Maddi Yardım

Cimer 1000 Tl Yardım Başvurusu Nasıl Alınır?

Cimer 1000 Tl Yardım Başvurusu Nasıl Alınır? Cimer 1000 Tl Yardım Başvuru Formu. Cimer Yardım Başvurusu. Cimer 700 Tl Yardım Nasıl Alınır? 

Cimer 1000 Tl Yardım Başvurusu Nasıl Alınır? Cimer 1000 Tl Yardım Başvuru Formu. Cimer Yardım Başvurusu. Cimer 700 Tl Yardım Nasıl Alınır? 

Cimer 1000 Tl Yardım Başvurusu Nasıl Alınır?

Hayat şartlarının daha da zorlaşması ile beraber vatandaşlar arayış içerisine girerek yardım alabilecekleri kuruluşlara yönelmektedir. Yoksul ve yardıma muhtaç dar gelirli ailelere yardımda bulunan birden fazla kuruluş bulunmaktadır.

Buna bağlı olarak her yardımdan faydalanmak isteyen dar gelirli vatandaşlar tarafından, Cimer 1000 tl yardım başvurusu nasıl alınır sorusu bir hayli merak edilerek,  detaylı şekilde araştırılmaktadır.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi istek, şikayet gibi başvuruların cumhurbaşkanlığı merkezine iletilmesine olanak sağlayan ve online şekilde hizmet veren bir iletişim merkezidir.

İhtiyaç sahibi, yardıma muhtaç vatandaşlar hangi kuruma yardım başvurusunda bulunmak isterse bu sistem aracılığı ile durumlarını cumhurbaşkanlığına kolaylıkla iletebilmektedir.

Cumhurbaşkanlığı bu yardım talebini inceleyerek gerekli platformlara ulaştırır ve yardım başvurunuz değerlendirildikten hemen sonra tarafınıza  olumlu ya da olumsuz bir biçimde dönüş sağlanır.

Cimer 1000 Tl Yardım Başvuru Formu

Cimer yardım başvurusu formu için bu linke https://www.cimer.gov.tr/Basvuru tıklayıp, e-devlet ile giriş yapma işlemini gerçekleştirdikten sonra marnis sistemi üzerinden tüm bilgileriniz otomatik şekilde gelmektedir.

Cimer 1000 Tl Yardım Başvurusu Nasıl Alınır
Cimer 1000 Tl Yardım Başvurusu Nasıl Alınır

Cimer 1000 tl yardım başvuru formu  doldurmak için ayrıca e-Devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/cumhurbaskanligi-iletisim-merkezi  linkine tıkladığınız zaman aynı şekilde kolaylıkla giriş yapabilmeniz mümkündür. Yer alan bilgilerin doğruluğunu kontrol ettikten hemen sonra adresinizin doğru olduğunu onaylayarak istediğiniz şekilde işlem yapabilirsiniz.

Cimer Yardım Başvurusu

Cimer’e web sitesi üzerinden yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar https://www.cimer.gov.tr/ linkine tıkladıktan sonrasında  “Başvuru Yap” seçeneğine tıklanmalıdır. Bunun ardından Cimer yardım başvurusu için takip edilecek işlem basamakları şu şekildedir:

 •  İlk olarak T.C. kimlik numarası ve şifre ile sisteme giriş yapılır,
 • Sisteme giriş yaptıktan sonra “İstek, Şikayet, Öneri” gibi hangi alanda başvuru yapmak istenilirse o kısım tercih edilir. Yardım başvurusunda bulunmak  isterseniz “İstek” seçeneğini seçmeniz gerekmektedir,
 • Daha sonra ise e-Devlet sisteminde yer alan kayıtlı olan adres bilgileri ekranda belirecektir. Eğer kayıtlı adres bilgilerinizde herhangi bir değişiklik varsa adres bilgilerinizi değiştirmelisiniz,
 • Adres bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ettikten sonra “İleri” seçeneğine tıklayarak yardım talebinizin içeriğini az ve öz anlaşılır şekilde anlatan başvuru metnini yazmalısınız. Eğer sisteme yüklemek istediğiniz bazı  belgeler bulunuyorsa “Dosya Seç” butonuna tıklayarak belgelerinizi yükleyebilirsiniz,
 • Bu işlemi de sorunsuz şekilde yaptıktan sonra “İleri” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Başvuruda bulunmak  istediğiniz kurumu seçtikten ve sunulan yasal bilgilendirme metnini onayladıktan  hemen sonra iletmiş olduğunuz talebiniz ilgili kuruma mutlaka ulaştırılacaktır.

Cimer 700 Tl Yardım Nasıl Alınır? 

Birden fazla kişinin merak ettiği konulardan biride Cimer 700 tl yardım nasıl alınır Cimer ve Cimer yardım parası kimlere verilir sorusudur.

Cimer üzerinden yapılan bütün para yardımları ve maddi yardım başvuruları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gönderilmekte olup, bu kurum tarafından yapılan incelemeler sonucunda yardıma uygun görülen kişilere para yardımı yapılmaktadır.

Cimer üzerinden direk olarak para yardımı yapılmamaktadır. Cimer üzerinden para yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşların, bunun yerine direk olarak bu linke https://www.turkiye.gov.tr/ashb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu?basvuru=formu tıklayıp para yardımı başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Tüm bunların dışında ALO 150 hattını arayarak yardım başvurusunda da bulunmak mümkündür. Ayrıca yardım başvurusunda bulunur iken, dilerseniz kimlik bilgilerinizin gizli kalmasını sağlayabilirsiniz.

Telefon ve online başvuru haricinde mektup veya faks göndererek ya da bizzat giderek başvuru yapabilme şansınız bulunmaktadır.

Cimer diğer maddi yardım başvuruları için hemen https://www.devletodemeleri.com/?s=cimer ziyaret edin.

5/5 - (33 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

8 Yorum

 1. Askeri ücretle çalışıyorum 4cocugumvar depremden dolayı sıkıştım ondan dolayısıyla istiyorum

 2. Banada yardım edin esim calısmıyor 2 yaşında çocuğumuz var bende ev hanimiyim deprem cok etkiledi esım işsiz kaldı lutfen duyun sesimi evim kira

 3. Babam vefat etti annem hasta benimde epilepsi hastalığım var çalışamıyorum yardıma ihtiyacım var yüzde kırk epilepsi raporun var çalışamıyorum

 4. Merhaba ler 3 cocugum var evi kira 2 500 cok zor durumdayız yardım edın eşım aşkerı ucreti calişi yardım edım borcmız var cok zor iki çocuğu okula gidiyorum kirtasiye ıhtac alamıyorum yardım edım

 5. Vallahi billahi yasin kur an peygamber efendimizin bizim yok Tapu yok diploma Yok maaşı engelli idare yüzde 39 eşi anlamıyorum ben çok hasta ameliyat olacağı kızım var hastayım ya rabbim Bismillahirrahmanirrahim Allah bana yardım etsin inşallah

  1. Vallahi billahi Yasin kur an peygamber efendimiz Hz Muhammed sav efendimiz bizim yok Tapu yok diploma Yok maaş engelli idare yüzde 39 eşi anlamıyorum ben çok hasta ameliyat olacağı kızım var hastayım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu