Güncel

Toki Başvuru E-Devlet Başvusu Nasıl Yapılıyor. Kimler Başvuru Yapabilir?

Toki Başvuru E-Devlet Başvusu Nasıl Yapılıyor. Kimler Başvuru Yapabilir? Toki Başvuru Şartları Nelerdir? E-Devlet Toki Başvuru Nasıl Yapılır? 19 Eylül’den 28 Eylül’e kadar ise tüm vatandaşlar sınırlama olmadan e-devlet üzerinden başvuru yapabilecektir. Toki Başvuru Formu

Toki Başvuru E-Devlet Başvusu Nasıl Yapılıyor. Kimler Başvuru Yapabilir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal konut projeleri ile alakalı detaylı açıklamalarından sonra vatandaşlar birçok soruyu yöneltmeye başlamıştır. Bu soruların başında ise başvurunun nasıl yapılacağı gelir. Toki başvuru e-devlet üzerinden dakikalar içerisinde yapılabilmektedir. E-devlet üzerinden başvuru yapabilmek için şu adımları takip etmeniz gerekir:

 • E-Devlet sayfasına giriş yapın ve arama kısmından ‘’Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’’ yazın ve aratın. Çıkan seçeneklerden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’’ kısmına tıklayın
  Toki başvurusu nasıl yapılır?
  Toki başvurusu nasıl yapılır?
 • Toki Konut başvurusu yoğunluğu olmasın diye TC Kimlik numaralarının son hanelerine göre başvuru sistemini aktif etmektedir. 0 dan 8 kadar Tc no son rakamına göre günler belirlenmiştir. Sizin Tc Kimlik numaranızın son rakamı ne ise o gün başvuru sistemi size açılacaktır.
  Toki Başvuru
  Toki Başvuru
 • TC Kimlik numaranızın son rakamının izin verildiği gün sisteme giriş yaptığınızda, yukarıda yer alan görsel yerine ‘’Konut Başvurusu’’ butonu yer alacaktır. Bu butona tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.
Devlet Ödemeleri  Ptt personel alımı 2023 başvuru. Kimler Nasıl Başvurabilir? Başvuru Formu

Yukarıda yer alan işlemlerin ardından sizlere bazı sorular sorulacaktır. Sorulan tüm soruları yanıtladıktan sonra başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ancak e-devlet üzerinden alınan başvurularda yoğunluk yaşanmaması için T.C. kimlik numarasının son hanesine göre başvuru alınacaktır. Bu bilgilendirme ilgili ekranda karşınıza çıkar.

Toki E-Devlet Başvusu Nasıl Yapılıyor
Toki E-Devlet Başvusu Nasıl Yapılıyor

Toki Başvuru Şartları Nelerdir?

Sosyal konut projesinden faydalanabilmek için bazı şartları taşımanız gerekir. Toki başvuru şartları nelerdir sorusunun yanıtı aşağıda sıralanmıştır:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
 • Daha önce TOKİ tarafından yapılan projelerden faydalanmamak.
 • Aylık hane gelirinin İstanbul için en fazla18 bin TL, diğer şehirler içinse en fazla 16 bin TL olması.
 • Genç kategorisinde başvuru yapmak isteyen vatandaşların 14 Eylül 1992 tarihinden sonra doğmuş olması.
 • Hane başına 1 başvuru yapmak.
 • Projenin bulunduğu il sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet etmek.
Devlet Ödemeleri  Yerinde dönüşüm projesi şartları nelerdir?

Sosyal konut projelerine başvuruda bulunabilmeniz için taşımanız gereken şartlar yukarıda sıralanmıştır. Eğer sizler de bu şartları taşıyorsanız başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Toki Başvuru Nasıl Yapılır?

E-devlet Toki başvuru nasıl yapılır sorusu sıklıkla sorulmakta ve yanıt aranmaktadır. Sosyal konut projelerine Ziraat Bankası ve Halkbank üzerinden başvuru yapılabileceği gibi aynı zamanda e-devlet üzerinden de başvuru yapılabilir. E-devlet üzerinden başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, internet tarayıcısından https://www.turkiye.gov.tr/toki-konut-is-yeri-basvurusu adresine gitmelidir.

Bu adrese gittiğinizde sizleri bir sayfa karşılar. Başvurular T.C. kimlik numarasının son hanesine göre alındığı için sizler sayfayı göremeyebilirsiniz. T.C. kimlik numarasının son hanesine göre belirlenen tarihler ise şunlardır:

 • 0 olan vatandaşlar için 14 Eylül
 • 2 olan vatandaşlar için 15 Eylül
 • 4 olan vatandaşlar için 16 Eylül
 • 6 olan vatandaşlar için 17 Eylül
 • 8 olan vatandaşlar için 18 Eylül

19 Eylül’den 28 Eylül’e kadar ise tüm vatandaşlar sınırlama olmadan e-devlet üzerinden başvuru yapabilecektir.

Toki Başvuru Formu

Sosyal konut projelerine başvuruda bulunabilmek için Toki başvuru formu doldurmanız gerekir. Bu formu az önce de belirttiğimiz gibi e-devlet üzerinden doldurabilirsiniz.

Devlet Ödemeleri  Depremzede Otobüs Bileti

Ancak yüz yüze form doldurmak isteyen vatandaşların Ziraat Bankası veya Halkbank şubelerine gitmeleri gerekecektir.

Ziraat Bankası veya Halkbank şubesine gittiğinizde tarafınıza bir form verilir. Formda yer alan soruların tamamını yanıtlamanız durumunda ise başvurunuz alınacaktır. Bu aşamalarda herhangi bir nedenden ötürü sorun yaşarsanız yetkililerden yardım alabilirsiniz.

Aynı zamanda aklınıza takılan soruların yanıtını bulabilmek için kurum ile iletişime geçebilirsiniz.

Toki’den ev alma şartları nelerdir? Hemen https://www.devletodemeleri.com/toki-ev-alma-sartlari-nelerdir-toki-evleri-kimlere-cikar-toki-ev-ucretleri-nelerdir/ Tıklayın.

5/5 - (10 Oy )

devlet ödemeleri

Youtube Kanalımızı Takip Edebilirsiniz <<< https://www.youtube.com/@engelsizmedya >>>

devlet ödemeleri

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu