin dediler e devlete olmuyormu dedm oluyor dediler tarif etti yaptım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu