Haberler

Dilan Polat ve Eşi Engin Polat, Kara Para Aklama İddialarıyla Gözaltına Alındı

Dilan Polat ve Eşi Engin Polat, Kara Para Aklama İddialarıyla Gözaltına Alındı. Dilan Polat Yakalandı Mı? Engin Polat Gözaltına Alındı

Dilan Polat ve Eşi Engin Polat, Kara Para Aklama İddialarıyla Gözaltına Alındı. Dilan Polat Yakalandı Mı? Engin Polat Gözaltına Alındı. Ünlü sosyal medya fenomeni Dilan Polat ve eşi Engin Polat, hakkında sosyal medyada dolaşan kara para aklama iddiaları sonrasında savcılık kararıyla gözaltına alındı. Bu haber, her iki ismin de yoğun takipçi kitlesi bulunduğu düşünüldüğünde, toplumda büyük bir yankı uyandırdı.

Dilan Polat ve Eşi Engin Polat, Kara Para Aklama İddialarıyla Gözaltına Alındı
Dilan Polat ve Eşi Engin Polat, Kara Para Aklama İddialarıyla Gözaltına Alındı

Dilan Polat ve Engin Polat İle Birlikte 17 Kişi Gözaltına Alındı

TRT Haber’in aktardığına göre; İstanbul başta olmak üzere altı farklı ilde gerçekleştirilen operasyonlar sonucu Dilan Polat, eşi Engin Polat ve birlikte 17 kişi gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında, çeşitli suç iddiaları nedeniyle bu kişilere yönelik başlatılan soruşturma devam ediyor.

MASAK Raporu Netleşti

Soruşturma kapsamında, Dilan ve Engin Polat’ın da aralarında bulunduğu şüphelilere ait şirketlerde bulunan dijital materyal ve defterlere el konuldu. MASAK tarafından hazırlanan ön inceleme raporu, 200 milyon lira değerindeki para transferlerini ve bu paraların gayrimenkul ve araç alımlarında kullanıldığı bilgisini içeriyor.

Polat Ailesinin Mal Varlıklarına Tedbir Kondu

Söz konusu raporun ardından, Polat çifti ve aile bireylerinin sahibi olduğu toplam 27 şirketin mal varlıklarına tedbir konuldu. Bu gelişme, iddiaların ciddiyetini bir kez daha gözler önüne serdi.

Geniş Çaplı Operasyon Başlatıldı

İstanbul merkezli düzenlenen operasyon, Ankara, Yalova, Ordu, Kırklareli ve Manisa illerini de kapsadı. Bu operasyonda, Engin Polat, Dilan Polat ve diğer şüphelilerin yanı sıra, Sinem Sıla Doğu, Kürşat Polat ve Ahmet Gün de gözaltına alındı.

Gözaltına alınan kişilere ait evlerde yapılan aramalarda, çeşitli tapu, faturalar ve yüksek miktarda nakit para ele geçirildi.

Dilan ve Engin Polat’ın gözaltına alınması, sosyal medya ve diğer haber kaynaklarında geniş yer buldu. Polis ekipleri, olayla ilgili yürüttüğü çalışmalarını sürdürürken, gözler şimdi savcılığın bu konudaki kararına çevrildi.

5/5 - (5 Oy )

devlet ödemeleri

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu