Güncel

Başarı teşvik programı başvuru formu doldur

başarı teşvik programı başvuru formu doldur. başarı teşvik programı başvuruları başladı mı? başarı teşvik programı başvuru ne zaman başlıyor?

Başarı teşvik programı başvuru formu doldur. başarı teşvik programı başvuruları başladı mı? başarı teşvik programı başvuru ne zaman başlıyor? başarı teşvik programı başvuru formu e devlet nasıl doldurulur?

Lise Üniversite 5500 TL Yardım Başvurusu Nasıl yapılır?

Lise Üniversite Başarı Teşvik Programı 5500 TL Yardım Başvurusu Başladı. Lise Üniversite 5500 TL Yardım Başvurusu. Üniversite Öğrencilerine 5500 TL Destek Başvurusu. Lise Öğrencilerine 5500 TL Destek Başvurusu. 5500 TL Yardım Nasıl Alınır? 

2022 yılında vatandaşları en çok zorlayan konuların başında gelen enflasyon ve zam sorununa değinen  Başkan Recep Tayyip Erdoğan, sosyal yardım alan ailelerin devlet okullarında okuyan çocuklarına yönelik hazırlanan “Başarı Teşvik Programı” Kapsamında lise ve üniversite öğrencilerine destek olacağını açıkladı.

Başarı Teşvik Programı ile İlgili Haberler

Devlet Ödemeleri

Başarı teşvik programı Başvuru Nasıl Yapılır 2023?

Başarı teşvik proğramı başvuru nasıl yapılır? Sosyal yardım alan ailelerin devlet okullarında okuyan ve dereceye giren ilk ve orta öğretim öğrencilerine net asgari ücretin yüzde 60’ına kadar, yüksek öğretim öğrencilerimize net asgari ücret kadar dönem arasında yapılacak şekilde başarı desteği verecek.

Ayrıca dört yıllık örgün yüksek öğretim kurumlarını kazanan aynı kapsamdaki öğrencilerimize aylık 100 lira destek ödemesi yapılacak. Sosyal yardım alan meslek lisesi öğrencileri ve lise sonrası meslek kursuna giden öğrenciler de asgari destek ücreti alabilecek.

Ayrıca işe girmek için merkezi sınav ve yarışmalara giren kişilerinde ihtiyaçları karşılanacak. Özel okullarda okuyan öğrenciler bu destekten faydalanamayacak.

5500 tl ogrenci destegi basladi
5500 tl ogrenci destegi basladi

Üniversite Öğrencilerine 5500 TL Destek Başvurusu nasıl alınır?

Devletin öğrenciler için olan bu yardımında, 5500 TL tutarındaki asgari ücret yardımını sadece üniversite öğrencileri alabilecek.

Yüksek öğretim öğrencilerine net asgari ücret verilecek ve ödemeler dönem arasında yapılacak. Aynı zamanda dört yıllık örgün eğitim kurumlarını kazanan öğrencilere her ay 100 lira destek verilecek.

5500 TL öğrenci desteğinin detaylarını Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın açıklaması bekleniyor.

Lise Öğrencilerine 5500 TL Destek Başvurusu formu

Devletin yaptığı bu yardımdan sosyal yardım alan ailelerin çocuklarının alacağı ödemde, sınıfta dereceye giren ilk ve orta öğretim öğrencilerine net asgari ücretin yüzde 60’ı ödenecek. 2022 yılında net asgari ücret 5.500 TL olarak belirlenmiş olduğu için bu durumda ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri 3.3300 TL ödeme alacak.

Asgari ücretin fiyatı değişeceği için bu fiyatta değişecektir. ‘Başarı Teşvik Programı’ adı verilen teşvikte öğrencilerin sınıflarında dereceye girmesi şartı istenecek. Sosyal yardım alan ailelerin meslek lisesi mezunu öğrenciler ile lise sonrası meslek edindirme kurslarına giderek iş hayatına atılacak gençler de net asgari ücrete orantılı destek alacaktır.

5500 TL Yardım Nasıl Alınır? 

Milli Eğitim Bakanlığı veya Yüksek Öğretim Kurulu tarafından yapılacak tespitlerle başarılı olan öğrencilere ödeme yapılacak.

Başvuru süreciyle ilgili detaylar yönetmeliğin çıkmasıyla belli olacak. Başvurular için herhangi bir açıklama olmadı.

{
“@context”: “http://schema.org”,
“@type”: “VideoObject”,
“name”: “CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN:\”LİSELİLERE 3300 LİRA,ÜNİVERSİTELİLERE 5500 LİRA BAŞARI DESTEĞİ VERECEĞİZ\””,
“description”: “Detayları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklanacak bu program için 1,5 milyar liralık bütçe ayrılmış. . KYK BURS-KREDİ Sonuçları Açıklanınca TAAHHÜTNAME ONAYI Nasıl Yapılır, BURS KARTI HARÇLIK AVANS ÖZELLİĞİ ve KREDİ KARTI Nasıl AKTİF EDİLİR … gibi sizlere lazım olacak tüm bilgiler bu kanalda olacak 🎯 . . GÜNCEL GELİŞMELERİ KAÇIRMAMAK İÇİN Abone olup bildirimleri açmayı unutmayın!!! . . . #rehberlik #yks2022 #kykburs”,
“thumbnailUrl”: “https://i.ytimg.com/vi/seKwmPX0FZE/default.jpg”,
“uploadDate”: “2022-12-12T18:33:36Z”,
“duration”: “PT4M42S”,
“embedUrl”: “https://www.youtube.com/embed/seKwmPX0FZE”,
“interactionCount”: “11906”
}

5/5 - (34 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

11 Yorum

  1. İyi gunler çocuğumun adına başvuru yapiyorum oğlum ortaokula gidiyor engelli dersleri iyi nolur bu yardımdan oglumundan yararlanmasını istiyorum iyi günler

  2. Liseye giden bir oğlum var yetim tek başına mücadele eden bir anne olarak bu yardımcı olursanız sevinirim

  3. Kışın ortasındayiz kızımın ne botu ne montu var okula giderken vericek 5 krş para yok kırtasiye malzemesi alincak

  4. Ben ortaokul öğrencisiyim başarılıyım maddi durumunun desteklenmesinin gereğinin yapılmasını arz ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu