Maddi Yardım

E-Devlet 800 TL yardım başvurusu

E-Devlet 800 TL Yardım Başvurusu Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu. 800 TL Yardım Sorgulama

E-Devlet 800 TL yardım başvurusu. E-Devlet para yardım başvurusu. 800 TL Yardım başvuru Formu

Devlet kurumları, sosyal devlet kapsamında muhtaçlık sınırının altında yaşayan vatandaşlara çeşitli sosyal yardımlarda bulunur. 800 TL destek paketi de bu yardımlardan bir tanesidir.

Ekonomik anlamda zor günler geçiren dar gelirli aileler, 800 TL sosyal yardıma başvuruda bulunarak ekonomik sıkıntılarını azaltmayı amaçlamaktadır. E-devlet 800 TL yardım başvurusu ise bu bağlamda birçok kişi tarafından merak edilir.

E-Devlet 800 TL Yardım Başvurusu Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Devlet kurumları tarafından dar gelirli ailelere sunulan yardımlar e-devlet üzerinden görüntülenebilir. Vatandaşlar e-devlet kanalına giriş yaparak çeşitli yardımlara başvurabilmekte ve başvuru sonuçlarını görüntüleyebilmektedir.

E-devlet kanalının yanı sıra ALO 144 sosyal yardım hattı aranarak veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hizmet binası ziyaret edilerek bu yardımlara başvuruda bulunmak mümkündür.

E-Devlet 800 TL yardım başvurusu
E-Devlet 800 TL yardım başvurusu

800 TL Yardım Nasıl Alınır?

800 TL yardım nasıl alınır sorusu bu alanda en çok sorulan sorulardan bir tanesidir. 800 TL’lik sosyal yardım paketine başvuruda bulunabilmek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir.

 • Öncelikle T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile e-devlet kanalına giriş yapmanız gerekir.
 • Başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra üst sekmede yer alan arama çubuğunu kullanarak ‘’Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’’ araması yapmalısınız.
 • Arama sonucunda karşınıza gelen ekrandan ‘’Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Başvurusu’’ ekranına gitmelisiniz.

Karşınıza gelen ekranda kişisel bilgileriniz ve başvur butonu bulunacaktır. Kişisel bilgilerinizin doğruluğunu kabul ettikten sonra başvur butonuna tıklayabilir ve başvurunuzu gönderebilirsiniz. 30 gün içerisinde gelen sonuçlarda başvurunuzun onaylandığını görürseniz, takip eden ayın ilk 15 gününde paranız PTT hesabınıza yatırılacaktır.

Kimler 800 TL Yardım Alabilir?

Kimler 800 TL yardım alabilir sorusu da dar gelirli aileler tarafından sıklıkla sorulur. Bu yardım yalnızca muhtaçlık sınırın altında yaşayan ve çeşitli nedenlerden ötürü ekonomik sıkıntı çeken vatandaşlara verilir. Bu kişiler şöyle sıralanabilir:

 • Herhangi bir yerden gelir elde etmeyenler
 • Sosyal güvenceye sahip olmayanlar
 • 65 yaş üzeri olup bir gelire sahip olmayan yaşlılar
 • Eşi vefat etmiş ve gelir sahibi olmayan dul kadınlar
 • Afetzedeler
 • Engelliler
 • Muhtaçlık sınırının altında yaşayanlar

Yukarıda sıralanan kişiler, 800 TL değerinde olan sosyal yardım paketinden faydalanabilmektedir. Başvurunuzun ardından ilgili birimler incelemelerini yapacak ve uygun görüldüğünüz takdirde başvurunuzu onaylayacaktır.

800 TL Yardım Başvuru Formu

Devlet kurumları tarafından verilen 800 TL’lik sosyal yardımı alabilmek için 800 TL yardım başvuru formu doldurmanız gerekir.

Bu formu e-devlet üzerinden online olarak doldurabilir veya ALO 144 hattını arayarak yönlendirme isteyebilirsiniz. Ayrıca bulunduğunuz şehirdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hizmet binasını ziyaret ederek sizlere verilen formu doldurmanız da mümkündür.

Formu doldururken dikkat etmeniz gereken birçok husus bulunur. Öncelikle sizlerden istenen bilgileri kendinize göre doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekecektir. Ardından iletişim bilgileri kısmında kendi cep telefon numaranızı vermeye özen göstermelisiniz. Çünkü başvuru sonuçları telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir.

E Devlet 800 tl Yardım Başvuru Formu https://www.turkiye.gov.tr/ashb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu Tıklayın.

800 TL Yardım Sorgulama

800 TL yardım sorgulama işlemi için kullanabileceğiniz birçok yöntem bulunur. E-devlet hesabınıza girerek hizmet ekranından sorgulama yapmanız mümkündür.

Ayrıca ALO 144 sosyal yardım hattını arayarak başvurunuzun ne durumda olduğunu ilgili operatöre sorabilirsiniz. Ancak başvuruların sonuçlanabilmesi için 14 – 30 gün arasında bir süre geçmesi gerekir. Bu sürenin üzerinden çok fazla zaman geçtiyse 144 numaralı sosyal yardım hattını arayabilirsiniz.

Başvurunuz olumlu sonuçlandığında tarafınıza bir kısa mesaj gönderilir. Bu mesajda yapmanız gereken işlemlerden bahsedilecektir. Yardımlar genellikle takip eden ayın ilk 15 gününde PTT hesaplarına yatırılır. Bu süre içerisinde kimliğiniz ile birlikte PTT şubelerine giderek paranızı çekebilirsiniz.

E-Devlet 800 tl yardım başvurusu için sıkça sorulan sorular

E-Devlet üzerinden 800 TL yardım başvurusu nasıl yapılır?

E-Devlet sistemine giriş yaparak, “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı” hizmetleri arasından “COVID-19 Nakdi Yardım Başvurusu” seçeneğini seçerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

800 TL yardımı için başvurular ne zaman yapılabilir?

Başvuru tarihleri, Bakanlık tarafından belirlenmektedir. En son başvuru tarihi ve başvuru detayları, ilgili kurumların duyuruları ile açıklanmaktadır.

Başvuru için hangi belgeler gereklidir?

Başvuru için sadece T.C. kimlik numaranız yeterlidir.

Başvuru sonucu ne zaman açıklanır?

Başvuru sonuçları, başvurunuzu yaptıktan sonra kısa bir süre içerisinde E-Devlet üzerinden açıklanır.

800 TL yardımı hangi şartlara bağlı olarak verilmektedir?

Yardım, COVID-19 salgını nedeniyle ekonomik açıdan sıkıntı yaşayan vatandaşlara verilmektedir.

Başvuru sonucu olumlu çıkmayan kişiler itiraz edebilir mi?

Evet, başvuru sonucu olumsuz olan kişiler itiraz edebilirler.

Başvuru sonrasında 800 TL ne zaman ödenir?

Başvuru sonrası olumlu sonuç alan kişilerin ödemeleri, ilgili bakanlığın belirlediği tarihler arasında gerçekleştirilir.

Başvuruda yanlış bilgi vermek veya hile yapmak suç mudur?

Evet, başvuruda yanlış bilgi vermek veya hile yapmak suç olarak kabul edilmektedir.

Başvuru sırasında neden hata alıyorum?

Başvuru sırasında alınan hataların birçok sebebi olabilir. Bunlar arasında, E-Devlet sisteminde yaşanan teknik sorunlar, internet bağlantısı sorunları ve T.C. kimlik numarası hataları yer alabilir.

E-Devlet dışında başvuru yapmak mümkün müdür?

E-Devlet dışında başvuru yapmak mümkün değildir. Ancak E-Devlet şifrenizi unutan veya E-Devlet sistemine giriş yapamayan vatandaşlar, ilgili kurumların belirlediği başvuru merkezlerinden yardım alabilirler.

Ptt 700 tl yardım başvurusu için https://www.devletodemeleri.com/ptt-700-tl-yardim-basvurusu-2023/ Tıklayın.

5/5 - (28 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

12 Yorum

 1. Ben esımden bosandım bosandıktan sonra vefat etti oglumla tek kalıyorum oglum yetım yardım ıstıyorum luften nakıt paraya ihtiyacım cok var

 2. Nakit para yardımı istiyorum engelliyim yüzde eli iki raporum var durumum zayıf çalışmıyorum 4 kızım var iki biz toplam 6 yiz ramazan geldi evde hiç yiyecek içecek bir şeyler yok borcum çok aldım parayı borca veriyorum eşim 1998 de vefat etti konu komşu yardımcı oldular yeniden evlendim ama ne yapacamı bilmiyorum sizden ricam bana para yardımı yapmanız Allah razı olsun inşaallah devletimiz den çok yardımcı oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu