Elektrik Fatura Desteği

Bursa Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu

Bursa Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu. Bursa Belediyesi Elektrik Fatura Desteği. Bursa Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Bursa Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu. Bursa Belediyesi Elektrik Fatura Desteği. Bursa Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Bursa Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır Başvuru Formu
Bursa Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır Başvuru Formu

Bursa Belediyesi elektrik yardım başvurusu ihtiyaç sahibi kimseler tarafından yapılabilir. İhtiyaç sahibi kimseler bu başvuruyu belediyeye gittiklerinde oluşturabilir. Muhtaç aileler için ekonomik anlamda rahatlık yaratacak olan elektrik yardım başvurusunda faturalar belediye tarafından sağlanan yardımlarla ödenebilir.

Belirli bir kısmını kapsayacak olan bu ödeme şekli evde yaşayan kişi sayısına göre verilir. Kısacası evde kaç kişi yaşıyorsa buna göre kullanım miktarları hesaba katılır ve ödemeler her ihtiyaç sahibine farklı bir şekilde yapılabilir. Bu sebepten dolayı mutlaka başvuru sırasında evde yaşayan kişileri belirtmenizde fayda vardır. 

Nüfus bilgileri istenirse mutlaka belediyeye verilmelidir. Buna ek olarak başvuruyu mesai saatleri içerisinde ve hafta içi olacak şekilde belediyeye giderek sosyal hizmet destekleri biriminden yapabilirsiniz. İhtiyaç sahibi kimseler dilerse bu yardım başvurusu yanında farklı başvurularda gerçekleştirebilir.

Öncelikli olarak şartları sorgulayabilir ve sonrasında kendinize uygunsa bu başvuruları gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru yapacaklarını dikkat etmesi gereken birtakım önemli detaylar şu şekilde açıklanabilir;

  1. Tek bir haneden bir kez başvuru yapılmalı,
  2. Başvuru yapacak kişinin ihtiyaç sahibi kimseler sınıfında olması gerekir,
  3. Başvuru sırasında mutlaka doğru ve eksiksiz bilgiler verilmeli,
  4. Belediye isterse ek evrak talep edebilir ve güncel tarihli belgeleri vermeniz gerekir,
  5. Türk Vatandaşı ve 18 yaşından büyük ihtiyaç sahipleri başvuru yapabilir.

Bursa Belediyesi Elektrik Fatura Desteği

Bursa Belediyesi sunduğu yardımlar kapsamında elektrik fatura desteği ile birlikte ihtiyaç sahibi kimselere yardımcı olur. Bu yardımı nakit bir şekilde PTT hesabı üzerinden çekilebilir. Yardımı almaya hak kazanan kişiler başvurunun olumlu sonuçlandığını belediyeye gittiklerinde öğrenebilir.

Ancak belediyeye gittiğinizde başvurunun olumsuz ya da olumlu bir şekilde cevaplandığını öğrenirsiniz. 

Başvuru yaptığınız yerden sorgu işlemlerine girebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz daha birçok yardım bulunur ve istediğiniz yardıma başvuru yapabilirsiniz. Birden fazla yardım alabilir ve ihtiyaç sahibi olduğunuz durumlarda mutlaka belediyenin sunduğu olanaklardan yararlanabilirsiniz.

Belediye ihtiyaç sahibi kimseleri belirlemek adına bu başvuruları toplar. Bu sebepten dolayı başvuru yapmazsanız yardımları talep edemezsiniz. Mutlaka başvuru yapmanız gereklidir.

Bursa Belediyesi Elektrik Fatura Destek Formu

Bursa Belediyesi tarafından sağlanan fatura desteği sayesinde ihtiyaç sahibi kimseler rahat bir şekilde faturalarını ödeyebilir. Evde bakıma muhtaç, yaşlı, dul, yetim, yeşil kart sahibi kimseler bu yardımlara başvuru yapabilir.

Yardım kapsamında verilen ücret kişi başı olacak şekilde verilir. Belediyenin hesapladığı rakamlara göre her kişinin aylık harcadığı elektrik miktarı tutarak PTT şubesi üzerinden başvuru yapan kişinin hesabına yatırılır. 

Öncelikli olarak başvurunun olumlu bir şekilde yanıtlanması ve sonrasında ise bu başvuruyu nasıl ve ne zaman alacağınızı öğrenmeniz gerekir. Bu sebeple mutlaka başvuru sırasında ne zaman ücretlerin yatırılacağını öğrenmeniz gerekir. PTT şubesine sizin adınıza yatırılan ücretler hakkında herhangi bir bildirim gelmez. Bu sebepten dolayı sorgu işlemlerinizi kendinizin yapması lazımdır.

Bursa Belediyesi Elektrik Fatura Desteği Alma Şartları Nelerdir?

Bursa Belediyesi elektrik yardım başvurularında birtakım şartlar belirlemiştir. Bu şartların başında öncelikli olarak belediye sınırları içerisinde yaşamak gelir.

İhtiyaç sahibi kimseler en az beş senelik süreyle belediye sınırları içerisinde yaşıyorsa bu yardıma başvuru yapabilir. Yardım kapsamında verilen ücret hesaba nakit bir şekilde yatırılır ve bu sayede elektrik faturası rahatlıkla ödenir.

Ayrıca fatura gelmeden ödemeler yapıldığı için fatura ödemeleri aksamaz. Belediye sunduğu olanaklar dahilinde ihtiyaç sahibi kimseleri asla yalnız bırakmaz ve şartları taşıyan her kişiye bu yardımı verir. 18 yaşını dolduran ihtiyaç sahibi kimseler gerekli detayları belediyeye giderek öğrenmeliler.

İhtiyaç sahibi olmadığınız durumlarda başvuru yapsanız dahi olumsuz bir şekilde yanıtlanabilir. Bu sebepten dolayı mutlaka başvuru şartlarını taşıdığınız yardımlara göre fatura desteği yardımlarından yararlanabilirsiniz.

5/5 - (4 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu