Güncel

Büyükbaş Hayvan Desteği Nasıl Alınır?

Büyükbaş Hayvan Desteği Nasıl Alınır? Büyükbaş hayvan desteği kimlere verilir? Büyükbaş hibe desteği 2023 başvuru ne zaman? Büyükbaş hayvanlara destekleme var mı?

Büyükbaş Hayvan Desteği Nasıl Alınır? Büyükbaş hayvan desteği kimlere verilir? Büyükbaş hibe desteği 2023 başvuru ne zaman? Büyükbaş hayvanlara destekleme var mı?

Büyükbaş Hayvan Desteği Nasıl Alınır? Başvuru Formu

Büyükbaş hayvan desteği, KOSGEB, tarımı destekleyen dernekler ve Tarım ve Orman İl Müdürlükleri tarafından verilmektedir. Bu yüzden büyükbaş hayvan desteği almak isteyen vatandaşlar bu kurumlarla iletişime geçerek başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Başvuruda istenen şartları yerine getiren kişilerin başvuruları onaylanmaktadır. Başvuruları onaylanan kişiler ise büyükbaş hayvan desteğinden faydalanabilmektedir.

Büyükbaş Hayvan Desteği Nasıl Alınır
Büyükbaş Hayvan Desteği Nasıl Alınır

Büyükbaş Hayvan Desteği Kimlere Verilir?

  • T.C. vatandaşı olmalı,
  • 18 yaşından büyük olmalı,
  • Çiftçi kayıt sisteminde bulunmalı,
  • En az 12 yıldır hayvancılık yapmış olmalı,
  • Proje hazırlayarak ilgili kurumlara sunmalı ve onaylanmalıdır. Bu şartları yerine getiren kişilere büyükbaş hayvan desteği verilmektedir.

Büyükbaş Hibe Desteği 2023 Başvuru Ne Zaman?

2023 büyükbaş hibe destek başvuruları 1 Ocak ve 31 Mart tarihleri arasında yapılmaktadır.

Büyükbaş Hayvan Yem Desteği Ne Zaman Ödenecek?

Kahramanmaraş merkezli deprem sonucunda afet bölgesi ilan edilen 11 ilde hayvan yetiştiricilerine büyükbaş hayvan başına 500 TL, küçükbaş hayvan başına ise 50 TL yem desteği verileceği açıklanmıştır.

Büyükbaş hayvan yem destekleri ise bir kere verilmek şartıyla 31 Aralık 2023 tarihine kadar Ziraat Bankası aracılığıyla verilmektedir.

Ayrıca hayvancılık bilgi sistemindeki Türkvet veri tabanına kayıtlı olan depremzede vatandaşlar yem desteğinden yararlanabilecektir.

Devlet Ödemeleri para yardım başvurusu için https://www.devletodemeleri.com tıklayın.

5/5 - (25 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu