HaberlerSosyal Yardım

Her aileye 500 tl yardım başvurusu

E-Devlet 500 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? 500 TL Maddi Yardım Nasıl Alınır? Her Aileye 500 TL Maddi Yardım. Kimler 500 TL Maddi Yardım Alabilir? 500 TL Maddi Yardım Başvuru Formu

E-Devlet 500 TL Yardım Başvurusu

E Devlet 500 TL Maddi Yardım Başvurusu. Çeşitli nedenlerden ötürü ekonomik sıkıntılar yaşayan dar gelirli aileler, kurum ve vakıflar tarafından verilen sosyal yardımlara başvurabilmektedir.

Bu yardımlar giyim, erzak, kırtasiye, yakacak ve fatura yardımı olabildiği gibi aynı zamanda nakit para yardımı da olabilir. E-devlet 500 TL yardım başvurusu ise birçok vatandaş tarafından merak edilir.

E-devlet kanalı ziyaret edilerek Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen 500 TL yardıma başvuruda bulunabilir. Bu yardım yalnızca belirli dönem içerisinde aylık olarak muhtaçlık sınırının altında yaşayan vatandaşlara verilecektir. Yardım başvurusu olumlu sonuçlandığı takdirde vatandaşlar PTT şubelerine giderek yardım tutarını çekebilecektir.

E-Devlet 500 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır
E-Devlet 500 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır

500 TL Maddi Yardım Nasıl Alınır?

500 TL maddi yardım nasıl alınır sorusu dar gelirli aileler tarafından sorularak yanıt aranmaktadır. 500 TL maddi yardım başvurusunda bulunabilmek için şu adımları takip etmeniz gerekir:

 • E-devlet şifresi alarak hesabınıza giriş yapmalı ve arama çubuğuna ‘’Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yazarak aratmalısınız.
  Sosyal Yardım Başvuru Formu
  Sosyal Yardım Başvuru Formu
 • Karşınıza gelen ekrandan ‘’Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu’’ sekmesine gitmelisiniz.
  7200 tl maddi yardim e devlet
  7200 tl maddi yardim e devlet
 • Burada yer alan kişisel bilgilerinizi onaylayarak başvuruda bulunmalısınız.

Yukarıda yer alan yöntemin yanı sıra cep telefonunuzdan 144 numaralı sosyal yardım hattını arayarak da başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuz olumlu sonuçlandığı takdirde tarafınıza bir kısa mesaj gönderilecektir. Bu kısa mesajın ardından takip eden ay içerisinde PTT şubelerine giderek yardım tutarını nakit olarak çekebilirsiniz.

Her Aileye 500 TL Maddi Yardım

500 TL maddi yardım paketi T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geçtiğimiz süreçte duyurulmuştur. Dar gelirli ailelere ve muhtaçlık sınırın altında yaşayan vatandaşlara verilecek olan bu yardım, sizlerin ekonomik durumunu bir nebze de olsa azaltacaktır.

Ancak yardımdan faydalanabilmek için yukarıda yer alan yöntemleri kullanarak başvuruda bulunmanız şarttır.

Başvurunuzu ilgili birimlere gönderdikten sonra 14-30 gün içerisinde tarafınıza bir geri dönüş yapılacaktır. Kısa mesajla neler yapmanız gerektiği açıklanacak ve her ay 500 TL’lik yardım PTT hesabınıza yatırılacaktır. Bu yardım yalnızca dar gelirli ailelere verildiği için başvuru aşamasında sizlerden istenen bilgileri doğru bir şekilde vermeniz gerekir.

Kimler 500 TL Maddi Yardım Alabilir?

Günümüzde kurum ve vakıflar tarafından verilen sosyal yardımlar sayesinde ekonomik sıkıntılardan biraz da olsa kurtulmanız mümkündür. Kimler 500 TL maddi yardım alabilir sorusunun yanıtı ise aşağıda sıralanmıştır.

 • Muhtaçlık sınırının altında yaşayanlar
 • Herhangi bir sosyal güvenceye sahip olmayanlar
 • Herhangi bir geliri olmayanlar
 • Eşi vefat etmiş ve gelire sahip olmayan dul kadınlar
 • Afetzedeler
 • %40’tan fazla engeli bulunanlar

Eğer yukarıda yer alan niteliklerden birine sahipseniz, 500 TL yardım talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca toplam hane geliri asgari ücretin üçte birinden az olan kişiler de bu yardıma başvuruda bulunabilmektedir.

500 TL Maddi Yardım Başvuru Formu

500 TL maddi yardım başvuru formu doldurmak için e-devlet kanalı veya ALO 144 sosyal yardım hattı kullanılabilir. E-devlet hesabınıza giriş yaparak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı hizmet sayfasından başvuru formunu doldurabilir ve başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

ALO 144 sosyal yardım hattı ise sizlere yönlendirici bilgilendirmeler yapmaktadır. Tüm bunların yanı sıra bulunduğunuz şehirde yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hizmet binasına giderek form doldurabilirsiniz.

Form doldururken herhangi bir sorun yaşamamak adına sizlerden istenen bilgileri kendinize göre doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. Formu doldurduktan sonra başvurunuz işleme alınacak ve 30 gün içerisinde tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Eğer uzun süre geçmesine rağmen geri dönüş olmadıysa, ALO 144 yardım hattını arayabilirsiniz.

Gelir Yuvan 7200 tl maddi yardım için hemen https://www.devletodemeleri.com/gelir-yuvan-7200-tl-yardim-basvurusu-nasil-yapilir/ ziyaret edin.

3.9/5 - (43 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

15 Yorum

 1. 5 tane çocuğun var Kirada oturuyorum Maddi durumum yoktur sizden yardım istiyorum Lütfen bize yardımcı olun Eşim çalışmıyor bize yardımcı olun

 2. Eşim isçi olarak çalısıyor kiramı oduyemuyoruz faturalarım birikiyor lütfen yardımcı olun çocuklarım için çok küçükler bu yardıma ihtiyacım var gerçekten

 3. Eşim isçi olarak çalısıyor kiramı oduyemuyoruz faturalarım birikiyor lütfen yardımcı olun çocuklarım için çok küçükler bu yardıma ihtiyacım var gerçekten

 4. Bina görevlisi olarak çalışıyorum görevim site içerisinde kapıcılık işi yapıyorum 4 tane çocuğum var 2 tanesi okula gidiyor 5 bin tl maaş alıyorum yetiştiremiyorum çok zor durumdayız lütfen 500 tl yaptınız para yardımından yararlanmak istiyorum.

 5. Slm hic bir gelirim yok sizden yardimlariniz bekliyorum maddi olarak ilgilenirseniz sevinirim

 6. Merhaba benim ikizlerim var evim kira bigelirim yok borcum var eşim inşaat işcisi çalışmıyor durumum iyi değil yardım istiyorum

 7. Durumum hiç yok kiracıyım çocukları ufaktır çalışmıyorum yardım istiyorum sizden

 8. Oglum kalp ameliyatı oldu tedavisi devam olyor maddi durumum ıyı değil para yardımına ihtiyacım var kiramı ödeyemıyorum yardımınızı talep ediyorum

 9. Merhaba ben Nureddin sağlam Diyarbakır Silvan eşme köyü Bizim Yok tapu yok diploma Yok maaş engelli idare yüzde 39 eşi anlamıyorum ben çok hasta ameliyat oldu Allah bana yardım etsin inşallah ya rabbim Bismillahirrahmanirrahim

 10. 3 tane öğrencim var hiç gelirim yok lütfen el uzatın okulların açılmasına az kaldı çocuklarının masraflarını nasıl karşılarım hiç bilmiyorum sizden yardım istiyorum

 11. Sayın yetkililer eşim işten çıkarıldı gelirimiz yok çok kotu durumdayiz çocuğumun ikisi okula gidiyor masrafını karsilayamiyoruz ricamız nakdi yardim yaparmisiniz saygımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu