Yardım Kartı

Bim Yardım Kartı Nasıl Alınır? Başvurusu ve Başvuru Formu

Bim Yardım Kartı Nasıl Alınır? Başvurusu ve Başvuru Formu. BİM Yardım Kartı Nasıl Alınır? BİM Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? BİM Yardım Kartı Başvuru Formu

Bim Yardım Kartı Nasıl Alınır?

Bim Yardım Kartı Nasıl Alınır? Başvurusu ve Başvuru Formu. BİM Yardım Kartı Nasıl Alınır? BİM Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? BİM Yardım Kartı Başvuru Formu

Bim Yardım Kartı Nasıl Alınır? Başvurusu ve Başvuru Formu

Bim yardım kartı nasıl alınır? Belediyeler ve sosyal yardımlaşma vakıfları dar gelirli vatandaşlarımıza gıda, giysi, yakacak, erzak yardımlarının yanı sıra sosyal yardım kartları da vermektedir. BİM market Türkiye’nin en çok tercih edilen zincir marketlerindendir. Uygun fiyata, kaliteli ürünler alabileceğiniz Bim marketler sosyal yardım kartlarıyla hayırsever vatandaşlar ile yardıma muhtaç aileler arasında köprü görevi yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Özellikler covid-19 nedeni ile geçim sıkıntısı çekmeye vatandaşlara yönelik belediyelerin ve sosyal dayanışma vakıflarının birçok yardım programı bulunmaktadır. Sosyal kartlara yüklenen bakiyeler ile ihtiyaç sahipleri 81 ilde bulunan zincir marketlerden alışverişlerini yapabilmektedir.

BİM Yardım Kartı Nasıl Alınır?

Bim Yardım Kartı Nasıl Alınır; sürekli artan fiyatlar dar gelirli aileleri ekonomik anlamda zor zamanlara sürükledi. Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı geçim sıkıntısı çeken ailelere yönelik birçok yardım programı başlatmıştır. Sosyal yardım kartları da bu projeler içerisinde olup, dar gelirli ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılamamaya yönelik düzenlenmiştir.

Bim yardım kartı, dar gelirli ailelere destek olmak isteyen vatandaşalar Bim marketlerin kasiyerlerinden sosyal yardım kartı alabilir ve ihtiyaç sahibi kişilere hediye edebilirler. Bim yardım kartının içerisindeki bakiyeyi istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Yardım almak isteyen ihtiyaç sahiplerinin yapması gerekenleri ise yazımızın devamında bulabilirsiniz.

BİM Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediyelerin ve sosyal yardımlaşma vakıflarının yardım programları bulunmaktadır. Bu yardımlardan faydalanabilmeniz için öncelikle ihtiyaç sahibi olmanız ve bunu gelir tespit belgesi belgelemeniz gerekmektedir. Sosyal yardım kartları başvurusu şartları başvuru yapacağınız kurumlara göre değişiklik göstermektedir. Başvuru yapacağınız kurumdan detaylı bilgileri almanız mümkündür.

E-devlet üzerinden BİM yardım kartı ön başvurusu oluşturmanız mümkündür. https://www.bim.com.tr/Categories/659/bim-hediye-karti.aspx linkine tıklayarak ön başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru esnasında sosyal yardım kartı seçeneğini işaretlemeyi unutmayın. E-devlet üzerinden yapacağınız tüm başvurular ön başvuru olarak kabul edilmektedir. Sonrasında belediyelere veya sosyal yardımlaşma vakıflarına giderek gelir tespit belgesi ve ikametgah belgeniz ile birlikte başvurularınızı yapabilirsiniz.

BİM Yardım Kartı Başvuru Formu

Bim yardım kartı başvuru formu; sosyal yardımlar için ayrı ayrı formlar bulunmamaktadır. Sosyal yardım almak istediğinizi belirtmeniz halinde size verilen formda, hangi sosyal yardımı almak istediğinize yönelik şıklar bulunmaktadır. İhtiyaç sahibi olmanız durumunda sosyal yardım kartı, giysi yardımı, yakacak yardımı, erzak yardımı gibi birçok yardımdan faydalanabilirsiniz.

Başvuru formunda hanede yaşayan kişi sayısı, meslek, aylık gelirinize dair sorular bulunmaktadır. Başvuru formunuz sonrasında, yetkili kişiler tarafından incelemeye alınmaktadır. Bu nedenle bilgilerinizin doğru ve eksiksiz olması gerekmektedir. İhtiyaç sahiplerinin başvuru formunda verdiği bilgiler dahilinde, belediyeler sosyal yardım kartına ihtiyacı olan kişileri tespit ediyorlar.

Bim Yardım Kartı Nasıl Alınır? Başvurusu ve Başvuru Formu

İhtiyaç sahibi olmaması durumunda kendisini muhtaç gösteren kişiler, yardım kartı alması durumunda muhtaç olmadığı tespit edilirse aldıkları yardımı faizi ile birlikte ödemek zorundadırlar. Geri ödemeyi reddeden kişiler içinse; bu kişilere yetkili merciler tarafından dava açılmakta ve yasal süreç başlatılmaktadır,

BİM Yardım Kartı Başvuru Sorgulama

Bim Yardım Kartı Sorgulama; sosyal yardım kartına başvuru yapan ihtiyaç sahipleri için birçok sorgulama seçeneği bulunmaktadır. Başvurular genellikle bir ay içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat ülkemizde Covid-19 nedeni ile birçok vatandaşımız geçim sıkıntısı çekmektedir. Bu sebeple sosyal yardımlara başvurular artmıştır. Başvuruların yoğun olduğu dönemlerde bu süreç biraz daha uzayabilmektedir. Sosyal yardım sorgulamasını aşağıda belirttiğimiz gibi yapabilirsiniz:

 • Bağlı olduğunuz belediye binalarına giderek başvuru durumunuzu sorgulatabilirsiniz.
 • ALO 153 Beyaz Masa Hattı sorularınız için 7/24 hizmet vermektedir.
 • Başvurularınızı gerçekleştirdiğiniz sosyal yardım vakıfları ve belediyeleri arayarak bilgi alabilirsiniz.
 • E-devlet başvuru sayfası üzerinde başvuru durumunuzu öğrenebilirsiniz.

A101 Yardım Kartı Nasıl Alınır? Başvurusu ve Başvuru Formu

ŞOK Yardım Kartı Nasıl Alınır? Başvurusu ve Başvuru Formu

Market Yardım Kartı Başvurusu

Market yardım kartı başvurusu genel olarak hangi marketin yardım kartını almak istiyorsanız o marketin şubelerine giderek temin edebilirsiniz.

BİM Kart Nereden Alınır?

BİM kart nereden alınır? BİM yardım kartı almak için size en yakın BİM şubesine giderek istediğiniz miktardaki kartı alabilirsiniz.

BİM Yardım Kartı Telefon Numarası

Bim yardım kartı telefon numarası; direkt olarak arayabileceğiniz bir telefon numarası bulunmamaktadır. Bim yardım kartı telefon numarası ve sosyal yardım kartları için ALO 153 Beyaz Masa Hattını aramanız gerekmektedir. Çağrı merkezi yetkilileri sizlere 7/24 hizmet vermektedir. Sosyal yardımlar ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorulara bu hat üzerinden cevap alabilirsiniz.

BİM Kart Nasıl  Kullanılır?

Bim kart nasıl kullanılır sorusu yardım alan ihtiyaç sahipleri tarafından merak edilmektedir. Eğer yardım kartınız elinize geçtiyse 81 ilde bulunan tüm Bim marketlerden limitiniz doğrultusunda alışveriş yapabilirsiniz. Bakiyeniz bitene kadar kullanıma açıktır.

BİM Yardım Kartı Nereden Alınır?

Bim yardım kartı nereden alınır; ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunmak isteyen vatandaşlarımız Bim kartlara 81 ilde olan Bim marketlerin  kasiyerlerinden alabilir, bakiye yüklemesi yaptırabilirler. Yardım almak isteyen vatandaşlarımız için ise aynı durum söz konusu değildir. Yardım almak isteyen dar gelirli kişiler, bulundukları ilin belediyelerine veya sosyal dayanışma vakıflarına başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

BİM Yardım Kartı Ne Kadar?

İhtiyaç sahibi kişilere, belediyeler tarafından sosyal yardım kartları dağıtılmaktadır. Sosyal yardım kartlarının limitleri ailedeki kişi sayısına, muhtaçlık durumuma, belediyelerin bütçesine göre değişmektedir. Bim yardım kartı ne kadar sorusuna gelecek olursak; bim yardım kartı limitleri aylık 100 TL, 200 TL, 300 TL, 400 TL olarak değişmektedir. Bim yardım kartı almaya hak kazanmış tüm kişilere ilk seferde 200 TL yüklenmektedir.

BİM Ramazan Yardım Kartı Nasıl Alınır?

BİM Ramazan yardım kartı; mübarek Ramazan Ayı’nda hayırsever vatandaşlar aracılığıyla yardım kartları alınıp, yardıma muhtaç ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmektedir. Bu şekilde yapılan yardım sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşların temel ihtiyaçları karşılanmaktadır. Mübarek Ramazan Ayı olması da hayır yapılmış anlamı taşır.

BİM Hediye Kart Nasıl  Kullanılır?

Bim hediye kart nasıl kullanılır; bim hediye karta istediğiniz kadar (en az 100 TL) bakiye yüklemesi yapılmaktadır. Bim hediye karta yüklenen bakiye 1 yıl içerisinde kullanılmalıdır. 81 ilde geçerli olan hediye kartlar ile Bim marketlerden alışveriş yapmanız mümkündür.

Kartı bakiyesi nakde çevrilmez. Bakiyeniz bitene kadar kart kullanıma açıktır. Ödemeyi kartı teslim alamdan önce yapmanız gerekmektedir. Ödeme gerçekleştikten sonra eb geç 1 hafta içerisinde kartınız başvuru esnasında belirtmiş olduğunuz adresinize gönderilecektir.

BİM hediye kartları BİM’ in bölge merkezlerinden ve tüm mağazalarından temin edilebilmektedir. Bim hediye kartınızın bakiye sorgulamasını Bim marketlerinden yapabilirsiniz.

Bim yardım kartı başvurusu için https://www.devletodemeleri.com/bim-yardim-karti-nasil-alinir-2023/ Tıklayın.

4.5/5 - (33 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

106 Yorum

 1. Aynı evden 9 kişi yarışıyoruz okula giden çocuklarım var ihtiyaçlarını karşılamıyorum yardımdan yararlanmak istiyorum kiradayız eşim engeli zor durumdayız

 2. 4 çocuğum 9 yaş 7yasinda 3 yaşın oğlum var 6 aylık bebeyim var paraya ihtiyacım var kirada oturuyorum gelirimiz yok para yardımı istiyorum

 3. Merhaba Benim adım Gülcan yardım istiyorum Çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılayamıyorum iki çocuk annesinin

 4. Merhaba dulum ve 65 yaşındayım yalnız yaşıyorum tansiyon kolesterol mide ülseri vesaire hastalıklarım var çoğu zaman ilaçlarımı dahi alamıyorum konu komşuda destek çıkar ihtiyacım var Allah şimdiden razı olsun

 5. Yardım istiyorum ev sahibi evden çıkarıyor durumumda Yok nolur yardım eli usatin iki çocuğum var

 6. Ben 2 yıldır çalışamıyorum engelliyim benimde ihtiyacım var çocuk okuyor babada verin

 7. Aynı evden 8 kişi yaşıyoruz madi manavı zor durumdayız okula giden çocuklarım var ihtiyaçlarını karşılamıyorum Eşim engeli sizden yardım istemekdeyim bim kartı istiyorum

 8. Kiraciyim eşim çalışmıyor 3tane çocuğum var bizede bim kartı verin lütfen

 9. Ben Ayşe eşim çalışmi migren hastalığım var 3 tane çocuğum var kiracıyım yardım istiyorum bim market kartı istiyorum

 10. Adıyaman merkez’den mesaj çekiyorum depremzedeyim 4 çocuğum var htiyacım var BİM kartına verirseniz sevinirim

 11. Eşim cezevinde hükümlü yatıyor çocuklarım bakamıyorum çekçek arabasıyla kağıt topluyorum hiçbirşeye yetmiyo su borcum ödeyemiyorum cocuklarıma yardım istiyorum durum yok sizden yardim istiyorum eşim cezevinde hükümlü yatıyor

 12. Benim eşim cezevinde hükümlü yatıyor çekçek arabasıyla kağıt topluyorum hiçbirşeye yetmiyo su borcum ödeyemiyorum cocuklarıma yardım istiyorum durum

 13. İki çocuğum var kira’dayım eşim çalışmıyor çocuk bezi süt parası para yetmiyor kira pahalı kilodayım

 14. BİM katı almak istiyorum iki tane çocuğum var kiralayım yardım edin hiç bir gelirim yok yardım edin

 15. Çalışmıyorum hiçbir gelirim ve güvencem yok günlük işlerde çalışıyorum allah rızası için yardim edin lütfen çok zor durumdayım

 16. Eşimle trafik kazası geçirdik eşimin 3 kırık 3catlak ve ezik var doktor 3 ay artı bir ay rapor vermiş kiradayim 3 çocuğum var iki tanesini okutmakta çok güçlük çekiyorum eşim çalışmıyor haftanın 3 günü yevmiyeli çalışıyordu kazadan önce Allah için yardımcı olun

 17. kendim kanser tedavisi görüyorum 3 çocugum okuyor yardımcı olursanız sevinirim bim kartı için başvurdum

 18. Çok Zor durumdayız burayı sel bastı Şanlıurfa da yaşıyoruz maddi durumumuz çok kötü lütfen yardım edin Şanlıurfa.

 19. Lütfen yardım edin çocuklarım var mağdurum çalışmıyorum evim ağır hasarlı dışarıda kalyorum

 20. Kiracım iki öğrencim var oğlum zihinsel hasta çözger raporu var BİM kartı almak istiyorum

 21. Durumum yok eşimle ayarıyım 2 çocuğuma tek başınayım çalışmıyorum çok ihtiyacım var

 22. Ben depremzedeyim 2 çocuk annesiyim eşim çalışmıyor mağdurum lütfen bize bim hediye kartı gönderin

 23. Ben depremzedeyim 3 çocuğum var zor durumdayım benim bim hediye kartına çok ihtiyacım var

 24. Evim kira iki çocuğum var eşim ameliyat olmuş çalışamıyor bin hediye kartı istiyorum

 25. Evim kıra eşim tek çalışıyor öğrencilerim var 4 çocuğum var bana da yardım edin ihtiyacım var

 26. Evim kıra eşim tek çalışıyor öğrencilerim var 4 çocuğum var bana da yardım edin

 27. Ben Nurcan Karaytuğ üç çocuğum var Eşim mahkum evimde hiçbir şey yok BİM kartına çok ihtiyacım var Ne olur bana yardım edin lütfen

 28. Merhaba ben kiradayım 8çocuğum var sobalı evde oturuyorum kiram 2 militar çalışmıyorum madi durumum iyi değil sizden yardım bekliyorum

 29. Selamünaleyküm Bize de yardım edin 4 çocuğum var Evim kira 3 çocuk okula gidiyor

 30. Merhaba ben kirdayim 3 çocuğum var 2 si örenci 5 kişiyiz matti manevî yardım

 31. Eşimden ayrıyım 2 çocuğum var kirada oturuyorum bim kartı yardımınız dan istiyoruz Allah rızası icin

 32. İhtiyacım var eşimin düzenli bir işi yok ben dedim kart istiyorum üç tane çocuğum var yardımcı olun bana

 33. Evim kira 3cicugum var.gida erzak yardımına ihtiyacım var bim kartı istiyorum

 34. Slm hic bir gelirim yok sizden ricam yardim istiyorum cok ihtiyacim var yardimci bim kart yardimi istiyorum

 35. selamun aleykum oncelikler kizilay aylesine ve katkisi olan herkese tsk ederim ben 4 cocuk annesiyim 4 örencim var evim.kira ve ramazan ayinda ve orenci yardimi tabepte bulunmak istiyorum saygilarim la

 36. Ben Fatma koyde yasıyorum üç cocugum var esimi n Bi işi yok cocugum okula gidiyor kucuk cocugum bez alamıyorum kirada otuyorum bim kartına ihtiyacım var

 37. Merhaba ler 3 cocugum var evi kira 2 500 cok zor durumdayız yardım edın eşım aşkerı ucreti calişi yardım edım borcmız var cok zor

  1. iyi ğünler bim yardım kartını nasıl başvura biliriz ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim kendim kanser tedavisi görüyorum tedavim Kayseri’de devam ediyor 3 çocugum okuyor

 38. Eşim çalışmıyor eve bakmıyor çocuklarıma bakmıyor kiraciyim 2 tane çocuğum var geçim yapamıyorum ihtiyacım var bu kart yardımlarına

 39. Merhaba selamlar ismim ibrahim 100\42 engelliyim samsunluyum sara ve şeker hastasıyım çalışıyorum çalıştığım zaman sa1850 mlgr ilaç içiyorum engelli maaşımı kestiler hiç çalışıyorum çalıştığım zaman sara hastalığım şeker bayılıyorum çok ihtiyacım gıdaya para istemiyorum gıda bana yetiyor çok ihtiyacım var

 40. Evim kira kizim okuyor ona bibeslenme bile alamiyorum zordurumdayim evinde erzak gida temizlikmazemesi yok pazatbileyapamiyorum bimkartina cok ihtiyacim var milasta oturuyorum cevapyardiminizi bekliyorum

  1. Bim kartı istiyorum ihtiyaçlarımı almak için 3 çocuğum var çok zorlanıyorum yardım etmenizi istiyorum

   1. Evimiz kirda 1 cocugum var eşim iki aydir calismiyor sakat bim kartına ityacim var

    1. Depremde evim enkaz olducanımızı saniyelerle kurtardık hiç birşey kalmadı eşim kalp hastası şu anda 1 evde 4 ayle kalıyoruz ihtiyacımız var onun için istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu