Kırtasiye Yardımı

Bingöl Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Bingöl Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu. Bingöl Belediyesi 2022 senesi içerisinde yeni bile yardım türüne imza attı ve Bingöl Belediyesi kırtasiye yardımı projesini başlattı. Bu yardım, eğitim ve öğretim hayatına zor şartlar altında devam etmeye çalışan öğrencilerin tümünü kapsayacak şekilde belediye fonundan düzenlenmiştir. 

bingöl belediyesi kırtasiye yardımı
bingöl belediyesi kırtasiye yardımı

Son yıllarda artan zam oranları, ülkenin her alanında alım gücünü düşürdü ve maddi anlamda vatandaşları zorlamaya başladı. Yapılacak olan tüm yardımlarda, devletin yaptığı yardımlar baz alınarak hazırlanmıştır. Devletimizin yapmakta olduğu yardımlar, bazı vatandaşlarımıza ulaşamıyor. Durum böyle olunca da her belediye kendi sınırları içerisinde yaşayan vatandaşları içinde birtakım yardım projelerine imza attı. 

Yapılacak bu yardımda, eğitim ve öğretim hayatı için gerekli olan temel malzemeler kişilere verilir ya da bu malzemelerin nakit tahsilat ücreti yardım alacak kişiye verilir. Alacağınız yardımın ücreti ya da malzemeleri, sizin sahip olduğunuz maddi güce göre değişiklik gösterebilir. 

Bingöl Belediyesi kırtasiye yardımı adı altında verilecek yardımlar ise, her sene asgari ücret miktarının değişmesi ile birlikte doğru orantılı olarak artış gösterir. Yapılacak olan bu yardıma 2022 Eylül ayında belediye meclisi ile ortaklaşa bir şekilde karar verilmiştir.

Bingöl Belediyesi Kırtasiye Yardım Başvurusu

Belediyenin kendi sınırları içerisinde yaşayan tüm yardıma muhtaç öğrenciler için böyle bir yardım kampanyasına başladığını öğrenen vatandaşlar şimdiler de Bingöl Belediyesi kırtasiye yardım başvurusu nerden ve nasıl yapılır diye araştırma yapmaya başladılar. Bu yardım türüne dahil olmak isteyen vatandaşların yapması gereken bir iki basit işlem mevcuttur. 

Yapılacak işlemlerden birincisi Bingöl Belediyesi binasına şahsen başvurmak ya da Bingöl Belediyesi resmi internet sitesinden sizler için hazırlana başvuru formunu doldurmaktır. Bu yardım başvurusunu eğer siz de internet üzerinden yapmak isterseniz; bingol.bel.tr  linkinde bulunan başvuru formunu doldurabilir ve bu yardımdan fayda sağlayabilirsiniz. Ulaştığınız bu başvuru sayfası sayesinde, aynı zamanda belediye içerisinde yapılan tüm yardımlara kolaylıkla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bingöl Belediyesi Öğrenci Yardım

Bingöl Belediyesi öğrenci yardım projesi, okul masrafları için zorlanan ailelerin çocukları için oluşturulmuş olan vatandaş odaklı bir proje sistemidir. Bu proje kapsamına girmeyi başaran öğrenciler artık okul hayatına daha iyi ve daha kaliteli şartlar altında devam etmeye başlayacak.

Bu yardım türüne girecek olan öğrenciler ise; ilköğretim, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileridir. Bu öğrencilerin belirlenen yardım kampanyasına dahil olabilmesi için belli başvuru şartları belirlenmiştir. 

Bingöl Belediyesi Kırtasiye Yardımı Kimlere Verilir?

  • Dar gelirli ve yardıma muhtaç öğrenciler
  • İhtiyaç sahibi öğrenciler
  • Ailesinde çalışan kişinin, şu an iş göremez raporu olduğu için şu an çalışamıyor durumda olması
  • Devletin belirlemiş olduğu 3294 ayılı kanun kapsamında bulunan ailelerin çocukları
  • Yetim ve öksüz çocuklar
  • Eğitim ve öğretim hayatına zor şartlar altında devam etmeye çalışan öğrenciler
  • Eğitim ve öğretim giderlerini karşılayamayan durumda olan öğrenciler
  • Hane içinde düzenli bir geliri olmayan öğrenciler
  • Asgari ücret sınırı altında bulunan öğrenciler

Bu yardım türünden faydalanmaya hak kazanacak olan öncelikli öğrencilerdir.

Bingöl Belediyesi Öğrenci Para Yardımı

Bingöl belediyesi yukarıda belirttiğimiz şartlardan en az birisine uyum sağlamış olan kişiler için, Bingöl Belediyesi öğrenci para yardımı projesini 2022 eylül ayı ile birlikte başlattı. Bu yardım türüne girdikten sonra sahip olduğunuz maddi duruma göre en az 200 Türk Lirası en fazla da 1000 Türk Lirası yardım düzenlenen zaman aralıklarında sizlere tahsil edilecektir.

Bingöl Belediyesi Öğrenci Yardım Başvurusu

Bingöl Belediyesi öğrenci yardım başvurusu yapmak isteyen öğrenciler ya da aileleri, yukarıda belirttiğimiz link üzerinden ya da Bingöl Belediye binasına şahsen giderek yapılacak olan bu yardım türünden fayda sağlayabileceklerdir. Bu yardımlar, eğer öğrenci reşit değil ise ailesine elden teslim edilecektir.

Belirlenen yardımdan belli bir süre faydalanmaya hak kazandıysanız, yardım süresi bittikten sonra, sizler de tekrardan yukarıda belirttiğimiz gibi yardım başvurunuzu tekrar yapabilirsiniz.

Yukarıda Yer Alan Yardım Bilgileri Tamamen Sosyal Belediyecilik yardımları göz önünde bulundurularak bilgi verilmiştir. Yardımların Olup Olmadığını ve Devam edip etmediğini öğrenmek için hemen  https://www.bingol.bel.tr resmi web sayfasını ziyaret edin.

Yıldız Vermek İster Misiniz?

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu