Kömür Yardımı

Bingöl Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu

Bingöl Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu. Bingöl Belediyesi Kömür Para Desteği. Bingöl Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu

Bingöl Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu. Bingöl valiliği tarafından kendi sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlarının daha rahat şartlarda yaşaması için oluşturulan maddi bir yardım projesidir. Bu proje kapsamında, kış aylarında ısınma problemi yaşayan vatandaşlar bulunacak. Özellikle de son yıllarda artan enflasyon oranları, her ürün fiyatına eklenen zam oranları vatandaşın hayat kalitesini düşürdü ve alım gücünü zorlaştırmaya başladı. 

Bingöl Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır Başvuru Formu
Bingöl Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır Başvuru Formu

Yapılacak olan bu yardım ile vatandaşlar daha rahat bir hayat yaşayacak ve kış aylarında kömür masrafını düşünmeyecekler. Bingöllü yurttaşların yüzünü güldürmeyi başaran bu yardım ile vatandaşlar aynı zamanda kendilerini sosyal hayata daha kolay adapte edebilecekler. Sosyal belediyecilik anlayışı sayesinde yapılan bu yardım projeleri, yardıma muhtaç, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşların tümünü kapsamaktadır. Bingöl Belediyesi kömür yardım başvurusu için uygulanması gereken tüm adımları bu yazı dizimizde sizler için derledik.

Bingöl Belediyesi Kömür Para Desteği

 Bu yardım kapsamında Bingöl Belediyesi kömür para desteği yapmaz. Bunun yerine her sene belirlenen tonaj üzerinden sizlere kömür yardımı yapar. 2022 senesi için belediye tarafından belirlenen kömür tonajı ise 625 kilogramdır. Yani, bu yardım projesine girmeye hak kazanan vatandaşlar, bu soğuk kış ayları için belediyeden 625 kilogram kömür desteği alacaklar.

Verilecek olan bu kömür sizlerin ikamet adresinize kadar belediye tarafından ücretsiz olarak getirilecektir. Ayrıyeten verilecek olan bu yardımın tonaj miktarı her sene artan enflasyon oranlarına göre belediye tarafından belirlenen miktarlarda enflasyon ile doğru orantılı olarak artış gösterecektir.

Bingöl Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu

Bingöl il sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlar için oluşturulan bu yardım projesine dâhil olmak için öncelikli olarak yapmanız gereken işlem Bingöl Belediyesi kömür yardımı başvuru formu doldurmak olacaktır. bu başvuru formunda sizlerden, belediye tarafından size ait olan temel bilgilerden birkaçını cevaplamanız istenir.

Bu temel bilgiler ise; açık ikametgâh adresiniz, varsa iletişim numaralarınız ve maddi durum bilgilerinizi özetlemenizdir. Bu bilgilerin sizden istenmesi temel sebebi ise, gerçekten ihtiyaç sahibi kişileri belirleyip hazırlanan bu yardım projesini sadece onların ihtiyaçları doğrultusunda en doğru bir şekilde kullanmaktır. 

Bu başvuru formunu doldurduktan sonraki on beş gün içerisinde belediyeyi arayarak bu yardım türüne dâhil olup olmadığınızı sorgulama işlemi de yapabilirsiniz. Bingöl Belediyesi kömür yardımı başvuru formu sayfasına ulaşmak için Bingöl Belediyesinin resmi web sitesine giriş yapabilir ya da Bingöl Belediyesine giderek bizzat başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bingöl Belediyesi başvuru formu için, https://online.bingol.bel.tr/ebelediye/pages/help/istekSikayet.xhtml# linkine tıklayabilir başvurunuzu hızlı ve güvenli olarak belediyeye internet üzerinden gönderebilirsiniz.

Bingöl Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir? 

Bu yardım türüne dâhil olabilecek olan kişiler belediye tarafından belirlenmiştir. Ama bazı vatandaşlar Bingöl Belediyesi kömür alma şartları nelerdir sorusunun cevabını hala tam olarak bilmiyor ve bu konu hakkında araştırma yapmaya çalışıyor. Belediye tarafından açıklanan yardım şartları ise şu şekilde belirlenmiştir;

 • Devletin belirlemiş olduğu 3294 sayılı kanun kapsamında bulunan vatandaşlar
 • 65 yaş ve üstünde olan kimsesi olmayan vatandaşlar
 • Vücudunda % 40 engeli bulunanlar ( bu engel raporu tam teşekküllü bir hastaneden alınmalıdır )
 • Kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar
 • Şu an da çalışamayacak durumda olan vatandaşlar
 • Geçirdiği bir hastalık sebebiyle iş göremez raporu bulunan vatandaşlar
 • Dar gelirli vatandaşlar
 • İhtiyaç sahibi vatandaşlar
 • Yardıma muhtaç vatandaşlar
 • Asgari ücret sınırı altında bulunan vatandaşlar
 • Düzenli maddi geliri olmayan vatandaşlar

Şehit aile ve yakınları

 • Aldığı ücret hane içinde yaşayan kişi sayısına bölündüğü zaman ortaya çıkan ücretin 1,800 Türk Lirasının altında olması

Verilecek olan bu yardım, yukarıda belirtmiş olduğumuz şartlardan en az birine uyum gösteren vatandaşlar için tahsil edilmiştir. Her sene yenilenen bu kömür yardımından süresiz fayda sağlamak için tek yapmanız gereken şey,  belirlenen yardımın başvuru süresi başladığı gibi bu yardım projesini belediyeye giderek verilecek olan yardımı yenilemek olacaktır. ayrıyeten sizler için ayrılan bu yardım projesinin ücreti sizden hiçbir şekilde geri talep edilmez ve yapılacak olan bu yardımlar, sizin istek ve ihtiyaçlarınıza göre her sene düzenli olarak artış gösterecektir.

Yıldız Vermek İster Misiniz?

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu