Güncel

Burs Alan Öğrenci Kredi Çekebilir mi? Öğrencilere Kredi Veren Bankalar

Burs Alan Öğrenci Kredi Çekebilir mi? Öğrencilere Kredi Veren Bankalar. Öğrenciler İçin Kredi Şartları. Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Burs Alan Öğrenci Kredi Çekebilir mi? Öğrencilere Kredi Veren Bankalar

Öğrenciler eğitim hayatları boyunca herhangi bir nedenden ötürü ekonomik problemler yaşayabilmektedir. Burs alan öğrenciler ise nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla burs alan öğrenci kredi çekebilir mi sorusunu yönelterek yanıt aramaktadır.

Kredi alabilmek için bankalar tarafından istenen şartları sağlamanız gerekecektir. Bu şartlardan en önemlisi gelir durumunun yeterliliğidir.

Bankalar müşterilerine kredi verirken gelir durumuna önem verirler. Ancak bazı bankalar öğrenciler için belirli bir tutara kadar gelir belgesi istememektedir.

Aynı zamanda öğrencinin kredi notu ve sicili de bu noktada son derece önemlidir. Kısaca özetlemek gerekirse burs alan öğrenciler banka tarafından uygun görülmeleri durumunda kolayca kredi çekebilirler.

Devlet Ödemeleri  Bayram Harçlığı Başvurusu Başladı 2023. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu
Burs Alan Öğrenci Kredi Çekebilir mi Öğrencilere Kredi Veren Bankalar
Burs Alan Öğrenci Kredi Çekebilir mi Öğrencilere Kredi Veren Bankalar

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar

Öğrencilere kredi veren bankalar pek çok öğrenci tarafından merak edilir. Günümüz şartlarında öğrencilere kolayca kredi verebilen bankalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Akbank
 • Denizbank
 • İş Bankası
 • Yapı Kredi
 • Ziraat Bankası
 • Burgan Bank
 • QNB Finansbank

İstenen şartların tamamını sağlamanız durumunda yukarıda sıralanan bankalara başvuruda bulunarak kredi çekebilirsiniz. Kredi çekebilmek için banka şubelerini ziyaret edebilir veya bankanın internet kanallarına giriş yaparak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru sonucu genellikle dakikalar içerisinde kayıtlı cep telefonunuza kısa mesaj olarak gönderilmektedir.

Kredi başvurusu onaylanan öğrenciler, aynı gün içerisinde ATM veya şubeler üzerinden kredi tutarını nakit para şeklinde çekebilir. Ancak başvuruda bulunmadan önce faiz oranlarına ve ödeme planına göz atmak sizler için çok daha iyi olacaktır.

Öğrenciler İçin Kredi Şartları

Öğrenciler bankalardan kredi alabilmek için bazı şartları sağlamalıdır. Öğrenciler için kredi şartları şunlardır:

 • 18 yaşından büyük olmak
 • Gelir durumunu beyan edebilmek
 • Kredi notunun yeterli düzeyde olması
 • İlgili bankadan hesap açabilmek için istenen şartları sağlıyor olmak
 • Başvuru esnasında talep edilen belgeleri eksiksiz bir şekilde temin etmek
Devlet Ödemeleri  Sigaraya Yeni Zam Fiyatları, İşte Sigara Fiyatları Güncel Listesi13 Mart 2022

Yukarıda sıralanan şartları taşıyan öğrenciler, burs alıyor olsalar bile kredi başvurusunda bulunabilmektedir. Ancak istenen şartlar bankadan bankaya değişiklik gösterebileceği için öncelikle başvuruda bulunmak istediğiniz banka ile iletişime geçmeniz gerekecektir. Aynı zamanda bankanın internet kanallarını ziyaret ederek daha fazla bilgiye ulaşmanız mümkündür.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Sizlerin de bildiği üzere bankalar müşterilerine kredi verirken gelir belgesi isteyebilmektedir. Ancak bazı bankalar gelir belgesi istemeden kredi kullanımına izin verir. Gelir belgesiz kredi veren bankalar ise şu şekilde sıralanabilir:

Yukarıda sıralanan bankalar, kredi notunuzun yeterli olması durumunda gelir belgesi şartı aramaz. Ancak bu şartlar bazı zamanlarda değişiklik gösterebilir. Bu nedenle başvuruda bulunmadan önce banka ile iletişime geçmeniz ve durumu net olarak öğrenmeniz gerekir.

Eğer gelir belgesi istenmezse diğer belgeleri banka şubelerine teslim edebilir ve başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru sonucu genellikle dakikalar içerisinde cep telefonu numaranıza kısa mesaj olarak gönderilir.

5/5 - (9 Oy )

devlet ödemeleri

Youtube Kanalımızı Takip Edebilirsiniz <<< https://www.youtube.com/@engelsizmedya >>>

devlet ödemeleri

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu