devlet ödemeleri

Sosyal Yardım

Bizizmir Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bizizmir Başvurusu Nasıl Yapılır? Bizizmir eğitim yardımı ne zaman yatacak? İzmir Askıda Fatura başvurusu. biz. izmir sorgulama

İzmir Büyükşehir Belediyesi, işsiz, muhtaç ve dar gelirli, temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan ailelerin yaşamlarını sürdürebilmeleri için ihtiyaç sahibi kişilere ve ailelere destek olmaktadır.

Bizizmir başta erzak yardımı olmak üzere ihtiyaç sahibi kişilere çeşitli yardımlar yapmaktadır. İhtiyaç sahibi kişiler erzak yardımı dışında maddi yardım başvurusunda bulunabilir. 

İzmir Büyükşehir Belediyesinden yardım almak isteyen kişi ve aileler belediyenin resmi internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurarak yardım desteği alabilirler. Detaylı bilgi almak için İzmir Büyükşehir telefon numarası ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. 

Bizizmir Başvurusu Nasıl Yapılır?
Bizizmir Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bizizmir Yardım Şartları Nelerdir? 

Sosyal ve ekonomik yetersizlik içerinde bulunan, yardıma muhtaç kişiler yardım komisyonu aracılığıyla destek alabilirler.

En temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ya da karşılamakta zorluk çeken kişilere destek olan bu yardımlar insanların yükünü biraz olsun hafifletebilmektedir. Bizizmir başvurusunda bulunarak destek almak isteyen vatandaşların, bu yardımları alabilmeleri için taşımaları gereken bazı şartlar vardır.

İzmir belediyesinden yardım almak için gereken şartlar sadece İzmir il sınırları içerisinde yaşıyor olmaktır. Gerekli şartı taşıyorsanız yapmanız gereken tek şey başvuru formunu eksiksiz doldurmaktır. 

Bizizmir Eğitim Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? 

İzmir Büyükşehir Belediyesi bu yıl da öğrencileri yalnız bırakmadı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Başkan Tunç Soyer’in eğitimde fırsat eşitliği ilkesi doğrultusunda yeni öğretim döneminde desteklenmesi gereken üniversite öğrencilerin yanında olmaya devam ediyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yaşam koşullarının giderek ağırlaşması üzerine desteğini iki katına çıkardı. Öğretim yılı boyunca 10 bin üniversite öğrencisi ayda 400 lira olmak üzere 10 ay boyunca toplam 4 bin liralık öğretim yardımı alacak.

Öğretim desteğine başvuru yapmak için belirli şartları taşıyor olmanız gerekmekte, bu şartlar ise; ailesi İzmir’de ikamet eden, maddi olanakları kısıtlı, yaşam koşulları iyi olmayan öğrenciler başvuru yapabilecek. 

Başvurular yalnızca bizizmir.com internet sitesi üzerinden kabul edilecek. Başvuru sayısı ise sınırlı tutulacak. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Alma Şartları Nelerdir? 

  • Yoksul, ihtiyaç sahibi olmak
  • İzmir’de ikamet eden vatandaşlar,
  • Doğal afetlerde zarar görmüş kişilere,
  •  Öğrencilere,
  •  Gazilere ve şehit yakınlarına, 
  • Görme engelli kişiler 

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yardım almak isteyen kişilerin taşıması gereken şartlar bulunmaktadır. Gerekli şartları taşıyan herkes yardım almaya hak kazanır.

Yardıma muhtaçlık durumuna göre başvuruda bulunan herkes İzmir Büyük Şehir Belediye yardımlarından faydalanabilir.

Yardıma başvuru yapan kişilerin bilgileri belediye yetkilileri tarafından araştırılır ve yardım gerçekten muhtaç olan kişilere destek verilmesi kararlaştırılır.  

İzmir Büyükşehir Belediyesinden yardım almak için buraya https://www.bizizmir.com/tr/Him/BasvuruKayit tıklamanız yeterli olacaktır.

Aynı zamanda detaylı bilgi almak için mesai saatleri içerisinde ALO 153 Çağrı merkezini arayarak 7/24 bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda iletişim kurabilmek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz. Dilediğiniz zaman him.izmir.bel.tr adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz

Eğer başvuru yaptınız ve sonucunu öğrenmek isterseniz web sayfasından gerekli bilgi alabilir veya buraya https://www.bizizmir.com/tr/Him/BasvuruSorgula tıklayarak doğruca web sayfasına ulaşabilirsiniz.  

İzmir Büyükşehir belediyesi dışında devletin veya Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yapmış olduğu sosyal destek projelerine başvuru için buraya https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti tıklayarak başvuru adresine gidebilirsiniz. 

Devletin sağladığı öğrenci destek paketlerine ulaşmak için https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-egitim-ogretim-yardimi-talebi tıklamanız yeterli olacaktır.

5/5 - (17 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu