Doğalgaz Yardımı

Doğalgaz yardımı Başladı. 2500 Tl Doğalgaz Yardımı Kimler Alabilir? Başvuru Formu

Doğalgaz yardımı Başladı. Doğalgaz yardımı Başladı. 2500 Tl Doğalgaz Yardımı Kimler Alabilir? Başvuru Formu. Doğalgaz yardımı nasıl yapılır?

Doğalgaz yardımı Başladı

Doğalgaz yardımı Başladı. Doğalgaz yardımı Başladı. 2500 Tl Doğalgaz Yardımı Kimler Alabilir? Başvuru Formu. Doğalgaz yardımı nasıl yapılır?

Doğal yardımı almayan veya başvuruda bulunmayan bir çok kişi doğalgaz yardımı başvurusu nasıl yapılır ve doğalgaz parası ne kadar yatacak, nasıl yatacak gibi soruları merak etmektedir. Tüm sorularınıza cevap bulmak lütfen yazımızı okumaya devam edin.

Dar gelirli vatandaşlarımıza yapılan doğalgaz yardımı belediyeden veya sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından yardım alan kişilere öncelikli olarak yapılmaktadır. Daha önceden bu kurumlardan yardım aldıysanız tekrardan başvuru yapmanıza gerek yoktur.

Bu sene de para yardımı alabilirsiniz. Ama almadıysanız mutlaka başvuruda bulunmanız gerekir. Hanede yaşayan kişi sayınızın, muhtaçlık durumuna ve gelir durumuna bağlı olarak faturalarınızın tamamı olmasa da bir kısmı ödenebilir. Doğalgaz yardımı kesinlikle nakit olarak verilemez.

Yardım talebiniz onaylandıktan sonra size en yakın PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte giderek faturanıza indirim talep edebilirsiniz. Ayrıca kömür yardımı alıyorsanız doğalgaz yardımı alamayacağınızı belirtmek istiyoruz.

doğalgaz yardım başvurusu nasıl yapılır.jpg
doğalgaz yardım başvurusu nasıl yapılır.jpg

Doğalgaz yardımı nasıl yapılır?

Doğalgaz yardımı başvurusu için e-devletten başvuru yapmanız için https://www.turkiye.gov.tr/ankara-bb-talep-oneri-basvuru  Sitesine girip T.C kimlik no ve e -devlet şifrenizi girdikten sonra başvuru ekranına yönlendirilirsiniz.

Devlet Ödemeleri  Muş Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu Başladı. 2500 TL Doğalgaz yardımı nasıl alınır?

Oradan gerekli bilgileri girip başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Bu form sadece ön başvuru olarak değerlendirilir. Asıl başvuru için bulunduğunuz belediyeye gerekli olan belgelrinizle birlikte ziyaret etmeyi lütfen unutmayın.

Doğalgaz Yardımı Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

 • TC kimlik cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi
 • SGK’dan alınan gelir vergisi ve gelirsizlik belgesi
 • Kronik hastalıklı kişilerde sağlık raporu
 • Kocası öldüyse (ölüm belgesi )

Doğalgaz yardımı almanın şartları Nelerdir?

 • Adresinizin yurtiçinde olması gereklidir.
 • Adres gizliliği kararının olmaması gerekir.
 • Başvuruda bulunan kişinin 18 yaşından büyük olması gerekir.
 • T.C. Vatandaşı olması şarttır.
 • Son 15 gün içerisinde herhangi bir Sosyal Yardım Başvurusunda bulunduysanız e-Devlet Sosyal Yardım Başvurunuz değerlendirmeye alınmayacaktır.

Doğalgaz yardımı ne zaman yatar?

Doğalgaz yardımı mart ve ekim aylarında yatar.

Doğalgaz yardım ödemeleri ne zaman?

Doğalgaz yardımı yılda 2 defaya mahsus olmak üzere Ekim ve Mart aylarında ödeyecektir.

Doğalgaz yardımı ne kadar yatacak?

Kış ayına girmemiz ile beraber bir çok aileye belediyeler ve devlet tarafından kömür ve yakacak yardımının yanında doğalgaz yardımı da  yapılmaktadır. Özellikle Ankara Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi kara kış destek paketi kapsamında yardıma muhtaç olan ailelere 900-2500 TL arasında doğalgaz faturası desteği vermektedir.

Ayrıca sizlere doğalgaz yardımı başvuru formu ve doğalgaz yardımı başvurusu e-devlet üzerinden nasıl yapıldığını yazımızda bulabilirsiniz.

Doğalgaz yardımı nakit mi verilecek?

Doğalgaz yardımının nakit verilmesi söz konusu değildir. Doğalgaz yardımını almaya hak kazandıktan sonra faturanız ve Tc kimlik kartınızla birlikte size en yakın olan PTT şubesine gidip, faturanıza indirim talep edebiliyorsunuz.

Unutmayın indirim tutarı bulunduğunuz Belediyenin doğalgaz için ayırdığı bütçeye, sizin genel durumunuzu göre belirlenir.

Doğalgaz yardımı kaç ay verilecek?

Doğalgaz yardımı sene de 2 defaya mahsus olmak üzere Mart ve Ekim aylarında verilecektir.

Devlet Ödemeleri  Konya Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu

Doğalgaz tasarrufu için altın değerindeki ip uçları

Biliyorsunuz, doğal gazdan tasarruf etmek artık her zamankinden daha önemli. Daha az doğalgaz kullanmak için ne yapabilirsiniz? Sıcak ve rahat yaşamaya devam etmek istiyorsunuz biliyoruz ama biraz tasarruf yaparak cebinizi rahatlatmak size daha iyi gelecektir

Aşağıda, doğalgaz tüketiminizi azaltmanın çeşitli yollarını bulacaksınız. Küçük ipuçlarından büyük önlemlere, düşündüğünüzden daha fazla etkiye sahipsiniz.

Evdeki en büyük doğalgaz tüketicisi kombidir. Isınmanızı (%80-90) ve duşta sıcak suyu (%10-17) halleder. Ardından gaz sobası gelir (% 1-3). Evinizi iyi  yalıtarak çok daha fazla gaz tüketimi tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Yalıtımı kendiniz kurabilirsiniz. Daha büyük projeler için bir yalıtım şirketiyle anlaşabilirsiniz.

Gaz tasarrufu farklı şekillerde yapılabilir. İpuçlarımızla size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Doğalgaz Tasarrufu Nasıl Yapılır?

 • Termostatı varsayılan olarak bir derece veya daha fazla azaltın

Termostatı varsayılan olarak bir derece daha düşük ayarlayın. 20°C yerine 19°C’yi seçin. Veya ısıtıcıyı daha da düşürün. Her derece düşüş, gaz tüketiminde %6-7 oranında tasarruf sağlar. Kalın bir hırka giyin, birkaç mum yakın, bir battaniyeyle kanepeye oturun ve biraz daha düşük sıcaklığa alışın.

Gerçekten alışıyor ve çok şey kazanıyorsunuz. Ve ödediğiniz gaz fiyatı ne kadar yüksek olursa, o m³’leri kullanmazsanız o kadar tasarruf edersiniz.

 • Soğuk bir odada uyuyun

Sıcak bir odada daha uzun süre yatakta kalmak biraz daha cazip gelebilir. Ama enerji maliyetlerinden tasarruf etmek için soğuk odada uyuyabilirsiniz.

Soğuk bir odada uyumanın ayrıca faydalı etkileri vardır: daha hızlı uykuya dalarsınız, daha derin uyursunuz, daha fazla kalori yakarsınız ve melatonin üretimi nedeniyle sabahları daha genç görünürsünüz. Bu hormon yaşlanma sürecini yavaşlatır.

Bir yere giderken sıcaklığı düşürün 

Devlet Ödemeleri  1000 TL Doğalgaz Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu

Birkaç saatliğine dışarı çıkmak zorunda mısınız? Ardından kalkıştan bir saat önce termostatı düşürebilirsiniz. Bu süre zarfında çok fazla soğumaz. Bütün gün evde değil misiniz? Ardından sıcaklığı standart olarak birkaç derece daha düşük tutabilirsiniz.

Bu size çok fazla enerji tasarrufu sağlayabilir. Daha sonra evi tekrar hoş bir sıcaklığa getirmek için biraz daha ısıtsanız bile yine de kârdasınız. Ayrıca bu olayın her eve ve yalıtım derecesine göre farklılık gösterdiğini lütfen unutmayın.

Bazı odalarda petekleri kapatın

İçinde bulunmanıza gerek olmayan odalarda petekleri kapatın. Siz günün büyük bir bölümünde oturma odasında geçirirken yatak odasında bir ısıtıcının olmasına gerek var mı gerçekten?

 • Kapıları kapatın 

Tüm odaları (aynı sıcaklıkta) ısıtmazsanız kapıları kapatın. Bu size çok fazla gaz tüketimi tasarrufu sağlar. Sık sık kapılarınızı kapatmayı unutur musunuz? Ardından kapı kapatıcıları kullanın, bu kapılar otomatik olarak kapanır. Ayrıca pencereler ve kapılar için taslak şeritleri düşünün. Küçük yatırım, büyük kazanç.

 • Eve bağlı olarak tasarruf

Not: Belirli işlemlerle ne kadar tasarruf edeceğiniz evin türüne bağlıdır. Yalıtımı çok iyi ve enerji etiketi yüksek bir eviniz mi var ? Bu eviniz ısıyı uzun süre korur ve aynı zamanda hızla tekrar ısınır. Bu durumda, geçici olarak birkaç derece daha düşük ısıtmak muhtemelen faydalıdır.

Yavaş yavaş ısınan eski bir eviniz var mı? O zaman tekrar rahat sıcaklığa ısıtmak size daha fazla gaza mal olabilir. Öyleyse kendiniz için en iyi seçeneği arayın: Isıtmayı oldukça sabit bir sıcaklıkta tutmalı mıyım yoksa tutmamalı mıyım? Bir akıllı sayaç uygulaması kullanarak ve günlük tüketimi görüntüleyerek sıcaklıkları ve gaz tüketimi seviyesini deneyebilirsiniz.

 


Doğalgaz yardımı için hemen https://www.devletodemeleri.com/dogalgaz-yardimi/ sayfasını ziyaret edin.

4.7/5 - (16 Oy )

devlet ödemeleri

Youtube Kanalımızı Takip Edebilirsiniz <<< https://www.youtube.com/@engelsizmedya >>>

devlet ödemeleri

Merve Keser

Sosyal Yardım ve Maddi Yardım Başvuruları Hakkında Son Gelişmeleri Siz Değerli Takipçilerimiz İle Paylaşmaktayım.

2 Yorum

 1. Merhaba ev hanımıyım 4 çocuk annesiyim 2 öğrencim var Kiradayım doğalgaz yok soba ile ısınıyoruz küçük çocuklar ısınmıyor O yüzden sizden üstüme desteği istiyorum

 2. Yeni evlenendim matdi durum iyi degil
  Çalışmıyorum sıkorta yok devletimizden matdi yardim iztiyorum kımsem yok annem yok babam yok devletimizden yardım iztiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu