Doğalgaz Yardımı

Doğalgaz Tüketim Desteği Başvurusu Başladı. Başvuru Formu

Doğalgaz Tüketim Desteği Başvurusu. Doğalgaz Tüketim Desteği Nasıl Alınır? Doğalgaz Tüketim Desteği Kimler Alabilir? Doğalgaz Tüketim Desteği Alma Şartları Nelerdir? Doğalgaz Tüketim Desteği Yardımı Ne Zaman Yatacak?

Doğalgaz Tüketim Desteği Başvurusu

Doğalgaz Yardımı Başladı. Devletimiz, kendi bünyesinde birtakım sosyal ve maddi projeler yürütür. Yürüttüğü bu sosyal ve maddi yardımlar ile devlet aynı zamanda kendi sosyal politikasını da destekler.

Bu yapılan yardımların genel amacı ise; vatandaşların refah seviyesini yükseltmek, yaşam kalitesini arttırmak ve maddi desteğe ihtiyacı olan dar gelirli ve yardıma muhtaç olan tüm vatandaşlarına yardım eli uzatmaktır.

Son yıllarda hızla artan enflasyon oranları sebebiyle gün geçtikçe düşen alım gücü, vatandaşın parasını hızla eritmektedir. 

Günlük ihtiyaçlarını bile almakta zorlanan vatandaşlar için, yapılan bu yardım projelerinin varlığını öğrenen vatandaşlar, bu yardım kapsamında olmak istiyor ve doğalgaz tüketim desteği başvurusu yapmak için sıraya giriyorlar.

Devlet, özellikle kış aylarında oldukça fazla artan doğalgaz faturaları karşısında vatandaşı maddi anlamda desteklemek için uygulamaya koyduğu bu yardım projesinin tüm detaylarını bu yazı dizimizde siz de bulabilecek ve bu yapılan yardımlar sayesinde bir miktar bile olsa kendinizi maddi anlamda daha rahat hissedebileceksiniz.

Devlet, yapmakta olduğu bu sosyal ve maddi yardım projeleri ile sınırları içinde bulunan vatandaşlarını aynı zamanda sosyal ve psikolojik anlamda da destekler ve hayatın içine daha fazla karışmasını sağlar.

Doğalgaz Tüketim Desteği Başvurusu
Doğalgaz Tüketim Desteği Başvurusu

Doğalgaz Tüketim Desteği Nasıl Alınır?

Aile ve sosyal politikalar bakanı olan Mahinur Özdemir Göktaş son yaptığı açıklama ile birlikte doğalgaz tüketim desteği nasıl alınır sorusuna gerekli olan cevapları verdi.  Eğer siz de bu verilecek olan maddi yardım türünden fayda görmek istiyorsanız, devletimizin resmi sitesi olan e devlet sitesine kimlik numaranız ve PTT üzerinden oluşturduğunuz kişisel şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan arama butonuna doğalgaz yardımı ya da sosyal yardım başvuru hizmeti yazmanız lazım. 

Bu yardım ekranına giriş yaptıktan sonra, ekranınızda belirecek olan başvuru formunuzu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekir. Bu yardım formunda, maddi durum gelir belgeniz, evde yaşayan kişi sayısı, ikamet adresiniz ve iletişim numaranız sizden istenecek ilk bilgilerdir.

Bu bilgileri de girdikten sonra, başvuru formunuz onay görürse on beş gün ile bir ay arasındaki bir süre zarfında siz de bu yardımdan faydalanabileceksiniz. Bu yardım ekranına ulaşmak için https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti linkine tıklayabilir ve başvurunuzu bu adres üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Doğalgaz Tüketim Desteği Kimler Alabilir?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olan Göktaş doğalgaz desteği kimler alabilir sorusuna da gerekli olan cevapları verdi. Bu yardım türünde faydalanacak olan kişiler geçen yıllarda şu şekilde belirlenmiştir;

Doğalgaz Tüketim Desteği Alma Şartları Nelerdir?

  • 3294 sayılı kanun 
  • Dar gelirli, ihtiyaç sahibi ve dar gelirli olan vatandaşlar,
  • 65 yaş üstü kimsesiz vatandaşlar
  • Asgari gelir altında yaşamak zorunda kalanlar

Ama 2022 yılında yapılan düzenleme ile 647 ilçe ve beldede ikamet eden ve doğalgaz altyapısı bulunan, doğalgaz aboneliği olan herkes bu yardım türünden faydalanabilecektir.

Doğalgaz Tüketim Desteği Yardımı Ne Zaman Yatacak?

Doğalgaz tüketim desteği yardımı ne zaman yatacak diye merak ediyorsanız, konuyu size şu şekilde açıklamalıyız ki, bu yardım türü hesaplarınıza yatmak yalnızca faturalarınızdan ücret miktarı düşer. Yani, bu yardımı alan kişiler her ay onlara en yakın olan PTT şubesine bir önceki doğalgaz faturası ile giderler ve hesaplarına yatan yardım ücreti, faturalarına yansır ve daha az fatura ücreti ödemiş olurlar.

Yani bu yardım türü, nakdi olarak hesaplarınıza yatmaz sadece ödenecek fatura hesabınıza yansıyacaktır. Verilen bu yardım türü, tamamen geri ödemesiz olarak tüm vatandaşlara eşit olarak hibe edilir.

Doğalgaz yardımı başvurusu için hemen https://www.devletodemeleri.com/dogalgaz-yardimi/ sayfasını ziyaret edin.

5/5 - (14 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

3 Yorum

  1. Yeni evlenendim eşim Azerbaycan devletimizden matdi yardim iztiyorum
    Evimiz kira elektrik su doğalgaz devlet mizden matdi yardim iztiyorum kımsem yok annem yok babam yok

  2. Kiracıyim okuyan oğlum var eşim iş oldukça çalışıyor serbest meslek dogalgaz ce elektrik yardımı istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu