Güncel

Deprem Haritası. Deprem Haritası Canlı

Deprem Haritası. Deprem Haritası Canlı. AFAD Deprem Haritası Sorgulama Nasıl Yapılır? Deprem Haritası Türkiye 2023 

Deprem Haritası. Deprem Haritası Canlı. AFAD Deprem Haritası Sorgulama Nasıl Yapılır? Deprem Haritası Türkiye 2023 

AFAD ve MTA’nın ortak çalışmasıyla birlikte ülkemizdeki fay hatlarının hangi şehirlerden veya ilçelerden geçtiğini deprem haritasından sürekli bir şekilde güncelleyerek göstermektedir.

Ülkemizde Kuzey Anadolu Fay Hattı, Doğu Anadolu Fay Hattı ve Batı Anadolu Fay Hattı bulunmaktadır. Deprem haritasından kırmızı olarak gösterilen iller birinci derece riskli deprem bölgeleri, pembe renkte gösterilen iller ise ikinci derece riskli deprem bölgeleri ve sarı renk olarak gösterilen iller ise üçünde derece riskli deprem bölgeleridir.

Deprem Haritası. Deprem Haritası Canlı

Deprem Haritası Canlı

Dünya deprem haritasının canlı olarak takip etmek için Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nün resmi internet sitesine girmeniz gerekmektedir.

AFAD Deprem Haritası Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • AFAD deprem haritası sorgulama işlemi hem AFAD’ın resmî sitesinden hem e-devlet üzerinden yapılmaktadır.
  • E-devlet sisteminde AFAD deprem haritası sorgulama işlemini yapmak için şu işlemleri takip ediniz:
  • T.C. kimlik numaranız ve şifrenizle e-devlet portalına giriş yapınız. E-devlet şifreniz yoksa, en yakın PTT şubesine giderek şifrenizi temin edebilirsiniz.
  • E-devlet sistemini giriş yaptıktan sonra, karşınıza çıkan arama motoruna “AFAD deprem haritası sorgulama” yazınız.

Deprem Haritası Türkiye 2023 

2023 Türkiye deprem haritasına göre birinci derece deprem riski bulunan iller İzmir, Balıkesir, Manisa, Muğla, Aydın, Denizli, Isparta, Uşak, Bursa, Bilecik Yalova, Sakarya, Düzce, Kocaeli, Kırşehir, Bolu, Karabük, Hatay, Bartın, Çankırı, Tokat, Amasya, Çanakkale, Erzincan, Tunceli, Bingöl ve Muş, Hakkari, Osmaniye, Kırıkkale ve Siirt.

2023 Türkiye deprem haritasına göre ikinci derece deprem riski olan iller ise Tekirdağ, İstanbul (1 ve 2. Bölge), Bitlis, Kahramanmaraş, Van, Adıyaman, Şırnak başta olmak üzere, Zonguldak, Tekirdağ, Afyon, Samsun, Antalya, Erzurum, Kars, Ardahan, Batman, Iğdır, Elazığ, Diyarbakır, Adana, Eskişehir, Malatya, Kütahya, Çankırı, Uşak, Ağrı ve Çorum.

2023 Türkiye deprem haritasına göre üçüncü derece deprem riskinde bulunan iller ise Eskişehir, Antalya, Tekirdağ, Edirne, Sinop, İstanbul, Kastamonu’yu, Ordu, Samsun, Giresun, Artvin, Şanlıurfa, Mardin, Kilis, Adana, Gaziantep’in de bazı bölgeleri ve Kahramanmaraş, Sivas, Gümüşhane, Bayburt, Kayseri, Yozgat, Çorum, Ankara, Konya, Mersin ve Nevşehir.

2023 Türkiye deprem haritasına göre deprem riski az olan, dördünce ve beşince grupta bulunan iller Sinop, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Kırklareli, Ankara, Edirne, Adana, Nevşehir, Niğde, Aksaray, Konya ve Karaman’dır.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nün internet sitesinden canlı olarak deprem haritasını takip etmek için buraya http://www.koeri.boun.edu.tr/sismo/2/tr/ tıklayınız.

AFAD’ın deprem tehlike haritasına ulaşmak için buraya https://www.afad.gov.tr/turkiye-deprem-tehlike-haritasi tıklayınız.

E-devlet üzerinden AFAD deprem haritasını sorgulamak için buraya https://www.turkiye.gov.tr/arama?aranan=T%C3%BCrkiye%20Deprem%20Tehlike%20Haritalar%C4%B1 tıklayınız. Şu an sayfaya giriş yapılmamaktadır.

Devlet Ödemeleri yardım başvurusu için hemen https://www.devletodemeleri.com ziyaret edin.

 

5/5 - (6 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu