devlet ödemeleri

Güncel

Ben Neden Bu Kadar Çirkinim?

Ben Neden Bu Kadar Çirkinim? Yüzüm Çok Çirkin Ne Yapabilirim? 16 Yaşındayım Çok Çirkinim? Ben Neden Güzel Değilim? Okulda Kendimi Çirkin Hissediyorum Neden? Neden Çirkinim Onedio

Ben Neden Bu Kadar Çirkinim?

Ben Neden Bu Kadar Çirkinim? Yüzüm Çok Çirkin Ne Yapabilirim? 16 Yaşındayım Çok Çirkinim? Ben Neden Güzel Değilim? Okulda Kendimi Çirkin Hissediyorum Neden? Neden Çirkinim Onedio

Ben neden güzel değilim  sorusu bugünlerde ortaya çıkan sorulardan biridir. Son zamanların sosyal problemlerinden biri olan çirkin olduğunu düşünmek genç yaştaki kişilerin sürekli kendilerini güzel bulma isteğiyle ve arzusuyla ortaya çıkmıştır.

Aslında güzellik kavramı herkesin kendi içerisinde gördüğü bir ifadeden memnun kalma durumudur. Karşınızdaki kişinin çirkin ya da güzel olduğu sadece sizi ilgilendiren bir durumdur. 

Eğer aynaya baktığınızda kendinizi çirkin görüyorsanız bu durumda kendinize bazı sorular sorabilirsiniz. Sadece kendiniz için mi güzellik arıyorsunuz? Yoksa bir başkasının size çirkin demesiyle mi çirkin olduğunuzu düşünüyorsunuz?

Ayrıca kendinizden daha güzel kişilerle kıyas yaptığınızda çirkin olduğunuzu mu hissediyorsunuz? Yapılan araştırmalarda çirkinlik kavramı tamamen insanların kendini kıyasladığı durumlarda ortaya çıkmaktadır.

Herkesin kendi güzelliği ve kendine has özel bir duruşu vardır. Bu durumda çirkinlik kavramı aynı güzellik kavramı gibi görecelidir. Sizin çirkin gördüğünüzü bir başkası güzel olarak görebilir.

Nasıl ki güzellik kavramı varsa çirkinlik kavramı da ona eşdeğer bir şekilde gelişmiştir. Fakat bir kişiye çirkin dedikten sonra o kişinin çirkin olabilmesi mümkün değildir. Kişi belki de kendini dünyanın en güzeli olarak görebilir. Bu sebepten dolayı güzellik ve çirkinlik tamamen öznel ifadelerle dile getirilmelidir.

İlgili Makaleler
ben neden çirkinim
ben neden çirkinim

Yüzüm Çok Çirkin Ne Yapabilirim?

Aynaya baktığınızda yüzüm çok çirkin diye düşünüyorsanız kendinizde bir daha bakabilirsiniz. Öncelikli olarak beğenmediğiniz yüzünüzün herhangi bir bölgesinde doğuştan gelen bir sorun olabilir. Ayrıca bunun çözümleri de vardır. Fakat baskılar yüzünden ve sosyal hayat yüzünden çirkin olduğunu düşünenler tamamen psikolojik problemler yaşamaktadır. 

Ünlü mankenler ve popüler sanatçıların sosyal medyalarında gördüğünüz fotoğrafları kendinizle kıyasladığınızda çirkinliği düşünüyorsanız bu durumda büyük yanılgı içine girebilirsiniz. Çünkü gördüğünüz kişilerin gerçeklik payı düşük ve tamamı özel programlarda fotoğraflarını ışık ve efektlerle değiştirmiştir. 

Genç yaştaki kişilerin kendini çirkin görmesi aslında sosyal medyaya çok fazla önem vermesindendir. Sosyal medyada beğendiğiniz bir kişinin çektiği fotoğraflar ya da videolar kendinizdekilerle kıyasladığınızda size kötü gelebilir. Aslında kendi öz benliğinizi kabul ederek kişiliğinizin oturduğun zamanlarda bu sorunu bir daha düşünmezsiniz. Çünkü siz kendinize has güzelliği olan ve kendi yaptıklarıyla gurur duyan bir kişi haline gelirsiniz.

16 Yaşındayım Çok Çirkinim?

16 yaşındayım çok çirkinim diyen ergen yaşlardaki kişiler çirkinlik kavramını son derece fazlasıyla abartmıştır. Çünkü bu abartılı tavır aslında çirkinliğin bir başkasıyla kıyaslanması sonucunda ortaya çıkar.

Yapay dudaklar, estetikli burun yapısı ve makyajlı yüzlerle kendinizi kıyasladığınızda doğal yapınızdan çirkinlik duyabilirsiniz. Çünkü siz hiçbir filtreleme yapmadan ve tamamen doğal görüntünüzde aynada kendinizi görmektesiniz.

Fakat sosyal medyada gördüğünüz ve kendinizle kıyasladığınız ünlü kişilerin fotoğrafları yüzlerce filtreden geçmiştir. Bu sebepten dolayı kendinize haksızlık etmeden önce bir daha düşünüp çirkinlik kavramını ele alabilirsiniz.

Ben Neden Güzel Değilim?

Bir kişinin kendinin güzel olmadığını düşünmesi aslında toplumsal bir baskının sonucudur. Toplum içerisinde baskılanan kişilerin kendini çirkin görmesi çok olası bir sonuçtur.

İstediği kıyafeti giyememek veya makyaj yapamamak kişiye kendini çirkin hissettirebilir. Bunun sonucu olarak dış görüntünüzü değiştirmediğiniz için çirkin olduğunuzu düşünmeniz doğru değildir. Ayrıca çirkinlik diye bir kavram güzellik kavramından sonra ortaya çıkmıştır. 

Güzellik ve çirkinlik kavramının birbirine eşdeğer olması insanın aslında güzelliğe karşı bir arayış içerisinde bulunmasıyla belirlenmiştir. Güzel olmayan birinin çirkin olduğu düşünülmektedir. Fakat güzellik kavramını irdelemek daha doğrudur. Bir kişi doğallığıyla güzel olabilir. Ayrıca sadece dudakları, burnunu, saçları, gözleri ile güzel demek de mümkündür. 

Genellikle sarışın ve renkli gözlüler toplumda güzel olarak adlandırılır. Fakat bu durum onların gerçekten güzel olduğunu ortaya koymaz. Görmek istediğimiz ve gördüğümüzde bize güzel gelen şey aslında güzellik kavramını doğurur. Bu sebepten dolayı herkesin güzel dediği bir kişinin koyun sürüsü misali güzel olduğunu düşünmek engellenemez bir duygudur. 

Kendi sevdikleriniz ve size güzel gelen şeylerin güzellik kavramına girmesi önemlidir. Önce kendinize güzelliğin kavramını sorduktan sonra güzelliğin zıttı olan çirkinliğin ne demek olduğunu bulabilirsiniz.

Okulda Kendimi Çirkin Hissediyorum Neden?

İster lise ister üniversite ya da tüm öğrenim gören öğrenciler okulda kendini çirkin hissetme düşüncesine kapılabilir. Çünkü genellikle genç yaştaki kişilerin birbirleriyle yarışı onlara güzellik ve çirkinlik kavramını kazandırmıştır. 

Sosyal medyaya verilen büyük önem sebebiyle sürekli farklı mekanlarda fotoğrafları olan ve okulun en popüleri kişilerle kendinizi kıyaslayarak çirkin hissedebilirsiniz. Fakat aslında bu durum tamamen sizin güzellik kavramını tamamen anlamadığınızın bir gerekçesidir. Eğer sizin için güzellik kavramı tam anlamıyla oturduysa kendinizi çirkin hissetmenizin hiçbir mantığı yoktur.

Neden Çirkinim Onedio

Onedio üzerinden birçok kişi neden çirkinim sorusunu tartışabilir. Verilen cevaplara bakıldığında aslında güzelliğin kavramının tam olarak oturmadığı görülür.

Bir kişi neden güzeldir ve nasıl güzel olunur gibi sorunlar kendinize sorarak güzellik kavramını bulacağınız düşünülebilir. Güzellik için nelere ihtiyacınızın olduğunu bilerek güzellik ya da çirkinlik arasındaki farkı anlayabilirsiniz.

Bir kişinin güzel olduğunu hissedebilmesi için ihtiyaç duyduğu bazı gerekçeler bulunabilir. İlla birinin size güzelsin demesi gerekmez. Güzelliği aynaya baktığınızda kendinizin görmesi lazımdır. Bunu göremiyorsanız mutlaka sosyal baskı yüzünden ya da çevrenizdeki kişilerin yaptıklarından etkilenerek onlara benzeme çabasında olduğunuzu düşünmelisiniz.

Devlet Ödemeleri Maddi Yardım Başvurusu İçin Hemen https://www.devletodemeleri.com/ ziyaret edin.

5/5 - (1 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu