Maddi Yardım

E-devlet 800 tl yardım başvuru Formu

E-devlet 800 tl yardım başvuru formu. E-Devlet 800 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? E-devlet 800 TL Yardım Başvuru Şartları Nelerdir?

E-devlet 800 tl yardım başvurus Formu

800 TL yardım başvurusu için devlet tarafından belirlenmiş olan başvuru koşullarını yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu koşullar genellikle maddi durumu zayıf olan vatandaşları kapsamaktadır.

E-Devlet 800 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

 1. Öncelikle e-Devlet kapısına giriş yapın.
 2. Arama bölümüne “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı” yazın ve ilgili sayfaya girin.
 3. Sayfada yer alan “800 TL Nakdi Yardım Başvuru Formu” seçeneğini tıklayın.
 4. Açılan sayfada yer alan başvuru formunu doldurun. Başvuru sırasında size ait kişisel bilgilerinizi, aile bilgilerinizi ve gelir durumunuzu doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir.
 5. Başvuru formunu doldurduktan sonra, formu onaylayın ve “Gönder” butonuna tıklayın.
 6. Başvuru işleminizin tamamlanması için bir süre beklemeniz gerekebilir. Başvurunuzun değerlendirilmesi sonucunda size bilgi verilecektir.

Başvuru sırasında dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise başvuru yapacağınız yerin belirlediği koşullara uygun olmanızdır. Başvuru koşullarını önceden inceleyerek, başvuru yapmadan önce belirtilen şartları yerine getirmeniz önemlidir.

E-devlet 800 tl yardım başvuru formu
E-devlet 800 tl yardım başvuru formu

E-devlet 800 TL Yardım Başvuru Şartları Nelerdir?

E-devlet 800 TL nakdi yardımı almak için belirli koşulları sağlamak gerekmektedir. Bu koşullar şu şekildedir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak veya mavi kart sahibi olmak
 • 2021 yılında T.C. Kimlik Numarası ile kayıtlı olarak en az 1 ay süreyle sigortalı olarak çalışmış olmak veya Gelir Vergisi Kanunu kapsamında ücret geliri elde etmiş olmak
 • Aylık gelirinin net asgari ücretin altında olması veya gelirinin bulunmaması
 • Aynı hane içinde birden fazla kişi başvuru yapamaz. Başvuruda bulunan kişi hanesindeki tüm fertlerin gelirleri dikkate alınır ve hane geliri asgari ücretin altında olanlara yardım yapılır.

Yukarıdaki koşulları sağlayan kişiler başvuru yaparak 800 TL nakdi yardım almaya hak kazanabilirler. Ancak başvuru işlemi sonrasında yapılan inceleme sonucunda başvuru şartlarını sağlamadığı tespit edilen kişilere yardım yapılmayabilir.

 

Yıldız Vermek İster Misiniz?

devlet ödemeleri

Youtube Kanalımızı Takip Edebilirsiniz <<< https://www.youtube.com/@engelsizmedya >>>

devlet ödemeleri

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

2 Yorum

 1. Eşimden ayrıldım üç tane cocuklarım var kirada oturuyom hiç gelirim yok okula giden cocuğum var bir bucuk yaşında küçük bebeğim var beze mamaya gıdaya kiraya ihtiyaçlarıma yetişemiyorum bana yardım edin lütfen

 2. Nakdi yardıma ihtiyacım var kiraciyiz eşimin çalıştığı oraya gidiyor ekmek almak da zorlaniyorum 3 tane çocuğum var okula gidiyorlar beslenme harçlık veremiyorum çok zor durumdayiz engeli kardeşim var ona bakıyorum

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu