Doğalgaz Yardımı

Doğalgaz yardımı kaç ay verilecek 2023? 2500 Tl Doğalgaz Yardımı Kimler Alabilecek?

Doğalgaz yardımı kaç ay verilecek 2023? Doğalgaz Yardımı Kaç Ay Sürecek? Doğalgaz Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir? Doğalgaz Yardımı Nakit mi Verilecek? PTT Doğalgaz Yardımı Sorgulama

Doğalgaz yardımı kaç ay verilecek 2023? Devlet tarafından bu soğuk kış aylarında fatura ödeme konusunda zorluk çeken vatandaşlara yeni bir yardım kapısı açıldı. Bu verilecek yardım kampanyasında ihtiyaç sahibi ve dar gelirli vatandaşlarına doğalgaz yardımı yapacak.

Doğalgaz yardımı kaç ay verilecek 2023?

Son zamanlarda doğalgaz konusunda tüm dünya ülkeleri sıkıntı çekmeye başladı. B sıkıntının sonucu olarak da doğalgaz faturalarında büyük bir artış yaşandı. Devlet de bu fatura konusunda sıkıntı çeken vatandaşları için bir takım maddi yardım kampanyaları başlattı. 

Söz konusu olan bu yardım türü, 2022 yılının ekim ve kasım aylarında iki kere olmak kaydıyla verilecektir. Yani verilecek olan yardımın miktarı yılda 2 kere vatandaşlara tahsis edilecektir.  Bu yardım kampanyalarını duyan vatandaşlar da doğalgaz yardımı kaç ay sürecek diye merak etmeye başladı. 

Yapılacak olan yardımın maddi fonunu devlet üstlenirken, bu yardımın kimlere verileceğini ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olan Derya Yanık son yapılan kabine toplantısı sonrasında açıkladı. İşte sizler için hazırladığımız doğalgaz yardımı kaç ay sürecek sorularınızın cevabı nitelikte olacak yazı dizimiz.

Doğalgaz Yardımı Kaç Ay Sürecek
Doğalgaz Yardımı Kaç Ay Sürecek

Doğalgaz Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Yukarıda belirttiğimiz gibi doğalgaz yardımı başvuru şartları Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından son kabine toplantısında belirlendi. Yapılacak olan bu yardım başvuru şartları ise şu şekilde açıklanmıştır;

 • Dar gelirli vatandaşlar
 • İhtiyaç sahibi vatandaşlar
 • Yardıma muhtaç kişi ya da aileler
 • Sosyal sağlık güvencesi bulunmayan kişiler
 • Devletin belirlediği 3294 sayılı kanun kapsamında bulunan kişiler
 • Evlerinde kronik hasta olanlar ( bu vatandaşlarıma verilen yardımlara ek olarak % 5 oranında daha indirim uygulanacak )
 • Evinde yaşlı bakımı ile ilgilenen kişiler

Eğer siz de bu şartlardan en az birisine dâhil olan kişilerdenseniz, devletin belirlemiş olduğu bu yardım kapsamına girebilirsiniz.

Doğalgaz Yardımı Nakit mi Verilecek?

Belirlenen bu yardım türüne başvuru yapan vatandaşlar, şimdilerde ise doğalgaz yardımı nakit mi verilecek sorusuna cevap istiyor. Bu cevabı aile ve sosyal politikalar bakanı olan Derya Yanık şu şekilde açıkladı.

Verilecek olan maddi yardım sizlere nakit olarak tahsil edilmeyecek. Fakat her ay düzenli olarak doğalgaz faturanızı PTT şubelerinden yatırırsanız, devletin sizler için belirlediği miktar faturalarınızdan düşecek. Yani sizler bu yardım kapsamında daha az doğalgaz faturası ödemiş olacaksınız. Devlet tarafından verilecek olan bu ücret, sizin maddi durumunuza göre en az 900 Türk Lirası en fazla da 2500 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Bu yardımın ücretini yaptığınız başvuru sonrasında öğrenebilirsiniz.

2023 Doğalgaz Yardımı Başvurusu

2023 doğalgaz yardımı başvurusu başladı. Başlayan bu yardım başvurusunu devletimizin resmi web sitesi olan e – devlet üzerinden ya da şehrinizde bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına giderek tamamlayabilirsiniz.

Bu sene içerisinde verilecek olan bu yardıma e devlet sitesi üzerinden başvuruda bulunmak isterseniz, https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti linkine tıklayarak ihtiyacınız olan yardım türüne başvuru yapabilirsiniz.

PTT Doğalgaz Yardımı Sorgulama

Devlet tarafından verilecek olan yardım türlerinin vatandaşa tahsili PTT şubeleri üzerinden gerçekleşir. Bunu duyan vatandaşlar da, PTT doğalgaz yardımı sorgulama yapmak için kendilerine bir yol gösterilmesini beklerken, istenilen cevap devlet tarafından çoktan verildi bile.

Bu yardım türünden fayda sağlayıp sağlayamadığınızı, yukarıda belirttiğimiz link üzerinden ya da geçen ayın doğalgaz faturanız ile PTT şubelerine giderek öğrenebilirsiniz. Bu yardım türüne girdiğiniz en fazla on beş gün içerisinde belli olur. Devlet tarafından sizlere verilen bu yardımların geri ödemesi hiçbir şekilde sizlerden geri ödemesi talep edilemez.

Doğalgaz yardımı başvurusu için hemen https://www.devletodemeleri.com/dogalgaz-yardimi/ sayfasını ziyaret edin.

4.8/5 - (37 Oy )

devlet ödemeleri

Youtube Kanalımızı Takip Edebilirsiniz <<< https://www.youtube.com/@engelsizmedya >>>

devlet ödemeleri

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

25 Yorum

 1. Slm hic bir gelirim yok sizden ricam yardim istiyorum cok ihtiyacim var yardimci dogalgaz faturasi icin yardim istiyorum cok ihtiyacim var yardimci olur

 2. Ben yardım istiyorum herkese var bana yok lütfen yardım verin yardım istiyorum ev hanımıyım bende çalışmıyorum eşimde çalışmıyor doğalgaz çok geliyor yardım verin

 3. Cahil olursa bi insan okuduğunu kafasındaki geçenler gibi anlar, devlete çamur atmak için kendi zihnini çalıştıramaz, takmışlar kafayı Suriyelilere Afganlara gökten taş yağsa devletten bilecekler,

 4. Fakirim durumum yok Kirada oturuyorum altını fasım var Eşim askeri ücretle çalışıyor 1.500 kira ödüyorum çocuklarım küçük öğrencilerim var kendimize bakamıyoruz ben de bu yardımdan yararlanmak istiyorum Eşim askeri ücret belediyede kadrosu çalışıyor ben de yardım almak istiyorum çünkü ihtiyacım var fakirim

 5. Ödeme şartları Türk vatandaşı olmayacak mavi kart sahibi olmak yani Suriyeli afkan olman gerekiyor

  1. Niye ben turk vatandaşıyım yardım verildi brnce yalan yanlis bilgi vermeyin

  2. Saçmalamayın ya tam tersini söylüyorsunuz milleti yanıltmayın önce düzgün araştırmayı öğrenin

  3. Niye yalan konuşuyorsun.işiniz gücünüz yalan iftira.Türk vatandaşları alıyor

 6. BEN YÜZDE 92 AĞIR ENGELİ RAPORUM VAR BENİM DOĞALGAZ YARDIMIMI VE ENGELLİ AYLIĞIMI KESMİŞLER BEN BU DEVLEDİ YARDIMINDAN BİR ŞEY ANLAMADIM BİR DÜRLÜ ANLAYAN VARSA BANA VE AP YAZSIN

 7. Ben basvur bilimiyorum yardmi ci olun lütfen okuma yazma yok iki çocuk okula gidiyorum asgari ucert bize yeter

   1. İyi günler nerden ve nasıl başvurdunuz bana yardımcı olurmusun lütfen

    1. Sosyal yardim başvuru hizmeti yaz e devletine çıkana tıkla ailende yaşayan herkesin TC si ni yaziyorsun en son da sana ısınma yöntemini soruyor doğalgazı işaretle abonelik numarasını gir zaten 1 senelik verilen yardımı duyduysan onunla aynı yerden başvuru yapılıyor en sonda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu