Sosyal Yardım

Deprem Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Deprem Kredisi Veren Bankalar. Deprem Kredisi Şartları Nelerdir? Deprem Kredisi Nasıl Alınır? Deprem Kredisi Faizi Ne Kadar? Kimler Deprem Kredisi Alabilir?

Deprem Kredisi Veren Bankalar. Deprem Kredisi Şartları Nelerdir? Deprem Kredisi Nasıl Alınır? Deprem Kredisi Faizi Ne Kadar? Kimler Deprem Kredisi Alabilir?

Deprem Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Deprem kredisi veren bankaların sayısı her geçen gün artmaktadır. Şu an için depremzedelere kredi veren bankalar şu şekildedir;

 • Vakıfbank
 • Ziraat bankası
 • Halkbank
 • Garanti BBVA

Banka kapsamında ayrıca çalıştığınız bankaların bu olanağının bulunup bulunmadığını bizzat banka ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Ayrıca depremzedelere deprem kredisi veren bankalarla çalışmak zorunda değilsiniz. Daha önce hiçbir çalışmanızın bulunmadığını bankalara başvuru yapabilir ve deprem kredisi imkanlarından yararlanabilirsiniz. Tüm depremzedeler ayrım yapmaksızın bu kredi imkanından yararlanabilir.

Deprem Kredisi Veren Bankalar Hangileri
Deprem Kredisi Veren Bankalar Hangileri

Deprem Kredisi Şartları Nelerdir?

 • Deprem kredisi kapsamında işinden ve evinden olan kimseler banka müşterisi olmasa bile gerekli destekten faydalanabilir.
 • Aranan şartlar arasında depremzede olmak gerekir.
 • Ayrıca mutlaka 18 yaşının doldurulması lazımdır.
 • Buna ek olarak alınacak kredi kapsamında işsiz ya da çalışan veya işyeri sahibi olmaksızın herkes bu destekten yararlanabilir.
Deprem Kredisi Şartları Nelerdir
Deprem Kredisi Şartları Nelerdir

Deprem Kredisi Nasıl Alınır?

Deprem kredisi almak için Vakıfbank, Ziraat Bankası gibi bankaları tercih ederek gerekli krediden yararlanabilirsiniz.

Kredi olanaklarından yararlanacak kişiler öncelikli olarak şartları yerine getirmelidir. Deprem bölgesinde maddi manevi zarara uğramış kişilerin bu destekten faydalanması mümkündür.

Başvuru için öncelikli olarak mobil bankacılık, Internet bankacılığı ya da telefon bankacılığını tercih edebilirsiniz.

Deprem Kredisi Nasıl Alınır
Deprem Kredisi Nasıl Alınır

Deprem Kredisi Faizi Ne Kadar?

Deprem kredisi  bankaların belirlediği tutarlarda depremzedelere destek sağlamak amaçlı verilecektir. Belirlenen rakam 20.000 TL ödemelerde yapılacaktır.

Hiçbir önceliği bulunmayan bu rakam düşük faizli oranlarla borç kapatmak için kullanılabilir. Her depremzede bu başvuruyu yapabilir ve geri ödemesi en az üç ay sonra olan kredi başvurusunda bulunabilir.

Ayrıca diğer detayları bizzat bankayla görüşerek öğrenebilirsiniz.

Kimler Deprem Kredisi Alabilir?

 • Deprem kredisi almak isteyen kişilerin mutlaka depremzede olarak maddi ve manevi zarara uğradığı durumlar bulunmalıdır.
 • Kredi sadece depremzedelere sağlanmaktadır. Bu sebepten dolayı depremzede ilgili krediyi alabilmek için bankanın istediği evrakları tamamlamalıdır.
 • Banka personeli sizden gerekli evrakları ister ve krediniz onaylandıktan sonra aynı gün krediyi kullanma imkanına sahip olursunuz.
 • Buna ek olarak kredi başvuruları için deprem bölgelerinde mobil araçlar hizmet sunmaktadır. Şehir merkezinizde bulunan mobil araçları ziyaret ederek kredi fırsatları ve olanaklarından fayda sağlamanız mümkündür.

Depremzedelere 10 bin tl destek başvurusu başladı. Başvurmak için hemen https://www.devletodemeleri.com/10-000-tl-yardim/ tıklayın ve başvuruda bulunun.

1/5 - (1 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu