Haberler

Burdur Belediyesi Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burdur Belediyesi Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Burdur Belediyesi Para Yardım Başvuru Formu.

Burdur Belediyesi para yardımı konusu son zamanlarda Burdur ilinde yaşayan vatandaşlar tarafından büyük bir ilgi odağı konusu olmuştur. Bu makalede Burdur Belediyesi para yardımı nedir? Kimlere verilir? Başvuru nereden yapılır ve bütün sorularınızı detaylı bir şekilde cevaplayacağız.

Burdur Belediyesi para yardımı ne için yapılır? Akdeniz bölgesinin en şirin şehirlerinden bir tanesi olan Burdur’da kötü durumda olan vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir proje olmaktadır. Burdur Belediyesi, Covid döneminde maddi yetersizlikler içerisinde bulunan esnaf ve işsiz kalan vatandaşları unutmuyor. Vatandaşlarına birçok nakdi ve ayni yardımlarda bulunan belediye, Burdur il sınırları içerisinde ikamet eden dar gelirli ailelere ve vatandaşlara para yardımı yapıyor.

Burdur Belediyesi Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?
Burdur Belediyesi Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burdur Belediyesi Para Yardım Başvuru Formu

Burdur Belediyesi para yardım başvuru formu nereden doldurabilirim diye sorabilirsiniz. Burdur Belediyesi para yardımına başvurmak isteyen vatandaşlar bizzat şahsi olarak Burdur belediye binasına gidebilir. Burdur Belediyesine para yardım başvurusu için gittiğinizde sizden öncelikle bu yardıma ilişkin olan bir başvuru formu doldurmanız isteniyor.

Başvuru yapmak için bir alternatif olarak Burdur Belediyesine ait olan resmi web sitesi üzerinden online bir şekilde de başvurabilirsiniz. Burdur belediye yetkilileri ile iletişime geçmek için https://www.burdur.bel.tr/ linkini tıkladıktan sonra sayfanın hemen sağ üst köşesindeki BİZE ULAŞIN ulaşın sekmesine basabilirsiniz. Bunun ardından faydalanmak istediğiniz sosyal destekten ve maddi durumunuzdan bahsettiğiniz bir mesaj yazmanız gerekir.

Burdur Belediyesi Nakit Para Yardım Alma Şartları Nelerdir?

Burdur Belediyesi nakit para yardım alma şartları nelerdir sorusu Burdurlular tarafından sık sık soruluyor. Burdur Belediyesi nakit para yardım alma şartları şu şekildedir;

  • Burdur il sınırları içerisinde ikamet etmek,
  • Sosyal güvencesi bulunmayan veya sosyal güvencesi olmasına karşın asgari düzeyde seviyede geçinmede güçlük çekenler, 
  • Ev koşullarında yemek pişiremeyecek durumda olup düzenli ve sağlıklı beslenmede eksiklik yaşayanlar, 
  • Muhtaç durumdaki yaşlılar ve engelliler, asker aileleri, şehit ve gazi yakınları, şiddet mağduru kadınlar yardımların öncelikli görülenlerindendir. Eğitimini devam ettiremeyecek duruma düşenler, yetim kalan veya anne-babası boşanmış öğrenciler, doğal afet nedeniyle muhtaç duruma düşenler yine Burdur Belediyesi para yardım başvurusu için uygun olmaktadır.

Burdur Belediyesi Para Yardımı Başvuru Formu

Burdur Belediyesi para yardımı başvuru formu doldurduktan sonra Burdur Belediyesinin mesajınızı aldığınızda size ulaşabilmesi adına iletişim formunda elektronik posta adresinizi ve telefon numaranızı yazmalısınız. Belediye yardımlarına ilişkin daha detaylı bilgi edinmek veya hangi desteklerden faydalanabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız Burdur Belediyesini arayabilirsiniz.

Başvurularınızın pozitif yönde sonuçlanmasını istiyorsanız mutlaka kendiniz Burdur Belediyesine gitmenizi ve para yardım başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmanız önerilir. Yukarıda da detaylı bir şekilde bahsetmiş olduğumuz gibi Burdur Belediyesi para yardımına başvurmak, başvurunuzu sorgulamak ve yardımlar ile ilgili daha kapsamlı bilgi edinmek için Burdur Belediyesine ait olan 0248 233 53 90 telefon numarasını çalışma saatlerini içinde arayabilirsiniz.

Yıldız Vermek İster Misiniz?

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu